yed300250
הכי מטוקבקות
  גלעד חפץ. “אני לא מבין מה רוצים ממני" | צילום: שאול גולן
  7 ימים • 01.01.2020
  הצד האפל של "הבית הקסום"
  גלעד חפץ הוא קריקטוריסט שעובד בין השאר עם ילדים. במשך כמעט שני עשורים הוא גם הפעיל ביפו ובאילת קומונה רבת–משתתפים שכונתה "הבית הקסום". אלא שתחקיר '7 ימים' חושף עדויות של נשים שמספרות כי לאורך השנים התבקשו לעבור שם "טיפולים מיניים" מוזרים באמצעות צינור מים, אחרות - כולל אחת שהיייתה בת 16 - מעידות על סירים שבהם בושלו סמים, וכי אחרי ששתו שם תה התעוררו עם זיכרונות מקוטעים על נגיעות וליטופים במקומות אינטימיים ותחושה שנוצלו, דווקא ברגעי משבר בחייהן. גלעד חפץ בתגובה מכחיש: "אני איש טוב, זה היה בית של אהבה פתוחה"
  גילית קוזבה

  "הבית הקסום - ממוקם בשכונה שקטה ויפה במערב יפו, דרומית לעיר העתיקה. מקום למסיבה... זוהי וילה בסגנון של פעם: בית היסטורי בן קרוב ל־100 שנה, בעל עיצוב ארכיטקטוני ערבי־יפואי מהפנט: חצר גדולה ומקורה, שטיחים מקיר לקיר, גג עם מדרגות ציוריות שבו ניתן להשקיף אל הים בשקיעותיו. והכל בסגנון שאנטי... כמו כן בגינה היפה נמצאת בריכת הקסם, בריכת ג'קוזי חמה ומפנקת... אפשרות שהייה במים עד 15 איש. חובה להתנסות!!!"

   

  (תיאור של "הבית הקסום" ביפו באחד האתרים)

   

  הוקלט באולפני הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה

   

  יש לא מעט נשים בארץ ובעולם שהתיאור הזה של "הבית הקסום" יעורר בהן חלחלה. הרבה דברים קרו להן שם בבית הזה, אף אחד מהם לא היה "קסום". גם לא היה שום דבר "קסום" בזיכרונות ממה שהן עברו ב"בריכת הקסם" ה"חמה והמפנקת", שאליה התבקשו להיכנס בעירום; או ב"טיפול" בצינור המים שהוצע להן שוב ושוב. גם השם גלעד חפץ, צייר קריקטורות ומי שניהל את הבית הקסום, ייחקק אצל חלקן כסיוט.

   

  אחד מחדרי “הבית הקסום"
  אחד מחדרי “הבית הקסום"

   

  בשבועות האחרונים אספנו שורה של עדויות מנשים שונות, שחושפות כי משהו אפל מאוד התחולל בבית הקסום ביפו, מעין קומונה/ מתחם אירוח רוחני. במשך כ־18 שנה הבית הזה אירח הרבה מאוד אנשים, לעיתים 15־20 במקביל. היו שם מטפלים בשיטות שונות – ולעיתים משונות - שהגיעו כדי לעשות שימוש טיפולי בבריכה המחוממת של הווילה; והיו שם גם הרבה מאוד נשים, בדרך כלל צעירות, רבות מהן תיירות, שהוזמנו ללון ולבלות שם בחינם. חלקן גילו ש"חינם" זה אולי בלי כסף, אבל זה לא אומר שלחיים בבית הקסום אין מחיר.

   

  "עמית" (שם בדוי), היום בת 33, מספרת שהגיעה ל"בית הקסום" לפני כשלוש שנים. כמו נשים רבות, היא התארחה שם בחינם. הייתה שם אווירת שאנטי, בריכה, אנשים שדיברו על חופש מוחלט. והיה גם את גלעד חפץ. "בהתחלה, הוא לא הלך איתי עד הסוף, הוא היה נחמד אליי", היא מספרת. אבל אז עמית נכנסה לבריכה, וחפץ ניגש אליה עם הצעה שחוזרת שוב ושוב בעדויות: "והוא אמר לי, 'בואי אני אסביר לך איך לגמור. יש לי הרבה ניסיון, את תגמרי פה כמו שלא גמרת בחיים שלך. אני מדריך הרבה בנות שבאות אליי, הן הגיעו לעונג שבחיים הן לא הרגישו', כאילו ממש ניסה לשכנע אותי. 'הנה, תחזיקי אותו (את הצינור) ככה קרוב לפות תנסי... תרגישי את הזרם'. הוא התקרב וניסה לעשות את זה בעצמו, ופשוט אמרתי לו לצאת".

   

  והוא יצא?

   

  "כן. ואחרי זה כשיצאתי הוא אמר לי, 'אני עושה הרבה מסיבות סקס ומגיעים כל מיני אנשים ממש מגניבים ובחורות מכל העולם וממש שווה לך לבוא'. אמרתי לו שאני לא בקטע. ראיתי שהוא מושך לכיוון של הסקס. הוא גם אמר לי, 'אם את רוצה את יכולה לבוא לפה לטיפולים בחינם, אני אסדר לך טיפולים'".

   

  מתחם הבריכה. מטפלת שעבדה בבריכה: “זה הדבר הכי חשוב בעולם לחשוף את זה"
  מתחם הבריכה. מטפלת שעבדה בבריכה: “זה הדבר הכי חשוב בעולם לחשוף את זה"

   

  עמית מספרת שהיא חשה שמשהו לא בסדר, אבל עדיין נשארה בבית הקסום. "אחרי זה ישבנו על הספה ונזהרתי ממנו", היא ממשיכה. "הוא התחיל לדבר איתי על אמנות, ו'בואי תראי את האמנות שלי'. נכנסתי לחדר שלו, והוא באמת הראה לי ציורים שלו. זה היה מעניין. ואז הוא אמר לי: 'את רוצה שאני אצייר אותך?' אמרתי לו, 'כן, למה לא?'

   

  "הוא צייר אותי, הייתי טופלס (ראו ציור), ישבתי שם, הוא לא נגע בי. ואז היה הקטע שהוא אמר לי, 'בואי תשכבי במיטה', וניסה ממש לגעת בי ולשכב איתי ופשוט הדפתי אותו. אמרתי לו: 'די, גלעד, הגזמת, אני לא בקטע שלך!' הוא אמר לי, 'תדעי לך שהייתי מאוד מושך אל תראי אותי ככה, יש לי הרבה ניסיון את תגיעי לעונג שאת בחיים שלך לא הרגשת'. כשהגענו עד לנקודה הזאת פשוט הלכתי. אמרתי שאני לא יכולה להישאר יותר בבית הזה".

