yed300250
צילום: אביגיל עוזי
24 שעות • 21.01.2020
כך הפך ג'אבר חביש מכפר ירכא למורה הרוחני של המפורסמים
הוא אחד המאמנים הרוחניים המבוקשים בישראל, עם רשימת מטופלים צפופה שכוללת סלבס, מיליונרים ובכירים בהיי־טק. עכשיו, ג'אבר חביש מספר מה סוד ההצלחה שלו שמושך אליו לקוחות כמו נטע ברזילי שאותה ליווה כל הדרך לאירוויזיון, איציק כהן וסוכנת השחקנים זוהר יעקובוסון: "נטע בוגרת גם מבחינה רוחנית, יש לה אנרגיות חיוביות ותדר רוחני גבוה. היא זכתה בתחרות הרבה בזכות זה"
יקיר אלקריב | צילום: אביגיל עוזי

העיניים של ג'אבר חביש כחולות, גדולות ויפות. כשהוא מתרגש הן מוצפות דמעות. אז אנחנו עוצרים לרגע ומחכים שהוא יירגע. "הדמעות זה הכל בגלל האינטואיציה", הוא אומר ומוחה את עיניו, "אבל היא הצד החזק שלי. היא כלי העבודה שלי".

 

תגדיר אינטואיציה.

 

"כשאתה חש את הדברים, אז התחושות צפות, והכל נעשה לפתע ברור מאוד. זו תחושת בטן. היום אני מלמד אנשים איך לגלות את האינטואיציה שלהם, להתחבר אליה, לפתח אותה ולהשתמש בה לחיים. כי את ההחלטות הכי טובות אנחנו מקבלים מתחושות הבטן. זה ידע גופני שקיים בנו. אנחנו נולדים עם זה. זו תכונה שלנו; כמו היצרים, המחשבות והרגשות. זה לא בין השכל לרגש, אלא לפניהם. זה מה שמניע את המחשבה ואת הרגש".

 

נטע מדויקת מבחינה רוחנית

 

עם נטע ברזילי. מחוברת לנשמה שלה
עם נטע ברזילי. מחוברת לנשמה שלה

 

 

חביש, שנולד לפני 37 שנים בכפר הדרוזי ירכא, הוא היום אחד המאמנים הרוחניים המבוקשים בישראל, עם רשימת מטופלים עמוסה בשמות של סלבריטאים, כוללת בכירים בתעשייה ובהיי־טק בארץ ובעולם. בימים אלה לוח הזמנים שלו צפוף בהרצאות שהוא נותן, בעיקר בארה"ב.

 

אבל המטופלת הכי מסקרנת שלו היא ללא ספק זוכת האירוויזיון נטע ברזילי אותה הוא ליווה עד מעמד הגמר והזכייה בו, ואף היה נוכח לצידה בגמר עצמו. "אני לא נוטה לשתף בפגישות שלי עם האנשים שאני מלווה, ושמירת הפרטיות שלהם היא קו אדום אצלי, אבל אני מבין את ההתעניינות בנטע ולכן יכול לומר שזה היה תענוג להיות נוכח איתה בגמר האירוויזיון. נטע אמנם צעירה, אבל היא מאוד בוגרת גם מבחינה רוחנית ותמיד נמצאת במודעות לגבי הצורך להיות באנרגיה חיובית ובתדר רוחני גבוה. אני חושב שזה היה ונשאר חלק חשוב באישיות שלה שהביאה לה את הזכייה. חוץ מזה, היא גם זמרת סופר־מיוחדת ומוכשרת מאוד".

 

האימון הרוחני שעברה קשור לדעתך לזכייה שלה?

 

"בוודאי, כי רק אדם מדויק מבחינה רוחנית שמחובר לעצמו באנרגיה חיובית כזו נפלאה היה יכול לסחוף אחריו מדינה שלמה ולהביא לנו זכייה כה נחשקת. זה גם מה שאני אומר תמיד לכל המיועצים והתלמידים שלי, שרק אם אתה מדויק לעצמך ומחובר רוחנית לנשמה שלך ושומר על אנרגיה חיובית, תוכל להצליח ולהגיע להישגים גבוהים בחייך".

 

זה כללי מאוד. אבל אם בא אליך בנאדם עם בעיה קשה שמציקה לו, מה אתה יכול להציע לו?

