ראשון 12 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  |
  חדשות • 13.02.2020
  "נילחם ונדאג שלא יורעלו חולים נוספים"
  אגם הזורע (8) חלה בלוקמיה לפני ארבע שנים, אושפז ברמב"ם - ונפטר • בעקבות תחקיר "7 ימים" שחשף שבאותה תקופה ניתנו לחולי סרטן תרופות שפג תוקפן, חווה משפחת הילד טלטלה מחדש • "זו מכה שהחזירה אותנו לימים הנוראים ההם", אומרת אמו • רמב"ם: "נעשו צעדים להבטיח שאירועים כאלה לא יחזרו"
  ליאור אל-חי

   

  שנת 2016: אגם הזורע, ילד שחלה בלוקמיה, אושפז במשך כמה חודשים במרכז הרפואי רמב"ם - ובסופו של דבר נפטר. עכשיו, בעקבות תחקיר מוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות", שחשף כי חולי סרטן שאושפזו במרכז האונקולוגי בבית החולים קיבלו תרופות שפג תוקפן, חווה משפחתו של הילד טלטלה נוספת.

   

  "אגם היה ילד של אור ונתינה, הוא עורר שמחה וחיוכים בקרב כל מי שהכיר אותו", מספרים ההורים שולי ואריה, תושבי המועצה המקומית שלומי שבגליל. באוקטובר 2016, כשהיה בן שבע ועשרה חודשים, אובחן אגם כחולה לוקמיה ואושפז בבית החולים רמב"ם בחיפה.

   

  "במהלך האשפוזים אגם קיבל המון תרופות כימותרפיות וסבל מתופעות לוואי", מספרת האם. "בשלב מסוים הוא קיבל טיפול ספציפי לסרטן שממנו סבל, ולקה בזיהום חמור". בעקבות ההידררות במצבו הועבר הילד לטיפול נמרץ, שם הורדם והונשם במשך חודש וחצי שבמהלכם עבר תהליכים רפואיים, כולל כירורגיים. אבל המצב רק החמיר. הוא לקה בזיהום נוסף וכחצי שנה לאחר אשפוזו נפטר.

   

  ההורים ואחיו הבכור אלעד, שמתמודדים מאז מדי יום עם הכאב הנורא, נדהמו ונחרדו לקרוא שהתחקיר ב"ידיעות אחרונות" מתייחס לתרופות פג תוקף שניתנו לחולים בתקופה שבה אושפז בנם.

   

  "המשפחה עוברת כעת שוב טלטלה איומה. עברנו טיפולים רבים כדי להתמודד עם האובדן, וכעת נחתה עלינו שוב מכה שהחזירה אותנו לימים הנוראים ההם. הכעס עצום בממדים בלתי ניתנים לתיאור", מספרת האם. "נדאג שיגיעו לחקר האמת. נדאג שלא יהיו עוד חולים שיורעלו בצורה כזאת. אנחנו כועסים ןכואבים אבל נילחם בכל הכוח כדי להביא צדק בנושא הזה. אנחנו דורשים מהנהלת בית החולים לתת לנו תשובות כנות - מה שלא קרה עד כה. אנחנו דורשים ממשרד הבריאות לקחת אחריות על הפשע הנתעב".

   

  מרמב"ם נמסר: "האירועים המיוחסים ל־2016 נמצאים בבדיקה, ונשתף פעולה עם כל בדיקה וחקירה. בשלוש השנים האחרונות נעשו צעדים ושינויים רבים בתחומי הארגון והתשתית של בית המרקחת כדי להבטיח שאירועים כאלה לא יחזרו. בטיחות המטופלים באיכות הטיפול היא ערך עליון עבורנו".

   


  פרסום ראשון: 13.02.20 , 23:33