ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  גנץ ונתניהו
  חדשות • 23.02.2020
  משפרים עמדות
  השבוע האחרון לפני הבחירות צפוי להיות רווי עימותים: נתניהו והליכוד מציפים שאלות לגנץ וקוראים למשטרה לחקור בפרשת הממד החמישי • כחול לבן דורשת לחקור את פרשת מכירת המניות של רה"מ לבני דודיו "ברווח עצום" • וליברמן בכלל משוכנע שנתניהו בדרך לעסקת טיעון
  יובל קרני ומורן אזולאי

  על רקע מערכת הבחירות המנומנמת, צפוי השבוע האחרון לפני ההגעה לקלפיות להיות סוער יותר, כשכל המפלגות מתכננות להעלות הילוך במטרה לשכנע ולקושש קולות שאולי יעשו בסופו של דבר את ההבדל בין קואליציה לאופוזיציה ויימנעו בחירות רביעיות.

   

  יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בטוח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יחתור לעסקת טיעון במשפטו שאמור להיפתח כשבועיים אחרי הבחירות. "מהרגע הזה כל העניין המשפטי עובר מהפרקליטות לאחריותו של בית המשפט, ולכן נתניהו לא ייקח סיכון", כתב ליברמן בפייסבוק. לפי ליברמן, "נתניהו הקמפיינר הכי טוב בעולם. איש חכם ומודע למצבו. מבחינתו ריצה בבחירות ב-2 במרץ זו לא ריצה לראשות הממשלה, אלא ניסיון לחזק את מעמדו במו"מ מול הפרקליטות". לדבריו, "רק תרחיש אחד יכול למנוע עסקת טיעון והוא שהבלוק שלו יגיע ל־61 מנדטים".

   

  הסערה משמאל ומימין סביב ההחלטה לפתוח בחקירה בפרשת הממד החמישי הובילה את ראש הממשלה נתניהו להתייחס לכך גם בעמוד הפייסבוק שלו, כשהציג בסוף השבוע מספר שאלות ליו"ר כחול לבן בני גנץ.

   

  נתניהו פנה ישירות לגנץ וכתב: "האם לדעתך להשיג במרמה חוזה של 50 מיליון שקלים עם המשטרה ולקחת מתוכו 4 מיליון שקלים לכיס החברה שלך זו אינה שחיתות ממדרגה ראשונה?"

   

  עוד הוסיף ראש הממשלה בפנייתו לגנץ: "מדוע החברה שלך שיקרה למשטרת ישראל כשטענה שיש לה ניסיון של 4 שנים, כשבפועל היה לה ניסיון של שנתיים בלבד?"

   

  בכירי כחול לבן תקפו את ההחלטה לפתוח בחקירה בפרשה. שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון, אמר: "כל מה שקורה בימים האחרונים זה ספין רודף ספין. יש לנו ראש ממשלה שמדינת ישראל מאשימה אותו בעבירות פליליות, והוא נאחז בקרנות המזבח. אין לזה אח ורע בשום מדינה דמוקרטית בעולם. אין פרשת הממד החמישי".

   

  מפלגת כחול לבן, מצידה, פנתה אמש ליועץ המשפטי לממשלה כדי שיורה על פתיחה בחקירה פלילית נגד נתניהו בעניין המניות שמכר לשני בני דודיו בסכום של 3.5 מיליון דולר. על פי הפרסום, נתניהו מכר את המניות שהיו ברשותו ברווח "מוגזם" מהערך הריאלי של החברה וכך שילשל לכיסו מיליוני שקלים. במכתב ליועמ"ש נטען כי "כבר במארס 2019 נטען בכלי התקשורת כי בכוונת הפרקליטות לפתוח בחקירה פלילית בעניין. ואולם הפלא ופלא, עד עצם היום הזה טרם נודע על קיומה של החקירה".