ראשון 12 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יחצ
  חדשות • 11.02.2020
  תביעה נגד זאפה: "הפרה הסכם להקמת מיזם מוזיקלי"
  שותפה של זאפה תובעת 5.9 מיליון שקל: "לא החזירה לנו כספים על מיזם שנטשה ולא עמד במטרותיו" • זאפה: "עדיין עובדים על הפרויקט"
  מאת ליטל דוברוביצקי

  חברת ההשקעות והיזמות ר.ת.ג נכסים תובעת כ־5.9 מיליון שקל מזאן מוסיקה, המנהלת את מועדוני זאפה. ר.ת.ג טוענת בתביעה שהגישה השבוע כי זאפה הפרה הסכם להקמת מיזם מוזיקלי משותף. ר.ת.ג, המיוצגת על ידי עו"ד ישראל פפר ממשרד מיתר, מבקשת להשיב אליה את כל השקעותיה במיזם.

   

  לפי התביעה, זאפה הציעה לר.ת.ג שתשקיע במיזם להנגשת הופעות באמצעות פלטפורמות דיגיטליות. נטען כי הצדדים סיכמו שר.ת.ג תשקיע תחילה את ההון, וזאפה תספק את הידע המקצועי והניהולי. הוסכם שאם החברה המשותפת שתוקם לא תעמוד במטרות תוכל ר.ת.ג לדרוש מזאפה להחזיר לה את השקעותיה. "התובעת קיימה את כל התחייבויותיה והשקיעה בחברה כ־5.5 מיליון שקל, שתכליתם פיתוח המיזם וקידום החברה לעבר עמידה במטרותיה. הנתבעת הייתה אמורה לספק את התוכן ושירותי הניהול. חרף השקעתה המשמעותית של התובעת בחברה המשותפת, החברה כשלה מלעמוד במטרותיה, בעיקר עקב הניהול השוטף הכושל שלה, בין היתר עקב חילופי בעלות וחוסר רצונה להשקיע במיזם", נטען.

   

  לפי ר.ת.ג, בשלב מסוים נדרשה זאפה להזרים הון לחברה. "דווקא בנקודת זמן קריטית זו החליטה הנתבעת לנטוש את המיזם, לאחר שכבר הופק תוכן מוזיקלי ודיגיטלי נגיש ללקוחות. הנתבעת הבהירה כי אינה מאמינה עוד במיזם ובחברה. חרף נטישת המיזם, הנתבעת עושה בקניין הרוחני של החברה המשותפת שימוש כבשלה באתר שלה, משתמשת בו כפלטפורמה לפרסום ובונה לעצמה מוניטין באמצעות סיפוק חוויית LIVE למשתמש על ידי שימוש בפירות החברה המשותפת, ללא אישור התובעת".

   

  ר.ת.ג טוענת כי בינואר 2019 היה גולן עינת לבעל המניות המשמעותי בזאפה ובהמשך עבר לבעלות מלאה, "מה שהוביל לשינוי בגישת הנתבעת ביחס למיזם". ר.ת.ג טוענת כי לאחר שהתברר כי זאפה "נטשה את קיום ההסכם, ביקשה התובעת מהנתבעת לקבל את כספי השקעתה, אך ההחזר לא בוצע". זאפה דחתה את הטענות במכתב שהעביר בא כוחה לר.ת.ג וטענה כי עמדה ביעדיה, ולפיכך האחרונה לא זכאית לקבל החזר. טרם הוגש כתב הגנה.

   

  קבוצת זאפה: "הנהלת זאפה החדשה בוחנת את הפרטים, והם יתבררו בבית המשפט. צר לנו שהתובעת בחרה באפיק משפטי בשעה שעדיין עובדים על הפרויקט".

   


  פרסום ראשון: 11.02.20 , 19:16