חמישי 26 בנובמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 19.03.2020
  מבצע "קרן אור": צה"ל מעלה כוננות
  פקודת מבצע חדשה, פיתוח אמצעים טכנולוגיים ונוהל קרב בשיתוף המשטרה: בצבא מתכוננים לתקופת התמודדות ארוכה מול מגפת הקורונה
  יוסי יהושוע | כתבנו לענייני צבא

  לא רק בחברה האזרחית מתרגלים למציאות חדשה: הרמטכ"ל אביב כוכבי ערך אמש הערכת מצב, ועידכן את מצב הכוננות ממצב "אשנב" — מצב שגרה — למצב "בריח".

   

  בעקבות הידוק ההנחיות, צה"ל ערך נוהל קרב עם המשטרה לקראת אפשרות של הכרזת סגר מלא, ותיאם עימה את הפיקוד והשליטה במקרה שבו יידרש לעזור. בצבא ממשיכים בהיערכות נרחבת להתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה, ופקודת המבצע אף זכתה לשם צה"לי רשמי: "קרן אור".

   

  היחידות הטכנולוגיות הופעלו בימים האחרונים לעבודה על פיתוחים בריאותיים, בין השאר על הסבת מכשירי הנשמה ביתיים לחולי קורונה; על ייצור מסכות מגן לצוותים רפואיים; על מיגון כלי רכב שעוסקים בפינוי חולים מפני הנגיף; ועל אפליקציה שתשמש את חיל הרפואה לניהול הבדיקות.

   

  צה"ל נערך גם לסייע לאלה שעובדים יותר קשה מכולם: הצבא הקצה מאות מורות חיילות וחיילים במסלול בני גרעין נח"ל עבור סיוע למערכת הבריאות — במטרה שיעזרו בשמירה ובחינוך ילדי עובדי סגלי הרפואה. הצבא יפתח לפחות 20 שמרטפיות — הראשונה שבהן בבית החולים שיבא — ושם יועברו שיעורים והדרכות לילדי הסגלים.

   

  בצה"ל עברו בימים האחרונים ל"שיטת הקפסולה": שתי משמרות מבודלות זו מזו, מבלי שהצוות יפגוש את מחליפו. נסיעות החיילים בתחבורה הציבורית צומצמו מאוד. הצבא הקים מערך היסעים פנים צבאי שבו הוגבלה כמות הנוסעים באוטובוס ל־25 חיילים, כאשר חייל אחד יושב בכל זוג מושבים ובצורה מוצלבת.  גיוסי מחזור מרץ יימשכו ביום ראשון הקרוב עם מחזורי גולני וגבעתי, עם מעבר לגיוס בחמישה מוקדים: בכפר הירוק, באתר ההנצחה של אגף התקשוב ביהוד, בלטרון, במקווה ישראל ובבקו"ם.

   


  פרסום ראשון: 19.03.20 , 23:53