ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 27.02.2020
  חוקרים שלעגו לעצור יוצא אתיופיה הושעו
  שלושת השוטרים, בהם קצין חקירות מתחנת קריית־מלאכי, לעגו בכמה הזדמנויות ליוצאי אתיופיה • ניצב כהן החליט להוציאם לחופשה כפויה, והורה לבדוק את התנהלות מפקדי התחנה
  מתן צורי

  ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, קיבל את המלצת מפקד מחוז הדרום והורה להוציא לחופשה כפויה את השוטרים שלעגו לבני העדה האתיופית.

  הבדיקה בעניינם נפתחה בעקבות התכתבות פנימית בין שוטרי התחנה שפורסמה השבוע בכאן 11, לפיה קצינים וחוקרים התבדחו על עצור יוצא אתיופיה שנפצע במהלך מעצר. לאחר שנשלחה תמונה של העצור מדמם, כתבה חוקרת בתחנה כי הוא "נראה מדהים", קצין החקירות השיב לה: "כן, צבעוני כזה". לאחר מכן ביקש קצין החקירות תמונה נוספת של הצעיר, ואחת החוקרות שאלה אותו אם הוא רוצה לתלות במשרד "למקרה שיתגעגע".

  בהתכתבות נוספת, בתקופה שבה מחו יוצאי אתיופיה על הריגתו של סלומון טקה, שוחחו השוטרים על צעיר שנעצר בחשד להפיכת ניידות ושוחרר על ידי שופט שקבע כי הוא חף מפשע. קצין החקירות כתב בקבוצה הפנימית "הוא זבל, זבל. מי שיביא אותו על משהו רציני יקבל ממני פרס".

  ניצב כהן קרא למצות את ההליך המשמעתי ולהמשיך בבדיקה המקיפה לגבי נורמות ההתנהלות בתחנה כולה, לרבות דרגי הפיקוד, זאת לנוכח חומרת האירוע.