   

  במקרה של עמית, היא עזבה יחסית בזמן. אבל תחקיר ‘7 ימים’ מגלה כי נשים רבות אחרות שהיו ב"בית הקסום" עדיין מתקשות להתאושש מהטראומה שהן עברו שם, בממלכת השאנטי של גלעד חפץ. גם היום הוא מנהל מקום חדש, “ספת הקסמים” שמו, ועיתונאית שהתקשרה אליו השבוע זכתה להצעות בעלות אופי מיני. הצייר חפץ מכחיש את הטענות של הנשים נגדו (ראו מסגרת) ואומר: “לא נגעתי ולא פגעתי”.

   

   

  אחת המסיבות שתועדו ב"בית הקסום". אורחת: “רציתי לשכוח כל מה שהיה שם"
  אחת המסיבות שתועדו ב"בית הקסום". אורחת: “רציתי לשכוח כל מה שהיה שם"

   

  × × ×

   

  גלעד חפץ (63) הוא קריקטוריסט שמתפרנס מציור באירועים, בבתי ספר ובגני ילדים. הוא רווק, בן קיבוץ כברי, שחי כשני עשורים בארה"ב ושב בשנת 1999 לארץ. לפני כשני עשורים הוא התחיל לפרסם וילה עם בריכה ברחוב חרוב ביפו כמתחם לאירועים ולטיפולים, שאותה כינה "הבית הקסום". "הוא לקח את הבית הזה לפני 18 או 20 שנה", מספרת "מיטל" (שם בדוי), שגם היא התגוררה לאורך תקופה במתחם. "הוא השקיע בו המון".

   

  האווירה במקום הייתה כאמור של שאנטי, רוחניות וחופש, ולא פעם – כך על פי העדויות – חפץ עצמו הגדיר את המקום כ"קומונה". מיטל מספרת שבכל רגע נתון יכלו להיות גם 15 איש בבית, חלקם קבועים, חלקם "עוברי אורח כאלה, באים ללילה־שניים וממשיכים".

   

  היו שם כמה חדרים שבהם הדיירים המתחלפים ישנו, מטבח, חצר וגג, שלפעמים גם אליו הוזמנו אורחים (ובעיקר אורחות) ללון. והייתה שם את אותה בריכה, זו שתחזור שוב ושוב בעדויות של הצעירות שעברו שם.

   

  ספת הקסמים. "אני ילד בגוף של גבר"
  ספת הקסמים. "אני ילד בגוף של גבר"

   

  עדויות כמו של שקד, שמספרת שהגיעה ל"בית הקסום" לפני כחמש שנים, כשהייתה בת 18. "הייתי עם חברה בערב של 'שירה מקודשת', מלא היפִּים שרים ביחד. חיפשנו מקום לישון", היא מספרת איך הכל התחיל. "פגשנו את גלעד בערב הזה, והוא אמר שיש לו קומונה פה ביפו. הוא אמר לנו, 'בואו', אמרנו, 'מגניב'. בדרך הוא דיבר המון על הבריכה שיש בבית. כשהגענו, היו שם עוד אנשים. שתינו תה. לא עישנו ולא שתינו (אלכוהול)".

   

  מי הכין את התה?

   

  "גלעד. הוא הביא לנו את התה, שתינו אותו ונכנסנו לבריכה. הוא (גלעד) ראה שאנחנו ילדות מתלהבות, שרק נכנסו לעולם ההיפי ואין לנו מושג. הוא כל הזמן העיר הערות מיניות על החזה שלי, 'איך את מתביישת בחזה כזה מפואר'".

   

  לדברי שקד, כ־40 דקות אחרי שתיית התה היא החלה להרגיש מטושטשת ומעורפלת. "אני ממש מתביישת לומר את זה, איזו ילדה תמימה הייתי", מספרת שקד. "נכנסנו לבריכה, והיה שם עוד בחור בשם ע'. חברה שלי הרגישה בנוח לשחות בעירום, אני לא. מההתחלה גם הוא (גלעד) וגם ע' הזה אמרו לי: 'מה, למה את מתביישת?’ נכנסנו לבריכה, ואז ע' אמר לי: 'תדעי שאני מטפל בפוסט־טראומה'".

   

  גלעד חפץ. “נחלוק את האהבה כל הלילה" | צילום: שאול גולן
  גלעד חפץ. “נחלוק את האהבה כל הלילה" | צילום: שאול גולן

   

  למה את חושבת שהוא אמר לך את זה?

   

  "אמרתי לו שאני פוסט־טראומטית, הייתי כל כך אבודה. אני מרגישה בושה על זה שכאילו הוא צד אותי. הייתי ילדה תמימה, ורק חיפשתי ריפוי או משהו להישען עליו".

   

  מה בדיוק ע' אמר לך?

   

  "'אני מטפל, אני אעשה לך טיפול'. זה היה ממש מטושטש... מה שאני זוכרת, אני לא יודעת איך זה קרה, אבל הייתי עירומה והייתי עליו והוא נגע בי ושאל אותי כל מיני שאלות. וכאילו, זה ממש היה כבר כמעט סקס, והייתי ממש כזה מעורפלת. אני רק זוכרת שגם גלעד אמר: 'ע', רק בלי חדירה'".

   

  “עמית" בציור הטופלס של גלעד חפץ
  “עמית" בציור הטופלס של גלעד חפץ

   

  וכל זה היה בתוך הבריכה?

   

  "כן. ואני זוכרת שבאיזשהו שלב גלעד גם היה במים ואמר לי, 'יש לך שדיים כאלה יפים, אפשר ללטף אותם?' אמרתי לו 'לא' כמה פעמים. הוא (גלעד) כל הזמן העיר לי הערות מיניות, כל מיני הערות מגעילות".

   

  מה הוא אמר לך?

   

  "הוא אמר לי ולחברה שלי, 'יש פה צינור אם אתן רוצות לענג אחת את השנייה זה בסדר, לא אכפת לנו שתעשו את זה פה. בואי תנסי זה ממש־ממש נעים'. הוא רצה שנאונן מולו עם הזרם של הצינור הזה".

   

  גלעד מצייר בקניון. “אם עשיתי משהו לא טוב, אני מבקש סליחה ומחילה" | צילום: יאיר שגיא
  גלעד מצייר בקניון. “אם עשיתי משהו לא טוב, אני מבקש סליחה ומחילה" | צילום: יאיר שגיא

   

  גלעד עצמו נגע בך?

   

  "כן, כשצפתי במים. הוא אמר, 'את צריכה להיפתח מינית'. זה היה בהתחלה, צפתי בבריכה והוא בא לגעת בי בבטן ובגב". 

   

  כשנכנסת לבריכה היית עם בגדים?

   

  "כן".

   

  גלעד מצייר בקניון. “אם עשיתי משהו לא טוב, אני מבקש סליחה ומחילה" | צילום: יאיר שגיא
  גלעד מצייר בקניון. “אם עשיתי משהו לא טוב, אני מבקש סליחה ומחילה" | צילום: יאיר שגיא

   

  ובאיזה שלב את זוכרת שהיית עירומה?

