חמישי 13 באוגוסט 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 01.12.2019
  "לבדוק שימוש נתניהו במשאבי המפלגה לצרכיו הפוליטיים"
  על רקע היריבות בין נתניהו לסער, גורמים בליכוד מפנים אצבע מאשימה כעת גם לעבר יו"ר הכנסת • "נמנע פוטש", אמרו בטענה כי היו פניות לאדלשטיין בניסיון לגייסו כמועמד חלופי • אדלשטיין הכחיש: "מתמקד רק במניעת בחירות"
  יובל קרני ומורן אזולאי

  בליכוד עוד לא קבעו תאריך לקיום פריימריז, אך ח"כ גדעון סער, יריבו הצפוי של בנימין נתניהו במרוץ על ראשות המפלגה, כבר העלה הילוך: בסוף השבוע פנה סער למבקר המפלגה, עו"ד שי גלילי, וביקש ממנו לבדוק את התנהלותו של יו"ר המפלגה נתניהו בכל הנוגע ל"שימוש אסור במשאבי תנועת הליכוד".

   

  פרקליטו של סער, עו"ד עופר חנוך, פנה לגלילי וטען כי תנועת הליכוד ומשאבי המפלגה משמשים חלק מקמפיין יו"ר המפלגה נתניהו נגד סער. "כך, למשל, בימים האחרונים יצאו מספר הודעות מדובר הליכוד הכוללות הכפשות והתקפות כנגד סער", נכתב בתלונה. סער סיפר כי באחת ההודעות מטעם דוברות הליכוד נכתב כי "סער כהרגלו מגלה אפס נאמנות ומקסימום חתרנות". "ברור לחלוטין כי במצב דברים בו עובדים ו/או יועצים של תנועת הליכוד המקבלים את שכרם ו/או התמורה להם זכאים מהליכוד, משרתים מועמד אחד בבחירות מקדימות או לקראתן, אינו תואם סדרי מנהל תקינים, מהווה שימוש פסול עד כדי מעילה במשאבי התנועה", נכתב בתלונה. במכתב נוסף שהעביר סער למבקר הליכוד ציין כי הגיע אליו מידע ולפיו נעשה שימוש בניגוד לנהלים בכספי הליכוד גם לצורך עריכת סקרים וטלמרקטינג לטובת נתניהו.

   

  בתגובה, הודיע מבקר המפלגה כי פנה למנכ"ל הליכוד צורי סיסו וכי זה יוציא הנחיה ברורה לעובדי המפלגה "להימנע מכל התערבות ו/או הזדהות על מי מהמועמדים העתידיים בבחירות המקדימות הקרובות, לרבות בדרך של איסור על עריכת סקרים לטובת מועמד כזה או אחר ועל פרסום הודעות דובר המפלגה המשרתות מועמד אחד".

   

  בתוך כך, ניכר כי המתח במפלגה רושם שיאים חדשים: גורמים בליכוד טוענים כי הגיעו פניות ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, המתווך בין הליכוד לכחול לבן, לגייס חתימות על מנת שיהפוך למועמד חלופי בעצמו. לטענתם אף "נמנע פוטש" לאחר שלאחרונה פנו לאדלשטיין ולמקורביו גורמים בימין שביקשו ממנו להוביל את המהלך. אולם אדלשטיין, כמו סער לפניו, הבין כי פיצול סיעת הליכוד וגיוס לפחות עשרה ח"כים למהלך היא משימה כמעט בלתי אפשרית ולא ריאלית. מלשכת אדלשטיין נמסר: "יו"ר הכנסת מתמקד בימים אלו אך ורק בדבר אחד: הקמת ממשלה ומניעת בחירות נוספות, מיותרות, יקרות וחסרות אחריות, ושום אמירה שאינה נכונה לא תסיט אותו ממטרה זו". גם בסביבת רה"מ אמרו כי אין כל אינדיקציה לכך שאדלשטיין ניסה להוביל מהלך כזה.