ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  |
  חדשות • 25.02.2020
  זגזוג צרפתי
  אחרי שסירב להתחייב כי לא יקדם את החוק שיבטל את העמדתו לדין ועורר סערה, ראש הממשלה נתניהו חזר בו: "אנפץ את האשמות הסרק נגדי בבית המשפט" • גנץ תקף: "טורקיה כבר כאן, נתניהו חשף את כוונתו האמיתית: הימלטות ממשפט אחרי בחירות"
  מורן אזולאי

  פחות משבוע לבחירות, ונראה כי מצבו המשפטי של ראש הממשלה שוב חוזר לסדר היום. כחלק מבליץ הראיונות שהעניק אמש נתניהו לא הכחיש כי בכוונתו להשתמש ב־61 המנדטים שיקבל, במידה שיי

   

  בחר, לטובת החוק הצרפתי שימנע את העמדתו לדין. "כשנגיע לגשר נראה מה נעשה", אמר.

   

  דבריו של נתניהו עוררו מיד סערה פוליטית, אולם זמן קצר לאחר מכן הוא חזר בו ומיהר להבהיר: "אני לא מתכוון לחוקק שום חוק. אני מתכוון לנפץ את האשמות הסרק נגדי בבית המשפט. אני ממשיך לדרוש את הסרת צו איסור הפרסום על הקלטות מנדלבליט ואשכנזי, כדי להבין מאיפה באו האשמות השווא נגדי, ומדוע לא חוקרים את בכירי כחול לבן על שורה של האשמות וחשדות".

   

  יו"ר כחול לבן בני גנץ ניצל את פליטת הפה של נתניהו ותקף: "טורקיה כבר כאן, נתניהו חשף הבוקר את כוונתו האמיתית - הימלטות ממשפט לאחר הבחירות. אין לו גבולות. או כחול לבן בקלפיות, או ארדואן שמתבצר בבלפור".

   

  "הנייה מאיים - ונתניהו משלם", גנץ | צילום: אבי רוקח
  "הנייה מאיים - ונתניהו משלם", גנץ | צילום: אבי רוקח

   

  על עננת חקירת "הממד החמישי" המרחפת מעליו הבהיר אתמול גנץ כי "החקירה לא מטרידה אותי, אני משוכנע בניקיון כפיי. אמרתי שיש ארומה פוליטית סביב החקירה הזאת. אני לא אדם תמים. אנחנו עשרה ימים לפני בחירות. מה שיכול היה לחכות שנתיים, יכול היה לחכות עוד שבועיים, אבל בחרו לפתוח בחקירה".

   

  בתוך כך, בעקבות המצב הביטחוני בדרום ביטלו אתמול שני המועמדים את הכנסים הפוליטיים שלהם. "מה שאנחנו רואים פה זה שהנייה מאיים - ונתניהו משלם", אמר אתמול גנץ בראיון לאולפן ynet, "את הנוסחה הזאת צריכים להפסיק. להערכתי לא תהיה ברירה ונצטרך ללכת בהמשך למערכה רחבה ברצועת עזה. או שיש הסדרה מיידית עם השבת הבנים ושקט מוחלט, או שנצטרך ללכת למערכה שתכוון לכיוון ההכרעה".

   

  נתניהו נשאל גם הוא על הנושא ואמר: "מלחמה היא מוצא אחרון, אבל ייתכן מאוד שלא יהיה מנוס מלהגיע אליה. אבל אם נגיע, הכנו מערך צבאי שונה לחלוטין ממה שהכרנו".