   

  "אני זוכרת שע' הזה עזר לי להוריד את הבגדים..."

   

  התנגדת?

   

  "אמרתי לך שאני זוכרת שהכל פשוט קרה כזה, לא הבעתי שום... אני באמת זוכרת את זה ממש מעורפל.

   

  צילום: מתוך הפייסבוק
  צילום: מתוך הפייסבוק

   

  "ואז היה שלב שכן הייתי עירומה במים עם ע', והוא (גלעד) אמר לי, 'רק בא לי ללטף לך את החזה', וע' כביכול טיפל בי בצורה מינית, נגע בי, הייתי מעליו. אני זוכרת שהוא ממש התחכך בי".

   

  והייתה חדירה?

   

  "לא שאני זוכרת... אני זוכרת שהיה שלב שהוא ביקש שאני ארביץ לו או משהו כזה, וזה היה שלב שבו הלכתי למקלחת ובכיתי, ואז איכשהו הוא החזיר אותי למים. הרגשתי שאין לי ממש רצון עצמי. הרבה זמן אני לא קלטתי מה באמת קרה שם והאשמתי את עצמי. זו הסיבה שהיה לי כל כך קשה לדבר איתך".

   

  ע' היה עירום?

   

  "כן. והוא אמר לי, 'תנשכי אותי', ואני זוכרת שלא רציתי וזה היה לי מוזר. אני זוכרת שבאמצע יצאתי למקלחת והתחלתי לבכות. הייתי ממש־ממש חלשה. לא הבנתי מה קורה לי, ואז איכשהו חזרתי למים איתו, הוא יצא והחזיר אותי. אני זוכרת שגם באמצע גלעד בא ואמר לו, 'בלי חדירה במים'. אחרי זה, כששאלנו אם יש מקום לישון, אז גלעד אמר שכל החדרים תפוסים, אבל 'אתן יכולות לישון בחדר שלי'. ואני וחברה שלי הסתכלנו אחת על השנייה, ובסוף כאילו ישנו בחדר שלו, ישנו מחובקות'".

   

  הוא ישן לידכן?

   

  "כן. זה באמת ממש מעורפל".

   

  ורציתן לישון עם גלעד במיטה?

   

  "לא, ממש לא. נראה לי שבשלב מסוים הגענו לרצפה". 

   

  הצלחת לחשוב בבהירות בכל הזמן הזה?

   

  "לא ממש הבנתי מה קורה שם. זה דומה למצבים שאת מאוד־מאוד שיכורה. אני זוכרת שהייתי מאוד מבולבלת. הכל קרה וגם לא הבנתי איך זה קורה. לא הצלחתי ממש לתקשר".

   

  אז באותו לילה ישנתן את וחברה שלך במיטה של גלעד והתעוררתן בבוקר ו...

   

  "פשוט ברחנו משם".

   

  וגלעד היה שם?

   

  "אני חושבת שכן".

   

  הוא היה לבוש?

   

  "אני לא זוכרת, כי הוא כן נגיד היה עירום במים. אני כן זוכרת שהיו לו הערות מיניות שנלך איתו".

   

  לתחושתך, כל זה זה קרה בניגוד לרצונך?

   

  "כן. אני יכולה להגיד לך שאחרי זה שקלתי את זה מלא זמן... כי לא באמת הבנתי מה הלך שם".

   

  ומתי הבנת שאולי היה שם חומר כלשהו שהיית תחת השפעתו?

   

  "רק כשדיברתי עם החברה, כשהכל התפוצץ בקבוצה של הקוריאנית. עד אז לא דיברנו על זה. זה היה חור שחור שלא נוגעים בו".

   

   

  × × ×

   

  השמועות על מה שהתחולל בבית הקסום אמנם הסתובבו פה ושם, אבל הראשונות שסדקו את קשר השתיקה היו דווקא זוג אחיות, תיירות צעירות מדרום־קוריאה. במארס 2018 הגיעו הארו לב (26) ואחותה הקטנה בת ה־24 לביקור בישראל, ובין השאר הגיעו לפסטיבל ‘ריינבו’ שנערך בעמק האלה. קהילת הריינבו היא מעין תנועה בינלאומית, שנוהגת לערוך מפגשים בטבע, בתנאים מינימליים. לדברי לב, באחד הימים, בעת שהיא מתקלחת, ניגש אל האחות הקטנה גבר זר והחמיא לה על יופייה. מאוחר יותר, כשהאחיות עמדו לעזוב את הפסטיבל, הוא ניגש אליהן שוב, והעלה הצעה מפתה: בואו להתארח בבית שלי ביפו בחינם. לב: "הוא אמר משהו על גולשי ספות (כינוי למטיילים שמתארחים בבתים זרים ברחבי העולם – ג"ק), ועל בית הארחה. על ההזמנה שנתן לנו היו צילומים של אנשים ששוחים בבריכה, עושים מדיטציה, יוגה. חשבנו שזה מגניב". האחיות המשיכו בטיולן בארץ, ואחרי כשבועיים החליטו לממש את ההזמנה. הן הגיעו ל'בית הקסום' של גלעד חפץ ביפו. "גלעד נתן לנו שתי אופציות: או לישון באוהל ענק על הגג או בחדר בתוך הבית שהיו בו שתי ספות ומזרן”, מספרת לב. “כשהיינו שם היו שם עוד שני 'גולשי ספות' מארגנטינה ומהולנד שישנו בגג.

   

  "זה נראה כאילו אחותי מאוד מצאה חן בעיניו, והוא לא הפסיק להגיד לה, 'את יכולה להישאר לחיות פה, אני יכול לסדר לך עבודה'. במקביל הוא כל הזמן שאל אותנו אם אנחנו רוצות להיכנס ל'בריכת הקסם', ואמר שיש פה מסיבות כל לילה וששוחים בבריכה עירומים כמו דגים".

   

  נכנסתן לבריכה בסוף?

   

  "לא. אחותי ממש לא רצתה להיכנס ואני לא רציתי להיכנס לבד. היו שם עוד שלושה חברים של גלעד בבית, שלאחד מהם קראו א’. כשהגענו לבית, א’ נגע במותן של אחותי. הוא הציץ לחדר כדי להסתכל איפה היא ישנה. זה היה מאוד קריפי".

   

  מה קרה למחרת? 

   

  "ביום השני גלעד אמר לנו, 'עדיין לא נכנסתן ל'בריכת הקסם', זה אף פעם לא קרה עד עכשיו! אתן לא היפִיות באמת, אתן לא כאלה חופשיות!' הרגשתי שהוא מנסה לעשות מניפולציה". 

