שבת 19 בספטמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: עמית שאבי
  חדשות • 28.01.2020
  במעמד צד אחד
  מליאת הכנסת צפויה לאשר היום את הקמת ועדת הכנסת, שתתכנס מחרתיים כדי לדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה • ייעדרו מהדיון: חברי בלוק הימין
  עמיחי אתאלי

  מליאת הכנסת צפויה לאשר היום את הקמתה של ועדת הכנסת, שתדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

   

  חברי הכנסת יתכנסו בשעה 11 כדי לדון בהקמת הוועדה. הדיון וההצבעה שצפויה בסיומו הם חלק מההליך הדרוש להקמת ועדת הכנסת, שברשותה הסמכות לדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה. אם לא יהיו הפתעות, המליאה תאשר את הקמת הוועדה ובכך תיסלל הדרך לתחילת דיוני החסינות.

   

  עד אמש נרשמו 40 חברי כנסת לנאום בדיון במליאה, שינוהל על ידי יולי אדלשטיין. לרשות כל אחד מהם יעמדו שלוש דקות. חברי הכנסת של בלוק הימין צפויים להחרים את הדיון, ובכך צפוי רוב גדול להקמת הוועדה.

   

  בסיעת כחול לבן מתמקדים בנאומים של ח"כ אבי ניסנקורן, שיעמוד כנראה בראש ועדת הכנסת, ח"כ יאיר לפיד וח"כ בני גנץ, שאמור להגיע לכנסת אחרי ביקור הבזק שלו בארה"ב.

   

  צילום: אבי מועלם
  צילום: אבי מועלם

   

   

  ועדת הכנסת צפויה להתכנס עוד היום לישיבה ראשונה, שבה יתבצע הליך טכני של אשרור זהות היו"ר, שכאמור צפוי להיות ח"כ ניסנקורן. באותה ישיבה יקבלו חברי הוועדה את הזימון לישיבת החסינות הראשונה, שתתקיים ביום חמישי.

   

  דיוני ועדת הכנסת יחלו כאמור ביום חמישי, בבקשת החסינות של ח"כ חיים כץ, ואחר כך ייערך הדיון בבקשתו של נתניהו. בהנהלת ועדת הכנסת אמרו אתמול כי עורכי דינו של כץ אישרו את הגעתם לדיון. עורכי דינו של נתניהו, לעומת זאת, טרם הודיעו האם בכוונתם להתייצב לדיון. גם היועמ"ש אביחי מנדלבליט אישר את הגעתו לדיון ביום חמישי. הוא צפוי לפתוח אותו ולפרט את סעיפי כתבי האישום.

   

  עם זאת, לפי חלק מההערכות בכנסת ייתכן כי נתניהו ימשוך לבסוף את בקשת החסינות לנוכח ההפסד הצפוי בהצבעה.