yed300250
הכי מטוקבקות
  בן־דרור ימיני
  חדשות • 29.02.2020
  אין גבול לחרפה
  בן־דרור ימיני

  זה לא הצ'חצ'חים של דודו טופז. זה לא מנשקי המזוזות של יאיר גרבוז. רחוק מכך. טופז וגרבוז לא היו מקורבים של אף ראש מפלגה. הם דיברו על דעת עצמם. נתן אשל הוא אופרה אחרת. הוא האדם הקרוב ביותר לראש הממשלה. הוא החבר הבכיר ביותר והנצחי ביותר במה שנשאר מהקוקפיט של בנימין נתניהו. והנה הוא חושף את הנשק האמיתי של מערכת הבחירות: מה שמניע את מצביעי הליכוד הוא "שנאה". לא את כולם. רק את “הלא־אשכנזים". ומירי רגב? היא בכלל "בהמה". אבל היא משרתת את המטרה.

   

  זה לא חדש. הרי רגב כבר סולקה מהתמונה הקבוצתית והמלוקקת של צמרת הליכוד. וזה אותו ליכוד שיודע להתפאר בכך שהוא זה שקידם את המזרחים. בוודאי. ובתנאי שהם מלחכי פנכה. ובתנאי שהם מספקים את הסחורה. יש להם תפקיד מאוד ברור ומאוד מוגבל. הם צריכים לסייע לאדון האחוזה ולטפח את השנאה. אין גבול לחרפה.

   

  בוויכוח הפוליטי יש טענות טובות לכל המחנות. לפעמים אלה צודקים יותר, ולפעמים היריבים שלהם. זו הפוליטיקה. זו מערכת הבחירות. אבל למי שאוחז בהגה הניהול של מערכת הבחירות מטעם הליכוד ברור שהוא לא רוצה את הוויכוח הענייני. הוא רצה משהו אחר. והוא קיבל אותו. הסתה. שנאה. זה מה שעובד, כך חושבים הגזענים על "הלא־אשכנזים".

   

  היו הרבה רגעים עצובים בפוליטיקה הישראלית. ההתבטאויות של טופז וגרבוז היו שתי דוגמאות ידועות. אבל נדמה שה"שנאה", ה"לא אשכנזים" וה"בהמה" של שליחו של נתניהו שוברים את כל השיאים.

   

  יידע נא כל "לא אשכנזי" שהולך להצביע בקלפי מה חושבים עליו במפלגה שמתיימרת לייצג אותו. תדע כל אישה "לא אשכנזייה" שברגע שהיא תעלה מעלה־מעלה היא תקבל סיווג של "בהמה". אפשר להניח מה אומרים בשיחות אחרות, שלא הוקלטו, על ביטן, אמסלם ואוחנה. אל דאגה. הם לא יפרשו היום מהליכוד. הם לא יגידו – עד כאן. אבל כדאי רק שיכניסו לתודעה שלהם שגם להם יש תפקיד מאוד מוגבל. גם הם, מן הסתם, צריכים לעשות בעיקר דבר אחד: לטפח את השנאה.

   

  נתניהו כבר התנער. זה לא הוא. ממש לא. זה רק האדם המקורב לו ביותר בעניינים הללו. מקרה יחיד שלא מייצג כלום? הלוואי. הרי פה ושם כבר נחשפו שיחות בעלות אופי דומה בבית ברחוב בלפור. אבל איכשהו הדברים עברו. הרי ניפוח אדיר יש רק כאשר זה מגיע מהצד השני. לחברי הקוקפיט מבלפור מותר הכל. הם מטפחים את השנאה. ולצורך כך הם זקוקים ל"בהמה".

   

  צריך גם לומר לכל "לא אשכנזי" שמשתתף בהסתה ומוסיף עוד טיפה למדורת השנאה: הם בזים לך. הם משתמשים בך. הם רוצים אותך בתור אדם נחות שלא מסוגל לבטא שום רעיון רציני. כי זה הופך אותך לקטן ואותם לשליטים. וכל חטאי הטופזים והגרבוזים ילבינו כשלג לעומת מקורבי השלטון שחושבים שאתה שייך למחלקת הבהמות. אז די. אחת הטענות הרציניות נגד שלטון נתניהו היא על כך שהוא הצליח לרומם את ההסתה לגבהים חדשים. הגיע הזמן לדעת שלא מדובר בגזירה משמיים. מדובר במעשה ידי אדם. והשנאה הזאת לא תסור מן הארץ עד שלא יסולקו אלה שמזינים אותה.

   


  פרסום ראשון: 29.02.20 , 23:55
  yed660100