   

  התחושות הקשות שחוו במקום הובילו את האחיות לעזוב אחרי יומיים. הארו החליטה לפרסם פוסט ארוך על מה שהיא ואחותה חוו וראו ב'בית הקסום' וגם פתחה קבוצת פייסבוק בשם "הבית הקסום – הטרדות מיניות". היא חשבה שבמקרה הכי גרוע תגלה שיש עוד בנות שחוו את אותם דברים מטרידים, אבל מה שנחשף היה גרוע בהרבה.

   

  "אני נפגעת של גלעד. ואני מתחילה לתפוס מספיק אומץ בשביל להתלונן עליו", כתבה אחת מהנשים בקבוצה והוסיפה: "אני עדיין חושבת מה לעשות עם זה". אחת המשתתפות בקבוצה העלתה את האפשרות שבמשקה היה סם כלשהו, "ואז את לא זוכרת כלום מאותו לילה, רק שברירי זיכרונות ממה שקרה. רציתי לומר לך את זה, שתדעי שאת לא לבד ואני מצטערת שזה קרה לך". 

   

  לידי ‘7 ימים’ הגיעה גם הודעה פרטית שנשלחה להארו מחברתה של שקד, שאת עדותה הבאנו קודם. "אני וחברה המשכנו ל’בית הקסום’ אחרי אחד ממעגלי השירה", נכתב שם. "כשנאמר לנו שזה מקום שאפשר פשוט לישון בו עד שנמשיך בדרכנו... מה שקרה מאותו רגע היה הזוי לחלוטין! בהתחלה היו הרבה אנשים ולאט־לאט הם התחילו ללכת, השותפה אמרה משהו שהולכים לעשות סשן בבריכה... לא הבנתי למה הכוונה. כשנכנסתי לשם ראיתי את החברה (שקד – ג"ק) עירומה ובוכה בידיים של איזה בחור... מצאתי את גלעד מלטף אותי ונוגע בי כשביקשתי שיפסיק, והבחור בינתיים משכנע את חברה שלי לדחוף צינור לאיבר המין הנשי שלה ושזה יעשה לה טוב, אני זוכרת שהיא בסוף השתכנעה... היו שם נגיעות לא מתאימות והבחור אמר שזה המקצוע שלו... להרגיע ככה נשים... דרך הצינור הזה... יצאתי מהבריכה, הייתי המומה ובשוק... זוכרת ששתיתי משהו... וזוכרת שמצאתי את עצמי בחדר של גלעד עם החברה עירומה לצידו... בזמן שזכרתי שרק רציתי להימלט משם, תפסתי את עצמי ואותה בבוקר... חסרות הבנה מוחלטת ממה שקרה לנו שם... נגיעות שלא היו במקום... היחס של האנשים מסביב כאילו הם יודעים מה הולך לקרות שם ועדיין מרשים לזה לקרות".

   

  מיטל, שכאמור התגוררה לאורך זמן רב בבית הקסום, מאמינה שחפץ פיתח סוג של שיטת פיתוי. "כל האירוח החינמי הזה שהוא באהבה, זה כמו האלמנה השחורה או העכביש שטווה את קוריו ובונה רשת מאוד מפתה ונוחה. ואז את בתור הקורבן מתחילה ללכת לך בתוך הרשת הזאת, שזה הדיור בחינם והכל בחינם, עד שאת כבר מתבלבלת. נשים רבות יכלו להרגיש כאילו הן חייבות לו משהו. אני מאמינה שזה לא היה באמת ממניעים נקיים, כל מה שגלעד עשה, יחד עם זה שיש לו לב טוב, נועד לשרת את הצרכים שלו. הוא לא ראה בעיניים".

   

   

  × × ×

   

  ככל שהעדויות זרמו למערכת, התברר כי הבית הקסום ביפו הוא לא המתחם הראשון של גלעד חפץ. קדם לו הבית הקסום באילת, לפני כשני עשורים, שחפץ הפעיל במשך כמה חודשים. נטע (שם בדוי), היום בת 34, מספרת שהיא וחברתה הגיעו לשם כשהיו בנות 16, בטיילת באילת. "היה מאוד מאוחר, לפנות בוקר", היא מספרת. "פתאום אנחנו רואות חבורה של אנשים יותר בסגנון שלנו, אנשים יותר זרוקים מאשר הערסים שהסתובבו שם. ואז אנחנו רואים את גלעד עם הציורים שלו. הם התחילו לדבר איתנו וגלעד אמר, 'בואו איתנו, יש לי כאן בית עם בריכה מחוממת'. קראו לזה 'הבית הקסום'".

   

  מה קרה כשהגעתן לבית?

   

  "זה היה מין בית שאנשים באים, משלמים קצת כסף והולכים. מחוץ לבית הייתה בריכה, לא כל כך גדולה. היה חוק שנכנסים בלי בגדים. בחורה שהייתה שם באמת נכנסה לבריכה בלי חזייה. וגלעד אומר, 'גם אם את במחזור, עם טמפון בלי טמפון תיכנסי!' אני וחברה שלי פשוט צחקנו, חשבנו שהוא טיפוס הזוי ומוזר, והוא לא ממש עניין אותנו".

   

  תיכננתן להישאר לישון שם? 

   

  "לא ידענו: אולי נישאר לישון, אולי נחזור, לא היה תכנון מיוחד. אני באתי והתיישבתי בסלון".

   

  מה קרה שם?

   

  "גלעד בא וגם התיישב בסלון. דיברנו קצת ואז הוא שואל אותי אם אני רוצה תה ואמרתי שכן. הוא הלך ואחרי כמה דקות הוא חזר והביא לי תה, ושתיתי ממנו. ומהרגע הזה, אני לא יודעת אם מדובר בחמש דקות או עשר דקות, משהו כזה, כל מה שאני זוכרת זה שאני נהיית מטושטשת, רפויה, כאילו אין לי כושר שיפוט, סוג של לא שולטת בעצמי. אני נהיית נוזלית ואני לוחשת לו באוזן, 'קח אותי לחדר', ככה. אין כאן שום רצון, ולא הייתה שום סיבה בעולם שאני אעשה דבר כזה. אני הבנתי מאוחר יותר שזה מה שסם האונס עושה. זה בעצם הופך את מערכת העצבים לרפויה ואת הופכת, וסליחה על המילה, 'חרמנית'".

   

  מה את זוכרת מההמשך?

   

  "כל מה שאני זוכרת הוא שהוא מרים אותי, לוקח אותי לחדר ואני רק זוכרת את נקישות השיניים המגעילות שלו. אני רואה הבזקים שלו נמצא מעליי, מתחתיי. אין לי מושג ואני לא זוכרת שום דבר מאקט שנעשה. אני זוכרת שהוא שאל אותי שאלות ועניתי, אבל הוא פשוט עשה את זממו. אין לי מושג מה הוא עשה. אבל אני זוכרת מצוין את נקישות השיניים, את הריח שלו, אותו מעליי, הוא פשוט עשה לי דברים, ואני לא מרגישה כלום.

