ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 22.12.2019
  האפיפיור מתכנן: ביקור נוסף בישראל
  אחרי שפקד את ארץ הקודש לפני חמש שנים: ישראל מקיימת עם פרנציסקוס מגעים לביקור חוזר, בסוף 2020
  איתמר אייכנר

  האפיפיור פרנציסקוס מנהל מגעים לביקור בישראל, הצפוי להתקיים לקראת סוף שנת 2020.

   

  דחיפה נוספת לביקור המתוכנן נתן בסוף השבוע ראש עיריית נצרת עלי סאלם, שזכה לכבוד והוזמן על ידי האפיפיור לביקור במשכנו הפרטי שבוותיקן.

   

  במהלך הפגישה שוחחו השניים על הביקור הצפוי של פרנציסקוס בארץ. סאלם אף סיכם עם הכס הקדוש כי בעת הביקור ייקרא בנצרת רחוב על שמו של פרציסקוס הקדוש, מייסד המסדר הפרנציסקני שחי במאה ה־12. פרנציסקוס לא יהיה הראשון שזוכה לכבוד זה. הרחוב הראשי של נצרת נקרא פאולוס השישי, על שם האפיפיור שביקר בעיר בשנת 1964.

   

  האפיפיור בפגישה עם ראש עיריית נצרת עלי סאלם בוותיקן
  האפיפיור בפגישה עם ראש עיריית נצרת עלי סאלם בוותיקן

  פרנציסקוס אמר לראש העירייה סאלם כי ישמח להגיע לישראל. הפגישה בין השניים נמשכה כ־45 דקות ונערכה לקראת חג המולד, וסאלם הוזמן אליה כמי שעומד בראשה של עיר הבשורה, שבה גדל ישו. סאלם ביקש מפרנציסקוס לסייע בכינון שלום בין ישראל לפלסטינים, וכן ביקש ממנו לקרוא לכל תייר נוצרי שמבקר בישראל לכלול בביקורו גם את נצרת. עוד דנו השניים באפשרות להקים אוניברסיטה ראשונה בנצרת ובבניית בתי ספר נוספים. האפיפיור הבטיח שיסייע ככל שיוכל.

   

  בסיום הפגישה העניק סאלם לפרנציסקוס את מפתח העיר נצרת, תעודת תושב כבוד של העיר וחולצה של קבוצת הכדורגל העירונית אחי נצרת ועליה המספר 33 – המסמל את שנות חייו של ישו. האפיפיור העניק לסאלם מדליה וספר בחתימה אישית שלו.

   

  ביקורו הראשון של פרנציסקוס בישראל היה ב־2014. הוא ביקר במסגרת זו גם ברשות הפלסטינית, וביקורו הוגדר כ"מסע צליינות לארץ הקודש". במהלך הביקור פקד פרנציסקוס את יד ושם, את הכותל וכמובן את כנסיית הקבר.