ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: גטי אימג'ס
  ממון • 07.12.2019
  HOT גבתה יותר מדי: תפצה את המנויים של ערוצי הספורט
  הפיצוי בסכום כולל של 2.8 מיליון שקל יינתן בעקבות הסדר פשרה בתביעה ייצוגית על חיוב יתר של לקוחות שביקשו להתנתק • 43 אלף מנויים יקבלו 30 שקל כל אחד, אלפי לקוחות אחרים יקבלו הנחה במנוי החודשי
  מאת מירב קריסטל

  חברת HOT תחזיר כסף ללקוחות: בית המשפט המחוזי מרכז אישר הסדר פשרה בתביעה ייצוגית נגד HOT, שהוגשה ב־2014, בטענה שהחברה הפרה את הוראות חוק הגנת הצרכן ולא השיבה ללקוחותיה את הסכומים המגיעים להם לאחר שהתנתקו מערוצי הספורט. לפי הפשרה, החברה תחזיר ל־130 אלף לקוחות סכום כולל של 2.8 מיליון שקל.

   

  את התביעה הייצוגית הגיש עו"ד אסף שילה בשם לקוח של HOT שרכש בסוף 2013 את חבילת ספורט 2+1 וספורט 1HD (ערוצי צ'רלטון), בעלות של 67 שקל לחודש (מאז החברה ייקרה את התשלום החודשי ל־73 שקל). כשהמנוי ביקש להתנתק מספר ימים מאוחר יותר, נאמר לו שישלם על חודש מלא.

   

  הלקוח טען כי מדובר בעסקת מכר מרחוק מתמשכת ולפי חוק הגנת הצרכן, כשלקוח רוכש ערוץ בתשלום ומבטל אחרי מספר ימים, הוא אמור לשלם את התמורה היחסית עבור אותם ימים וכן יש לחברה אפשרות לגבות ממנו דמי ביטול של 5%.

   

  בתביעה נטען כי HOT גבתה מלקוחותיה המתנתקים הרבה יותר מהתמורה היחסית. עד 13 בינואר 2014 החברה גבתה על תשלום מלא על החודש הראשון, גם אם המנוי ביטל את המינוי אחרי יום. אחר כך שינתה מדיניות ועברה לגביית "מחיר יומי" ששוויו רבע מהמחיר החודשי. כלומר, אם המנוי ביטל אחרי יום הוא שילם רבע מהמחיר החודשי, ואם ביטל אחרי יומיים שילם מחיר של חצי חודש. אם הלקוח ביטל אחרי ארבעה ימים ומעלה הוא נדרש לשלם עבור כל החודש.

   

   

  טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית הוט | צילום: אוראל כהן
  טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית הוט | צילום: אוראל כהן

   

  במסגרת הסדר הפשרה, הוחלט כי HOT תעניק החזר כספי של 1.34 מיליון שקל, ללקוחות מנויים לחברה בתקופה הראשונה, שבה גבתה על כל החודש מהיום הראשון. מדובר ב־43 אלף לקוחות שכל אחד מהם יקבל פיצוי של כ־30 שקל. התובע הייצוגי יקבל 105 אלף שקל בתוספת מע"מ ועורך דינו יקבל 520 אלף שקל.

   

  מי שהיה מנוי בתקופה השנייה, שבה HOT גבתה לפי רבעי חודש, יוכל לרכוש את ערוצי הספורט שבתשלום בהנחה של 50% למשך חודשיים. מדובר בלקוחות שהזמינו ערוצי ספורט מפברואר 2014 עד 25 באוקטובר 2017. סכום הפיצוי הזה עומד על 1.5 מיליון שקל ואם לא ימוצה, החברה תפתח את ערוצי הספורט לצפייה חינם עבור חברי הקבוצה.

   

  למרות ש־HOT דחתה את הטענות, היא התחייבה לאפשר רכישת ערוצי ספורט בתשלום במחיר יומי, ולגבי ביטול רכישת ערוצים אחרים תאפשר חלוקה לסכום יחסי לפי 30 יום.

   


  פרסום ראשון: 07.12.19 , 18:14