   

  "היום אני לא זוכרת אם התעוררתי עם בגדים או בלי. אני רק זוכרת שאני שם, מטושטשת לגמרי. אני קמה, יוצאת, הולכת אליה (לחברה), אבל אני לא יודעת אפילו מה להגיד, אני רק מבינה שמשהו לא בסדר קרה".

   

  מה הרגשת?

   

  "הייתי מאוד נסערת והבחורה (הנוספת שהייתה בבית) לקחה אותי ואת חברה שלי לאיזו חומוסייה ליד, לשבת לדבר. ואני אומרת לה: 'תקשיבי, נראה לי ש... לא יודעת, ששכבתי איתו'. הייתי מבולבלת לגמרי. ואיך שהבחורה הזאת שמעה את זה, היא ממש־ממש התעצבנה. היה נראה לי שזאת לא הפעם הראשונה שהיא נתקלת בתופעה הזאת. היא חיבקה ונישקה אותי ונתנה לי את המספר שלה ובאמת שמרנו אחרי זה על קשר שנים אחרי כן. היא לקחה את הדברים שלה ועפה משם".

   

  התלוננת עליו במשטרה?

   

  "לעולם לא". 

   

  למה?

   

  "שתי סיבות. באמת, באמת, באמת שהתביישתי אי פעם להגיד לעולם שהדבר הזה נגע בי. ההשפעות שהיה לזה על החיים שלי הן משמעותיות. זה הרס לי המון־המון דברים, ועד היום אני מתמודדת עם זה ומרפאת את עצמי.

   

  "הסיבה השנייה היא שלקח לי המון שנים לקלוט מה שהיה; שזה היה סם אונס, שזו לא הייתה אשמתי. ואני יודעת על חוק ההתיישנות ואני יודעת על מה עושים ועל איזה תהליך צריך לעבור בשביל להתלונן על מישהו. עושים לך את המוות. ומעבר לזה לא חשבתי בכלל להתלונן לפני כן, כי זה היה מאוד טראומטי. ואת מי זה מעניין? 15 שנה. אתה מטפל במה שאתה יכול וזהו".

   

  נטע מאמינה שיש עוד בנות שעברו בבית הקסום דברים דומים. "הרבה בנות פוחדות לגלות", היא אומרת, "הן לא רוצות להיחשף אבל אני חותמת לך שזה קן שרצים. אני בטוחה בזה. אני פשוט משוכנעת שזה קרה לבנות נוספות. רק שייתפס".

   

   

   

  × × ×

   

  אנה (שם בדוי) היא בת 42, ולדבריה בשנתיים וחצי שהתגוררה בבית הקסום ביפו, "ראיתי ושמעתי כל כך הרבה דברים בבית, כמו שלא ראיתי ב־42 שנים שאני חיה. אמרתי לו: 'גלעד אתה מבין שיום אחד המשטרה תבוא לפה עם כל הדברים שקורים פה. והוא אמר לי: 'לא, את מגזימה'".

   

  אנה מספרת כי הגיעה לבית הקסום לגמרי במקרה. "לא היה לי איפה לגור, חיפשתי חדר. פתאום ראיתי מודעה וישר התקשרתי אליו. זה לא באמת היה חדר, זה היה חלק מחדר שהוא היה משכיר, בוא נגיד מזרן. זה התאים לי, כי זה עלה לי 1,000 שקל בחודש והיה לי איפה לישון. אבל זה לא היה החדר שלי באמת. הייתי מתעוררת באמצע הלילה והוא היה עומד ליד המזרן ומסתכל עליי".

   

  זיהית אצלו מההתחלה התנהגות בעייתית?

   

  "בהתחלה חשבתי שהוא בחור שצריך אהבה. מתישהו זה פשוט הפך לסיוט שפחדתי לחזור לבית, כל הזמן פחדתי שהוא יעשה לי משהו".

   

  בכוח?

   

  "באיזשהו שלב הבנתי שהוא לא יעשה את זה בכוח, אבל את מבינה שזו כאילו הטרדה כל הזמן. מישהו כל הזמן רוצה לגעת בך, אומר לך דברים לא נעימים כאלה, שאת אפילו מרגישה שאת עשית משהו לא בסדר".

   

  מה ראית בבית?

   

  "הוא עשה הרבה דברים עם תיירות. לפעמים זה הגיע למצב שאי־אפשר להיות בבית מרוב הכמות. פעם ראיתי ממש אורגיה מהחדר שלי, ובאותו יום אמרתי שאני חייבת לעזוב. התעוררתי באמצע הלילה מהרעשים".

   

  כמה אנשים היו באורגיה הזאת?

   

  "היו בערך שמונה שאני ראיתי. הוא עמד בצד בעירום והסתכל על כולם".

   

  היו רק בנות באורגיה?

   

  "לא, לא, היו גם בנים. פעם אחת ראיתי שהבנים האלה בישלו במטבח בסירים שלנו".

   

  בישלו מה?

   

  "חבר של אחת השותפות שלנו בא ואמר לי, 'אנה, את לא מאמינה מה הם עושים במטבח, הם מבשלים סמים. הם אמרו לי שהם קיבלו אישור מגלעד'. באותו ערב הם עשו את האורגיה. גלעד אמר לי משהו בסגנון: הבנות אוהבות את הסם הזה. שאלתי אותו אם הן יודעות שהן מקבלות את זה, והוא ענה שלא, אבל הן נהנות. חשבתי איזה מגעיל, אני לא רוצה לראות אותו בחיים. היום אני בטיפול, יצאתי מהבית ממש בטראומה. היה לי קשה אפילו לתת לבן הזוג שלי לגעת בי בגלל כל הדברים שאני ראיתי שם".

   

  אילו בנות היו מגיעות לבית?

   

  "ראיתי שם נשים שרק נפרדו מבעליהן או בן הזוג והגיעו לשם פגועות. שמעתי את גלעד מתקשר לחברים ואומר, 'יש פה בחורה, בואו'. פעם אחת ראיתי בחורה שהייתה ממש־ממש במצוקה, פגועה. אמרתי לה: 'את בטוחה שאת רוצה להישאר פה?' היא אמרה לי: 'כן אני רוצה להישאר פה, אין לי לאן ללכת'. אני לא יודעת מה קרה, אבל ראיתי שהיא בסוף ישנה בחדר של גלעד עם עוד מישהי ועם חבר של גלעד".

   

  איך גלעד הגדיר את הבית? בית הארחה? 

   

  "בהתחלה הוא עשה מהבית מין הוסטל כזה. הוא אמר שהוא משכיר את החדרים לאנשים ופתאום הוא אמר: 'אנחנו קומונה'. ובבריכה היה שלט בכניסה שנכנסים בעירום. פעם גלעד הכריז: פה זה בית של חופש, בית של 'ריינבו', פה מסתובבים בעירום. לדעתי הוא היה מנצל בנות. נגיד תיירות שבאות לארץ ורצו ללכת לפסטיבלים וכאלה, אז הוא היה קונה להן את הכרטיסים".

