ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  קרין לאופר דיין | צילום: דנה קופל
  זמנים מודרנים  • 02.12.2019
  "אמרתי לבעלי: 'אתה יודע מה? אני ביונסה"
  קרין לאופר דיין, בת אצולה רמת־שרונית, מרחיבה את מיזם האופנה הנחשק שלה, "קרינה", גם לניו־יורק ולחנות אונליין, אבל תמיד מקפידה להיות בבית כבר בצהריים כדי להכין שניצלים לילדים
  מירי בן־דוד ליוי ׀ צילום: דנה קופל

  הכל התחיל ביום חורף סגרירי לפני כעשור, כשקרין לאופר דיין (44) רצתה לפנק את חברותיה בחצר ביתה ברמת חן, אבל לפתע החל לרדת גשם. "בעלי הציע לי שאפנה למרכז הקהילתי כתחליף, אז כבר החלטתי ללכת על זה עד הסוף והזמנתי את נועה ירון דיין כדי שיהיה מפגש שווה. הייתה לזה הצלחה גדולה וגיליתי שנשים צריכות וזקוקות לכאלה מפגשים".

   

  מיזם מפגשי הנשים שלה פרח, עלה והתעצם, עד שלפני מספר שנים שכרה לול נטוש בלב הפרדסים של כפר אז"ר והקימה את "קרינה" ‑ חנות בגדי מעצבים ישראלים בכל המידות ומרכז תרבותי. כיום הקהילה שלה מונה לא פחות מ־1,900 חברות. "נשים זקוקות לחוויה רגשית, לתוכן, לערך - וזה בדיוק מה שהן מקבלות אצלי", מדווחת לאופר דיין. בין שאר פעילותיה היא מקיימת גם את יריד האופנה והלייף סטייל ABOUT US, שמתקיים זו השנה השביעית (12־14.12), הפעם במתחם האירועים "אביגדור".

   

  אקשן וסטייל

   

  לאופר דיין נולדה ברמת־השרון כבתם האמצעית של דני לאופר, שהיה יו"ר מכבי תל־אביב, ודבי ז"ל, שניהלה את יחסי הציבור של הקבוצה. "גדלתי בבית עם הרבה אקשן וסטייל, עם או־פר, נהג וטבחית, והנראות הייתה חשובה", היא אומרת. "היום אני פשוטה ולא אוהבת מותגי־על, כנראה שזה תיקון. לא רציתי שהחיצוניות תנהל אותי כפי שהיא ניהלה אותם. גם בבן הזוג חיפשתי את המסורת - רציתי מישהו שיהיה אפשר לחיות איתו חיי משפחה ושלום בית. ההורים שלי התגרשו בהיותי נערה. ייאמר לזכותו של אבי, שכשאמי הייתה חולה מאוד, כשכבר היו לי שני ילדים, הוא סעד אותה, לא מש ממיטת חולייה, וזאת כשהייתה לו כבר בת זוג אחרת. אמי מאוד העריכה את זה וקיבלנו ממנו השראה. הוא הוכיח לנו שהמשפחה היא מעל הכל".

   

  מתוך יריד ABOUT US | צילום: ערן לוי
  מתוך יריד ABOUT US | צילום: ערן לוי

   

   

  היא נשואה למפיק האירועים עמי דיין, אמא לשלושה, נבו (14), ברי (11) ורפאל (7), ותמיד מוכנה לקראתם בצהריים עם שניצלים ומרק. "הייתי צמודה לבן הבכור עד שהיה בן שנתיים, אין קורס של אדלר שלא עשיתי, גרתי ממש בדיאדה ועשיתי כל ריקוד אם ובן שהיה לעולם להציע לי. גם את בני השני גידלתי מבלי לצאת לעבודה".

   

  היום היא כבר עובדת מסביב לשעון. לפני כשנתיים הקימה יריד ראשון של מעצבים ישראלים בניו־יורק, OUR STORY, ובמארס הקרוב יתקיים היריד השני, הפעם במנהטן. בעוד כחודש יעלה לרשת האתר "קרינה אונליין" שבו תפרסם את כל האירועים שיזמה ותמכור פריטי אופנה. "אני לא מכירה את המילה 'קשה'. אני לא מכירה את המילה 'לא'", היא חורצת. "אני לא אומרת 'אי־אפשר', אלא 'אפשר את הדבר האחר'. בעיניי מי שעובד מתוך תשוקה והוא יזם בנשמה - יכול להצליח. אני חושבת שאני כזו כי גדלתי בבית מאוד מאפשר. בית מאפשר זה לא בית שהייתה בו יכולת חומרית, אלא כזה שמגדל אותך להיות מוביל, להעז, ליזום, שאומרים לך שאתה יכול הכל והשמיים הם לא הגבול ואם צריך - אז אפשר גם להוריד את הכוכבים".

   

  יוצאת מהקופסה

   

  עם זאת, לאופר דיין מודה שהיא מודאגת ממצבה העגום של תעשיית האופנה הישראלית. "כואב לשמוע על מעצבים שנופלים חדשות לבקרים. אבל זה לא יקרה למי שיבין שהיום כישרון זה לא מספיק. צריך לייצר כמה שיותר תוכן. הקהל צמא לסטוריז, צריך להמציא את עצמך, לעשות משהו אחר. ברור שקל לי לדבר, כי אני לא מעצבת אלא יזמית, אבל אני יודעת מה אנשים רוצים וזו עובדה. לאחרונה אמרתי לבעלי 'אתה יודע מה? אני ביונסה'. היא לא רק זמרת, היא גם בעלת מסעדה, יש לה חדר כושר, היא עושה הרבה דברים. כזו אני - עושה ויוצאת מהקופסה".

   

  ולמרות כל הפעילות הענפה, המתחם שלה נסגר בכל יום בשתיים בצהריים בדיוק. "כמובן שאני לא טוטלית בבית ויש לי גם גיחות פה ושם וטלפונים, אבל אני בוחרת בכל בוקר מחדש להיות זו שמבשלת לילדים, והם ובעלי הם הסיבות לקום בבוקר. אני מתרגשת מזה שהילדים יכולים לצפות באמא שיש לה סיפוק ממה שהיא עושה ובכלל, שהיא בעשייה. זו הזכות הכי גדולה". *

   

  mirilivi@gmail.com

   

   


  פרסום ראשון: 02.12.19 , 14:20