חמישי 13 באוגוסט 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  מפגינים מוחים ומונעים מטיבי להתקדם
  חדשות • 01.12.2019
  טיבי הותקף בדגל ישראל
  פעילי ימין שניסו למנוע את כניסתו של אחמד טיבי לכנס ברמת־השרון מחו נגדו: "לך לעזה" והניפו לפניו דגל ישראל • טיבי "אם הייתה ממשלת מיעוט, אחד מהח"כים הערבים היה נרצח" • יו"ר הרשימה המשותפת: "רה"מ הוא פסיכופט"
  חסן שעלאן ואיתן גליקמן

  חבר הכנסת אחמד טיבי הותקף אתמול על ידי פעילי ימין שהתעמתו עמו וניסו למנוע את כניסתו לכנס ברמת־

   

  השרון. כמה מהם תועדו כשהם מנסים לפגוע בו עם דגל ישראל, אחרים זעקו לעברו: "לך לעזה" ו"טיבי מחבל". שניים מהם עוכבו על ידי המשטרה, אך בהמשך שוחררו.

   

  "אם הייתה קמה ממשלה בתמיכה מבחוץ של הרשימה המשותפת וגוש חוסם, אני צופה שאחד מאיתנו היה נרצח", אמר אתמול טיבי בכנס "שבתרבות". כשנשאל מדוע אמר זאת הוסיף כי ההערכה שלו מתבססת על "ניסיון העבר" ואז האשים את נתניהו ישירות ברצח רבין:

   

  "פעם אחת כבר הצליח לנתניהו. אין סיבה שלא יצליח לו, כי אנחנו מטרות קלות יותר מאשר ראש ממשלה מכהן. אם יעשו בדיקה מיקרוסקופית חזקה על הידיים של בנימין נתניהו, ימצאו כתמי דם של רבין. האיש שהסית מעל המרפסת אחראי, והוא ממשיך להסית".

   

  בדבריו התייחס טיבי גם להסלמה האחרונה ברצועת עזה, והזכיר את מותם של שמונה בני משפחה באחת מתקיפות צה"ל, פעולה

   

  שכעת מתוחקרת. הוא אמר שלטעון כי הפלסטינים משתמשים בילדיהם כמגן אנושי זה "שקר של תעמולה". "משפחת סווארכה, שנמחקה לפני שלושה שבועות, ישבה בבית שלה", טען, "התשובה הייתה טעות מודיעינית, לא אמרו מגן אנושי. 27 המשפחות במלחמה בעזה - הבית שלהן קרס עליהן. בדרך כלל כשבית קורס אנשים תחתיו מתים, כולל ילדים".

   

  לאחר התקרית תקף יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, את נתניהו בעמוד הטוויטר שלו: "השנאה והאלימות שנתניהו מפיץ מתפשטות כאש בשדה קוצים. ראש הממשלה היוצא הוא פסיכופט מסוכן ללא גבולות. עבריין עם הגב לקיר". מלשכתו של חבר הכנסת נמסר בעקבות הקריאות: "ח"כ טיבי קיבל הזמנה להופיע בשבתרבות ברמת־השרון בחסות העירייה, והוא נענה להזמנה. ברור שיש הבדלי דעות פוליטיים בינינו, אבל זו המטרה של הפאנל הזה: לשמוע ולהשמיע כדי לגשר על פערים ולהפחית דעות קדומות".