   

  ובתמורה? סקס?

   

  "נראה לי שזאת הייתה המטרה שלו. יש הרבה בנות שנפלו בפח שלו".

   

  לדברי אנה, אחד "הקבועים בבית" ניסה לגעת גם בה. "הוא התחיל לגעת בי ברגל ככה, אמרתי לו, 'למה אתה נוגע בי?' והוא אמר לי, 'אני סתם רוצה לעשות לך נעים'. אמרתי לו, 'לא, תודה רבה'. אני גם יודעת על איזו תיירת שמאוד נפגעה ממנו כי באמצע הלילה הוא בא לגעת בה, בבוקר היא קמה ועזבה את הבית. לפני שעזבתי, הגיעה בחורה חמודה. אמרתי לה: ‘אם את חכמה תתרחקי מהבית הזה. זה לא בית בטוח לאף אחת’. כשעזבתי את הבית הרגשתי שאני קצת אשמה שלא עשיתי כלום".

   

  ניסית?

   

  "ניסיתי, ניסיתי כל פעם להגיד לבנות שייזהרו, אבל זה לא באמת עבד. ואני פשוט רציתי לשכוח את כל מה שהיה שם".

   

   

  × × ×

   

  רבות מהעדויות על מה שהתחולל בבית הקסום עוסקות בבריכה ובמה שאירע בה. חפץ, כך עולה מטענותיהן של הנשים שעימן שוחחנו, נהג להשכיר את הבריכה למטפלים במים בשיטות שונות, והם הגיעו ל"בית הקסום" עם מטופליהם. יעל (24, שם בדוי), היא מטפלת במים, ששכרה את הבריכה בבית כשהייתה בסטאז' בלימודי התרפיה. לדבריה, מהר מאוד הבינה מה קורה שם. "אולי אני מרגישה קצת בושה שידענו ולא עשינו שום דבר", היא אומרת בגילוי לב. "אני מודעת להכל, והזהרתי את גלעד. זה מקום מאוד בעייתי, והיו שם מטפלים מאוד בעייתיים. לדעתי, זה הדבר הכי חשוב בעולם לחשוף את זה".

   

  איך היית מגדירה את הבית?

   

  "זה היה מין בית שבו התארחו כל מיני אנשים מחו"ל, ומקום לישון בחינם לאנשים שאין להם אלטרנטיבה. גלעד מאוד רצה שזה יהיה בית של מסיבות סקס, הוא תמיד רצה שלא ייכנסו עם בגדים לבריכה, היה לו המון רצון שיהיה כמו שהיה בשנות ה־70. הוא נורא רצה מקום של אהבה חופשית וניסה לפתות הרבה בחורות. כל פעם הוא הציע לנו לעשות טיפול שנקרא יוני מסאז'".

   

  מה זה? 

   

  "היה צינור בבריכה והוא היה אומר לבנות, 'בואי אני אעשה לך יוני'. יוני זה השם הרוחני לפות, והוא הציע שבעצם עם צינור הוא יעשה איזשהו סוג של טיפול. זה מעין מסאז' לאיבר המין בעזרת זרם של צינור מים. הוא הציע לי הרבה פעמים לעשות את זה בתור מטפלת, ושאל אותי אם אני רוצה ללמוד את השיטה הזאת. הוא גם הציע הרבה פעמים שנבוא לישון אצלו בחדר אבל תמיד אמרנו 'לא'".

   

  בך הוא פגע באיזשהו אופן? 

   

  "פיזית הוא לא ניסה אף פעם, אבל אפילו כשהבאתי את סבתא שלי לקליניקה כשעבדתי אצלו, הוא ניסה להתחיל איתה. אני מביאה את אחותי הקטנה והוא אומר לי, 'אתן נורא דומות רק שלאחותך יש ציצי גדול יותר', האם זו הטרדה? אני חושבת שכן. האם כשמטופלת יוצאת מטיפול והוא ניגש אליה ואומר לה, 'בואי אני אעשה לך יוני מסאז', זאת הטרדה?"

   

  עברת טיפול כזה?

   

  "לא, אני בן אדם חזק. אני חושבת שהפגיעה הכי גדולה הייתה באנשים שהם לא חזקים כל כך, כאלו שמנסים לרצות, שמאוד מבולבלים. את יודעת, העולם הטיפולי הוא עולם מאוד־מאוד בעייתי. אני מטפלת במים והגבולות מאוד־מאוד ברורים. ושם לא היו גבולות. היו שם עוד מטפלים שהיו אנשים מאוד בעייתיים. אני חושבת שבדרך כלל מה שקרה זה שהם היו מטפלים, ואז מתחילים עם בחורות או שהטיפול היה הופך להיות מיני באיזשהו שלב. וזה בעיניי הדבר הכי בעייתי בעולם".

   

  הסתובבו שם קטינות?

   

  "יכול להיות. היו שם כל מיני בנות אבודות שמחפשות לגור בזול. מה שהכי חמור בעיניי זה העלמת העין של כולם".

   

  גם הלן (שם בדוי) שמעה על טיפולי המים. בשלב מסוים היא חשבה ללמוד בעצמה טיפול במים, והגיעה לבית הקסום כדי להתנסות. לדבריה, היא לא תשכח את מה שקרה שם. "זה טיפול מאוד עוצמתי, כי את בתוך המים ונעים לך וחם לך, ואז הוא מתחיל כאילו לגעת כזה למטה, לא רציתי".

   

  מי נגע בך?

   

  "גלעד". 

   

  איך הוא נגע בך?

   

  "יש לו איזה צינור שם והוא היה אומר על הצינור הזה, 'בואי אני אעשה לכם עם הצינור, תרגישו את זה' באיבר... כאילו להגיע לאורגזמה. המטפל שלי המשיך כרגיל עד שהצלחתי להוציא את הראש, הראש שלי היה בתוך המים, זה נקרא 'וואטר דאנס'. ואז הוא שאל אותי, ‘זה נעים לך?’ ואז אמרתי לו, 'לא, אני רוצה להפסיק'".  

   

  אני מנסה להבין את הסיטואציה: את היית עם הראש בתוך המים.

   

  "נכון. המטפל מוציא אותך לאוויר לנשימה ומחזיר אותך". 

   

  ובזמן שאחד המטפלים מטפל בך, נכנס לבריכה גלעד והתחיל לגעת בך באיבר המין.

   

  "נכון".

   

  עם היד?

   

  "עם היד ועם הפה. לקח לי כמה דקות להבין את הסיטואציה, הייתי קפואה כזה ואז ביקשתי ממנו להפסיק".