 

"אני מאמן רוחני. לא עוסק בקארמה, במיסטיקה או כישופים. אני עושה ניקוי אנרגטי, מאפס את האנרגיה של הבנאדם, ומשם מתחילים".

 

אתה גם מנבא עתידות?

 

"כן, אבל רק מהמקום שבו אני חש את התדר של הנושא ואת האנרגיה של האדם שיושב מולי ולהגיד אם זה יצליח או לא. כי הכל זה בסוף שאלה של תדרים. תאריכי לידה גם חשובים בעיניי. למה נשמה מסוימת הגיעה לעולם דווקא בתאריך מסוים? המספרים חשובים. וגם השם שלך חשוב".

 

איך זה עובד?

 

"בא בנאדם ויושב מולי. הוא מצליח וחזק, אבל אני מתחבר לתדר שלו ומיד רואה למשל שהוא נמצא במועקה זוגית קשה, ולמרות כל מה שיש לו חסרה לו אהבה. אני רואה את הבפנים שלו. ואז כל הכוח והחוזק שלו לא משנים כלום. ואני יכול להגיד למישהו: אתה יודע שאתה עומד להתגרש? כי אתה מנותק מהמשפחה ומעצמך. והוא בכלל בא אליי בנושא אחר".

 

בקריאת התדר הזו שאתה מדבר עליה יש הבדל בין גברים לנשים?

 

"רוב הלקוחות שלי הם גברים. בהתחלה הם באים ספקנים ואחרי עשר דקות זה כאילו שאנחנו מכירים כבר שנים. הרוב מבקשים ממני עצות; מה לעשות ומה לא לעשות".

 

רוצה להתנבא מה יהיה בבחירות?

 

"אם לא יהיה שינוי, ישראל הולכת לתהום. פעם הייתי דרוזי גאה, רוצים להפוך אותי לדרוזי־מחמד. זה לא יקרה. לא נוותר על הישראליות שלנו. בחו"ל אני שגריר ישראל בכל מדינה שבה אני מבקר. ישראל היא אימפריה, אבל היא מוכתמת בשנאת חינם".

 

מה לדעתך הבעיה של היהודים ברמה המנטלית?

 

"היהודי היה רעב הרבה שנים, וכשהגיע לישראל והתבסס בה הוא נעשה שבע, והתחיל לאכול גם את הסביבה שלו. המון באו למדינה הזאת רעבים. והיום, כשהם כבר שבעים, הם אוכלים אחד את השני. אני אומר לך: להסתכל על ישראל זה סרט. והבחירות השלישיות האלה, זה פעמון אזהרה", אומר מי שברשימת לקוחותיו נמצאים גם השחקן איציק כהן, סוכנת השחקנים המוערכת זוהר יעקובסון ("ג'אבר הוא פטריוט ישראלי, שלחתי אליו הרבה מאוד אנשים וכולם מרוצים"), אשת הנדל"ן לין חג'ג', הכוריאוגרף קלוד דדיה, השחקן אורי לייזרוביץ' ועוד.

 

אבא פוצץ את אמא ממכות

ילדותו של חביש, שהוא הבכור במשפחתו, לא הייתה אידיאלית, בלשון המעטה. הוא מספר שבעקבות קריסה כלכלית אביו התמכר לאלכוהול והיה אלים מאוד כלפי אמו ואחיו. את הצלקות הנפשיות והפיזיות מהתקופה הקשה ההיא הוא נושא עד היום. ואת הרגע, כשהיה רק בן 8 והציל את אמו מידי אביו שניסה לחנוק אותה, לא ישכח לעולם.

 

מה עשית?

 

"סגרתי את הדלת והברחתי את האחים שלי מהחלון כדי שהוא לא ירצח גם אותם. הוא פוצץ את אמא ממכות והיא ברחה מהבית. חיינו אז אצל סבתא שלי שלוש שנים. כילד הייתי עובר בין הבתים בכפר ומוכר בגדים שאמא תפרה: 'בבקשה תקנו מאיתנו, כי אין לנו מה לאכול', ככה הייתי מתחנן. אבל לא התביישתי. את הכסף היינו נותנים לאמא והיא הייתה נותנת אותו לאבא. היא אהבה אותו, למרות הכל. כשהייתי בן 14 הרגשתי שאבא לא מרגיש טוב ושאלתי אותו מה קורה לו. הוא אמר לי להפסיק לדבר שטויות. אז ישבנו לאכול ארוחת ערב ופתאום אני רואה שאבא שלי תופס את האוזן ומתפתל. התברר שהוא לקה באירוע מוחי. לקחו אותו לבית החולים, ושם הוא מת. הוא היה בן 43. אמא בת 35. נשארנו לבד. כשבכיתי, אמא אמרה לי לא לבכות כי אני הבכור וכולם מסתכלים עליי".

