ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  |
  חדשות • 26.01.2020
  "אגדל את הילדים ברוח של ד גנית"
  דגנית גליק (40) חלתה בשפעת ואושפזה בבית החולים רמב"ם לעשרה ימים • ביום שלישי שוחררה לביתה, חשה ברע והוחזרה לבית החולים • יומיים אחר כך נפטרה • "מדוע בכלל שיחררו אותה", תוהה בעלה • רמב"ם: "אנו ממתינים לתוצאות בדיקות כדי לקבוע את סיבת המוות"
  ישראל מושקוביץ בהכנת הידיעה השתתף ליאור אל־חי

  "דגנית הייתה אישה בריאה לחלוטין, ללא שום מחלות רקע. איבדתי את האמא של חמשת ילדיי ויש לי שאלות לרופאים, אבל הדבר הכי חשוב עבורי כרגע זה לשמור על המשפחה הנפלאה שלנו" – כך אמר אתמול הווארד גליק, שאשתו, דגנית, נפטרה משפעת ביום חמישי בלילה.

   

  דגנית (40), שהתגוררה עם משפחתה ביישוב הקהילתי אשחר שבמועצה האזורית משגב, החלה להרגיש לא טוב לפני שלושה שבועות לערך. כשהחלה גם להשתעל ולירוק דם, הווארד לקח אותה לבית החולים רמב"ם בחיפה, היא אושפזה לחמישה ימים במחלקה לטיפול נמרץ, הועברה למחלקה הפנימית לחמישה ימים נוספים וביום שלישי האחרון שוחררה.

   

  אולם עוד באותו יום דגנית שוב חשה ברע. "הגענו מיד אל רופא המשפחה והוא שלח אותה דחוף חזרה לרמב"ם. הוא לא הבין למה היא שוחררה בכלל", מספר הבעל בכאב.

   

  ביום חמישי הועברה דגנית שוב לטיפול נמרץ. הווארד הגיע לבקרה, ובשעה 12:30 נסע חזרה לביתו להיות עם הילדים. בשעה 17:00 התקשרו אליו מבית החולים והודיעו לו לחזור בדחיפות. כשהגיע, דיווחו לו שהיא נפטרה.

   

  "שאלתי את הרופא מדוע שיחררו אותה ביום שלישי אם המצב היה כל כך חמור, ואמרו לי שהיא רצתה ללכת הביתה", מספר הווארד, "איך ייתכן ששולחים אדם חולה הביתה רק כי הוא ביקש?"

   

  לדבריו, "דגנית לא הייתה מחוסנת, אבל זה לא קשור כי היא הייתה אישה בריאה לחלוטין. זה התחיל כשפעת אבל המשיך לדלקת ריאות – ואיבדתי אותה”.

   

  גליק נולדה בלונדון ושם גם הכירה את הווארד. לפני עשר שנים הם עלו לישראל, ושנתיים לאחר מכן בנו את ביתם באשחר. היא הותירה אחריה חמישה ילדים בני שנתיים עד 11, ארבעה בנים ובת אחת.

   

  "דגנית הייתה אשת חינוך מדהימה, שהשקיעה את כל כולה בחינוך ילדינו", מספר הווארד, "זה היה עבורה אידיאל מרכזי בחיים. אני עומד להמשיך ולגדל אותם ברוח של דגנית. עשינו עלייה, אין לי משפחה בישראל, ועכשיו אני צריך להתמודד לבד עם גידול של חמישה ילדים יתומים מאם".

   

  מהמרכז הרפואי רמב"ם נמסר: "תנחומינו למשפחה בשעתה הקשה. רופאי רמב"ם ממתינים לתוצאות שיתקבלו בימים הקרובים ממגוון בדיקות שנעשו כדי לקבוע את סיבת המוות. המידע ישותף באופן מלא עם המשפחה, כמקובל".