   

   

  × × ×

   

  אנשי הריינבו בישראל חוששים שחפץ יכתים את הקהילה כולה. יאיר (שם בדוי), פעיל מרכזי בריינבו, טוען ששמע שמועות כבר לפני כמה שנים. "פגשתי את חפץ כשחיינו בבניאס, ואז קלטתי משהו לא נעים. את קולטת אדם קריפי".

   

  למה קריפי?

   

  "אני מקושר והרבה בחורות סיפרו לי מה שקרה".

   

  ספר מה אתה יודע.

   

  "הוא מזמין בחורה באמצעות שימוש בשם 'ריינבו', 'קאוץ' סרפינג', 'מעגלי שירה'. גם מקבוצות פייסבוק של תיירים, לוחות טרמפים של ה'ריינבו'. הוא פונה בפרטי דרך קבוצות טרמפים ומציע להן בחינם לבוא לישון אצלו. הוא משתמש בנשים שעברו טראומה, הוא יודע לזהות. שמעתי שהן מתעוררות לידו בבוקר ולא יודעות איך הן הגיעו למיטה".

   

  בוא נדבר על האישיות שלו.

   

  "הוא חכם, יודע לדבר. יצא לי לראות מהצד בן אדם באגו טריפ עם מלא ביטחון עצמי, לא ברור מאיפה זה מגיע. ניגש לכל בחורה שהוא רואה. הוא חכם, יודע לערבב, יודע איך לשחק עם המוח. את ראית את הציורים שלו? הוא סוג של גאון".

   

  חפץ הפסיק להפעיל את הבית הקסום לפני כשנה וחצי, אבל יש לו מקום חדש, לא רחוק מקודמו ביפו, בדרום תל־אביב, ה־Magic Couch (ספת הקסמים). "חזרנו! קטן אך רוחני ויפה כתמיד!" כתב בפוסט לפני כמה חודשים. "'הספה הקסומה' החדשה שלנו שנמצאת בסביבה הטבעית בדרום תל־אביב, אנו קהילה ייחודית המקדמת בברכה תרמילאים, אמנים, ואנשי 'ריינבו' מרחבי כדור הארץ באהבה ובכבוד! אנו מציעים מטבח טבעוני, אופניים בחינם, ג'קוזי קסום, מדיטציית בוקר, מוזיקה ואיסוף חינם משדה התעופה! הכל ללא עלות! למידע או בקשות אירוח אנא שלחו הודעה פרטית (בלבד!!) או התקשרו". התקשרנו. את ההצעה שקיבלנו שם, תוכלו לקרוא במסגרת.

   

  "לפני שבוע שמעתי בים המלח שלוש תיירות מפולין מדברות בטלפון וזיהיתי את הקול שלו”, מספר יאיר. “עצרתי אותן והסברתי להן את הסיפור”.

   

  לפני כשנה הגיעה למשטרת ישראל תלונה בנושא הבית הקסום. ממשטרת ישראל נמסר: “מיד עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה אשר נמצאת בעיצומה ובסיומה יועברו כלל חומרי החקירה להחלטת הפרקליטות כמקובל. מטבע הדברים, איננו מפרטים על אודות חקירות מתנהלות, אולם נדגיש כי משטרת ישראל מבצעת את כלל פעולות החקירה הנדרשות על מנת להגיע לחקר האמת”. ×

   

  "אנחנו מלאכים בתשוקה"

  עיתונאית ' 7 ימים' קיבלה השבוע הצעה להתארח במקום החדש של גלעד חפץ

  בתגובה לכתבה טוען גלעד חפץ כי הוא בכלל “עבר לחיים אחרים”. אלא שעיתונאית '7 ימים' התקשרה אליו השבוע, כדי לשאול על אפשרות להתארח במתחם החדש שהקים, “ספת הקסמים”. זה מה שחפץ אמר לה: “אני מאוד מרוגש מהשיחה שלך. אנחנו בהחלט נשמח לארח אותך. אני אגיע הביתה, אני ארגע מעט, ואני אאסוף בחורה מדרום־אפריקה שבדיוק הגיעה, היא חיכתה לי כל היום וכבר סיפרתי לה עלייך. אנחנו מאוד מתרגשים לארח אותך מחר. המקום מדהים, את חייבת להגיע לפה מאוד פתוחה בראש, זה מיוחד, אנחנו מלאים בתשוקה ובאהבה.

   

  “אני לא מטפל במשרה מלאה, א’, חבר הקהילה שלי, הוא מטפל מקצועי, והוא מעביר סוגים שונים של טיפולים, אני יותר מטפל במים. יש לנו ג’קוזי חם, בריכה חמה, מדהימה... אנחנו עושים שם תרפיה במים, שחרור לחצים, עיסוי כפות רגליים. אבל אני בעיקר אמן וחבר, ואני אוהב מוזיקה ואהבה ואני מאהב ואני הכל!

   

  “אני בחיים לא אגיד לך בן כמה אני! את תצטרכי לנחש בעצמך. אני גבר שמעולם לא רצה להתבגר, אני ילד בגוף של גבר, לא הייתי נשוי, אין לי ילדים, חייתי חיים של חופש, אהבה, נשים צעירות, רק נשים צעירות, ואני מרגיש את החיים ואת האנרגיה כאילו אני בן 24. אני חושב שההרמוניה היפה היא של גילאים שונים שמתחברים יחד, זה מדהים. אני לא מונוגמי בכלל, אנחנו מאמינים באהבה חופשית. כולם משתפים את האהבה שלהם באופן שווה, כל הגברים יוצאים עם כל הנשים, כל הנשים יוצאות עם כל הגברים.

   

  “כל האורחות שלנו הן נשים. את יכולה לבוא לחיות איתנו. זה יהיה נחמד אם תהיה אישה איתנו שנוכל לחלוק את החוויות ולהכניס יחד איתה אורחים שמגיעים אלינו מכל העולם, זה מרגש, אני יודע שאת לא יכולה לפגוש אותנו הערב, אבל מחר בערב אנחנו בהחלט ניפגש ונחלוק את האהבה כל הלילה ונהנה, יהיה מעולה. אנחנו נהיה קבוצה נהדרת של מאהבים וחברים ונתראה מחר. אני נותן לך חיבוק גדול והרבה נשיקות”.

   

  גלעד חפץ: "אני בן אדם טוב, אוהב וחף מפשע"

  בשיחה טעונה עם 'ידיעות אחרונות' הכחיש השבוע גלעד חפץ את הטענות נגדו

   

  השבוע שוחחנו עם גלעד חפץ, כדי לקבל את תגובתו לטענות שמושמעות נגדו בכתבה.

  הגיעו אליי מספר עדויות על דברים שאירעו בבית הקסום ביפו ובאילת, ורציתי לשמוע את תגובתך.

