ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 24.02.2020
  הריבונות ביו"ש: צוות המיפוי יצא לשטח
  איתמר אייכנר

  שבוע לפני הבחירות יצא אתמול צוות המיפוי הישראלי־אמריקאי לסיור באריאל, במסגרת התוכנית להחיל ריבונות על שטחי יהודה ושומרון, כחלק מתוכנית המאה של הנשיא טראמפ.

   

  בסיור השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר התיירות יריב לוין, שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, ראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן־שבת, מ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ, יועץ שגריר ארה"ב אריה לייטסטון ומנהל המשרד לעניין הישראלי־פלסטיני במועצה האמריקאית לביטחון לאומי סקוט ליית.

   

  נתניהו אמר במהלך הסיור: "תהליך המיפוי המשותף יוצא לדרך כאן באריאל. זאת משימה גדולה, זה שטח עם אורך פרימטר של 800 קילומטרים, זו עבודה רצינית שנפעל במהירות האפשרית להשלימה. המיפוי נועד לאפשר את החלת החוק הישראלי על השטחים הללו, ובהמשך גם אתן את ההכרה האמריקאית. התהליך יושלם כמה שיותר מהר, אין שום חסם מלאכותי. לתהליך של מיפוי צריך לבחון כל ואדי, כל חלקה, כל נקיק וכל קו תוואי. זה דבר רציני. אנחנו קובעים כאן קווים שיש להם השלכות היסטוריות, ולכן הפעולה תיעשה במהירות האפשרית, ולא נעצור בשום דרך".

   

  השר לוין אמר בישיבת הצוות המשותף: "המטרה היא להגיע למפה מדויקת ומלאה של השטח, שיהיה ניתן להחיל עליו את הריבונות הישראלית. זה בהחלט רגע היסטורי ומשמעותי".

   


  פרסום ראשון: 24.02.20 , 23:54