 

כשהיה בן 18 עזב חביש את הכפר והתגייס. עוד לפני כן השתלב בפרויקטים של תלמידים מצטיינים ומחוננים. בכיתה י' כבר ביקר בהרצאות בטכניון והבין שיש עולם גדול מחוץ לבית ולכפר. בצבא היה בקבע 12 שנה, הגיע לדרגת סרן במחלקת תקשוב של חיל האוויר וקטף פרסי הצטיינות. "פרשתי בשיא", הוא מחייך.

 

ואז גילית את הרוחניות?

 

"זה קרה הרבה קודם. מאז שהייתי בן חמש או שש התבוננתי באנשים ואמרתי עליהם דברים. הייתי אומר לאבא שלי: 'החבר הזה שלך — הוא לא טוב'. לפעמים כשהיינו הולכים לבקר חברים הייתי נשאר באוטו: 'אני לא אוהב אותם', או 'זאת אישה רעה'. אבל הרוחניות שלי היא לא של המדיטציות עם הבגדים הלבנים, אלא של היכולת לחיות תודעה רוחנית בהתנהלות היומיומית. להיות בן אדם טוב, לא להיות שיפוטי, להבין שאין דבר כזה 'נורמלי' בעולם".

 

אתה אדם דתי?

 

"אני מרגיש את אלוהים. את האלוקות. אני מרגיש את ההשגחה הפרטית שיש עליי. אנחנו חברים טובים. הוא יודע מי אני ולא מפסיק להפתיע ולתגמל אותי. הוא מדהים".

 

כדרוזי, איך הרגשת לגבי חוק הלאום?

 

"זה פגם בי אישית בצורה עמוקה מאוד. הייתי קצין בצה"ל ואני מרגיש ישראלי בכל ישותי. אם פוגעים בישראל, אני מדמם. אנחנו הדרוזים הקמנו את המדינה יחד עם היהודים. עכשיו גם הוציאו ילדים דרוזים מבית ספר בחיפה. זו שנאת חינם. זה שיעור שאתם, היהודים, לא לומדים אותו. אז אני מזכיר לעם היהודי הגדול ששני בתים כבר חרבו בגלל זה".

 

אתה נראה טוב, מצליח, בן 37. גיל מבוגר בשביל דרוזי להישאר רווק.

 

"אפילו אמא שלי, שמכירה את סדר היום שלי, לא לוחצת עליי. אני כל הזמן בנסיעות ובטיסות. אולי חודש־חודשיים בשנה אני נמצא בארץ. איפה יש לי זמן לאישה ולמשפחה?"

 

אתה מרצה הרבה בחו"ל. מה אתה מלמד שם?

 

"בעיקר ריפוי רוחני, פיתוח עסקי על פי אינטואיציה, חיבור לייעוד, מניעים להצלחה. היום אנשים כבר מחכים לי. מאות מגיעים להרצאות שלי בארה"ב ובקנדה. החודש אגיע להרצאות גם בברזיל. תבין, אני לא מוכר מוצר, אני חי את זה".

 

מה היום לדעתך הבעיה העיקרית של האדם המודרני?

 

"לחץ ורדיפה. כולם רודפים אחרי מעמד, כסף, מכונית, יותר בוטוקס, יותר דיאטה, יותר חו"ל. לא עוצרים לנוח, ליהנות, להגיד תודה. כשיש סטרס מאבדים את המהות, את הייעוד. בגלל השפע בטינדר הרבה נשארים רווקים, כי תמיד יש אולי משהו יותר טוב. ואז בסוף אין כלום. בוא אליי לכפר ותראה שייח' דרוזי הולך ברחוב, לאט־לאט, הוא לא ממהר. או את סבתא שלי יושבת על כיסא בחצר הבית ומסתכלת על השמיים. זו נחת". וזה גם שם הספר שכתב, "נחת", שמדבר על הרגלים מְשַׁנֵּי חיים שעלינו לסגל כדי להגיע לחיים מאוזנים.

 


פרסום ראשון: 21.01.20 , 19:55
yed660100