  חפץ: "קודם כל הבית הקסום ביפו כבר לא קיים כמעט שנתיים. הסיפורים היו מופרכים, הדברים האלה נגמרו כבר מזמן. אני בן אדם מדהים, יש לי אלפי חברות מכל העולם שאוהבות אותי, לא נגעתי ולא עשיתי כלום אף פעם. באילת?? באילת לא היה כלום, שום דבר! אני לגמרי חף מפשע, לא נגעתי ולא פגעתי. הייתה שם קבוצה של פמיניסטיות שהמציאה סיפורים! להגיד לך עוד? זה לא היה עליי, זה היה על אנשים אחרים שהיו בבית. אני אומר לך את האמת".

  מה היה?

  "אני בן אדם טוב, יש לי עשרות, מאות, נשים שיעידו לטובתי שהן אוהבות אותי. פתחתי את הלב, אירחתי אנשים, ללא תשלום, מאהבה, גברים, נשים ילדים, היה לי מקום מדהים ופתאום מתחילים להציק לי, בגלל איזה קוריאנית שכתבה מכתב שלא היה ולא נברא על איזו הטרדה. ואף אחד לא נגע בה!"

  אז מר חפץ אני יכולה להגיד לך את הטענות עכשיו?

  "מה הסיפור הזה, באילת. בחיים לא נגעתי במישהי באילת! אני רוצה לשמוע את הסיפורים, אני כל כך חף מפשע. אני בן אדם טוב ואוהב ועשיתי הרבה עבור אנשים. איך לאנשים האלה יש חוצפה להגיד עליי את הסיפורים האלה? אני לא גרתי מאילת מאז שנת אלפיים, שנת אלפיים! 20 ומשהו שנה כבר! ולא זכור לי שהיה שום דבר באילת!"

  וביפו מה זכור לך?

  לא זכור לי כלום!"

  אז הטענה הראשונה היא שניסית לכפות את עצמך על מישהי שציירת אותה טופלס בחדר שלך בבית הקסום ביפו.

  "טופלס?? אני לא בן אדם אלים, בחיים! לא עשיתי דבר כזה. אני מכחיש! לא זכור לי מי זאת, ואני גם לא מצייר כל כך אנשים טופלס. אני קריקטוריסט. לא ציירתי טופלס אף אחד".

  אז אתה מכחיש?

  "מכחיש".

  הטענה השנייה היא שאתה ומטפלים אחרים במתחם הבריכה בבית הקסום ביפו הענקתם טיפולים עם צינור מים, טיפול המכונה “יוני מסאז”.

  "קודם כל אני לא מטפל מים, ומי שהיה שם בטיפולים אלה אנשים אחרים. אני לא קשור לעניין. אני אולי השתמשתי בצינור הזה כמה פעמים, בהסכמה ורק בהסכמה! ברור שאני לא אעשה דבר כזה לא בהסכמה. אני לא עשיתי בזה יוני מסאז', ואת יודעת מה? רוב הבנות שהיו בבריכה היו משתמשות בצינור הזה לעצמן. אני השתמשתי לזה לטיפולים ברגליים, בכפות הרגליים, זה נעים. לא היה פה שום דבר לא בהסכמה ולא מרצון".

  אז רגע, אתה לא הצגת את עצמך כמטפל?

  "לא, בחיים לא הצגתי את עצמי כמטפל ואני לא מטפל. היו שם המון מטפלים בבריכה. אני הייתי משתעשע עם חברים בבריכה, היינו עושים צחוקים, זה לא אסור! זה מותר! ואף אחד לא נכנס לבריכה הזאת לא ברצון ולא בהסכמה, ואף אחד לא כעס ואף אחד לא יצא בכעס, כולם אהבו והיו חוזרים. זה לא היו טיפולים מיניים. תשמעי, זה היה בית של אהבה פתוחה, בית של סיקסטיז, מאוד יפה, כולם אהבו. אני לעולם לא חייבתי מישהו להתפשט ולא נגעתי. בחיים לא, אני לא בן אדם אלים! אני נגד אונס! אני הלכתי לתנועות של נגד אונס. מה רוצים ממני?? אני בן אדם נהדר! אני איש טוב! מה הטענה הבאה?"

  הטענה הבאה היא על כך שבעצם בושלו סמים בבית הקסום ביפו וניתנו לבנות ולאחר מכן הן חשו מטושטשות.

  "סמים?? אז קודם כל אני לא יודע במה מדובר, כי אני לא משתמש ובחיים לא השתמשתי בסמים. היו שם אנשים שהשתמשו בסמים, אני לא יכול להגיד את השם, אבל היו שם כמה אנשים שבאמת התעסקו בדברים כאלה. אני נגד סמים, לא מעשן, לא מבשל, לא עושה כלום. היו שם מלא אנשים, הייתה שם חמולה שלמה. אני לא יכול לשלוט על זה שאנשים עושים דברים! אני אטשטש בנות? אני אתן לבנות סמים? אני אפילו לא יודע מה זה סמי טשטוש! מה זה? חוץ ממריחואנה שאני יודע שאנשים עישנו מדי פעם, אני לא מכיר כלום! אני לא שותה אני לא מעשן. אני איש רוחני".

  הטענה הבאה היא שהיית נוהג לתת לנשים להעביר לילה או להתגורר בבית בחינם בבית הקסום ביפו, ואז היית בעצם משכנע אותן להיכנס לבריכה בעירום ולעבור טיפול עם צינור עם זרם מים.

  "זה לא נכון, אני מכחיש. כולם היו נכנסים לבריכה, לפעמים היו 20־30 אנשים בבריכה. למה מאשימים אותי? אני בחיים לא הזמנתי בנות לישון אצלי חינם. אני השכרתי חדרים ומי שבא היו בחורים ובחורות מכל העולם. את חושבת שאני הכנסתי להן את הצינור הזה בלי רשות והסכמה? זאת הייתה בריכת קסם כזאת, זה היה דבר יפהפה. אני לא מבין מה רוצים ממני.

  "היה המון בלגן שם, אני מודה. המון אנשים, זה היה מין קומונה כזאת. אז זה לא בעיה לזרוק את הכל עליי. אבל עברנו לחיים אחרים, אני גר לבד בדירת חדר ואני בכלל עוזב את הארץ, עוד מעט אני נוסע לחו"ל. אני לא מרגיש טוב פה.

  "אבל אני באמת בחיים לא נגעתי בנשים ופגעתי בנשים. אני אדם מלא באהבה, תמיד הייתי כזה, ואני לא כופה את עצמי בחיים. אני נגד אלימות, זו זוועה אלימות. אני באמת חף מפשע. אני מבקש סליחה אם עשיתי משהו לא נכון למישהו. באמת, אם עשיתי משהו לא טוב, אני מבקש סליחה ומחילה, לשכוח מזה, באמת מכל הלב, ולתת לי להתחיל שנה חדשה באהבה ובשמחה, לסלוח לי".

   

  Gilit-K@yedioth.co.il

   

   

   


  פרסום ראשון: 01.01.20 , 20:02
  yed660100