שלישי 11 באוגוסט 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: פאול גולדמן
  24 שעות • 25.03.2020
  עד הירח ובחזרה
  לפנינו עוד סוף שבוע של טיפוס על הקירות, ועם ההחמרה בהנחיות הממשלה, הוא עומד להיות ביתי במיוחד. אז מה עוד אפשר לעשות עם כל המשפחה יחד? ללכת ראש בראש נגד הצ'ייסר, לצאת למסע וירטואלי בחלל, לסיור בעיר דוד ועוד
  תהל בלומנפלד

  ראש בראש: משפחות נגד הצ'ייסר

   

  כמה פעמים צפיתם כל המשפחה בשעשועון "המרדף" והייתם משוכנעים שאם רק הייתם יושבים שם במקום המתחרים, הייתם עונים על כל השאלות, מנצחים את הצ'ייסר, ולוקחים כמה מאות אלפי שקלים הביתה? לטובת כל אלו שפינטזו אבל העדיפו עד היום להשקיף על מה שקורה מעמדת הצופים בספה תשודר החל מהיום (ובשבוע הבא בימים ראשון עד חמישי, בשעה 8:30, בכאן 11), "המרדף עד הבית", תוכנית יומית של "המרדף" בגרסה קצת לא שגרתית. במקום מתחרים היושבים מול איתי הרמן באולפן, ומנסים להביס אותו (לרוב בלי הצלחה), ינסו הפעם משפחות חובבות טריוויה, לנצח אותו כשהמשחק מתנהל מולו מהבית באמצעות שיחת וידיאו. במידה ויזכו המשפחות גורפות את הכסף אליהן, ובמידה ולא — הסכום שנחסך מצטבר ועובר לתוכנית הבאה. את התוכנית "המרדף עד הבית" יגיש דודו ארז.

   

  שעת סיפור: הכינה נחמה ויובל המבולבל

   

  מתחמי צים אורבן לייף גייסו שורת כוכבי ילדים לפעילות שעת סיפור LIVE בעמודי הפייסבוק השונים של המתחמים. הפעילות הושקה אתמול, ומדי יום בימים ראשון־חמישי בשעה 16:00 תעלה שעת סיפור חדשה. היום בשעה 16:00 יקריא דוד חיים את הסיפור "הצלחת שמתחת" מאת מאיר שלו. עוד סיפורים בקנה: ביום ראשון הקרוב (29.3) תקריא בובת קופיקו את הסיפור "החיות הן אחיות" מאת תמר בורנשטיין לזר. בשני יקריא רוי בוי את "מיץ פטל" מאת חיה שנהב. בשלישי יקריא יובל המבולבל את "הכינה נחמה" מאת מאיר שלו. ברביעי יקריא דוד חיים את "בעקבות המזוודות האבודות" שכתב הוא עצמו. שעת הסיפור תשודר במקביל בכל עמודי הפייסבוק של המתחמים: צים אורבן עמק בית־שאן, צים אורבן מעלות וצים אורבן ערד.

   

  הסופר מאיר שלו, מחבר "הכינה נחמה" | צילום: טל שחר
  הסופר מאיר שלו, מחבר "הכינה נחמה" | צילום: טל שחר

   

   

  גם צריף בן־גוריון בנגב מקיים הבוקר בשעה 11:00 שעת סיפור מיוחדת לילדים, שבו יקריאו בשידור ישיר בדף הפייסבוק של הצריף את הספר "עץ במדבר" של הסופרת אבירמה גולן. שתיל קטן, שבן־גוריון הביא עימו מתל־אביב לשדה בוקר, צריך כעת לשרוד במדבר. הסיפור מוצג מנקודת מבטו של השתיל הקטן. דרך ההתמודדות שלו עם תנאי המדבר הקשים נפתחים בפני הקוראים סיפורו של בן־גוריון בנגב, ומעט מהחזון שלו ומהתקווה שכולנו נתגבר על כל הקשיים ונהיה לעם. www.facebook.com/BenGurionHouse

   

  עד הירח ובחזרה: שנה לחללית בראשית

   

  במתחם פלנתניה, מרכז ללימודי חלל, מדע ותרבות, בנו שורת תכנים קצרים, שבהם סרטונים, הרצאות ופעילויות לילדים. בין התכנים: ניסויים מדעיים שניתן להכין בבית; "חם על הירח" — חידות ושאלות עם מידע מסקרן על הירח לציון שנה לחללית "בראשית"; הרצאות על המדענים והמדעניות שפרצו את הדרך לחלל, מערכת השמש, סוגיות מרתקות על היקום ולמידה על תוכנות לניווט והתמצאות בקבוצת כוכבים. בכל יום עולים תכנים חדשים. אפשר לעקוב באתר www.planetanya.org.il.

   

  וירטואלי בירושלים: סיור אל עיר דוד העתיקה

   

  "הכינה נחמה"
  "הכינה נחמה"

   

   

  אתר מוזיאון עיר דוד בירושלים מציע פעילויות כמו למשל דפי צביעה של אתרי עיר דוד שאפשר לצבוע ואז להעלות בעמוד הפייסבוק של המוזיאון; פודקאסט לילדים הצולל אל הסודות, האגדות, המסתורין והקסם של ירושלים הקדומה; משחק בלשים צעירים שבו מוזמנים להצטרף לסיור בעיר דוד, וכן סרטונים מסקרנים על ההיסטוריה של נקבת השילוח, שנחשבה אחד מפלאי העולם העתיק - תעלה שנחצבה בעומק סלע ההר מקצה אחד של העיר לקצה השני בדיוק מושלם. הסרטון מסביר לילדים מדוע נחצבה התעלה באופן הזה ומה תפקידו של הפיר המסתורי בלב מערכת המים הקדומה. www.cityofdavid.org.il.

   

  אי־אפשר לעשות ספורט בחוץ? תתאמנו בבית

   

  סמנתה קלייטון, ראש מחלקת חינוך גופני בהרבלייף העולמית, מציעה להשתמש בזמן הרב שנכפה עלינו בבית כדי להתמקד ולבנות שגרת כושר. אפשר ואף רצוי לצרף את הילדים לפעילות ולהנות מזמן איכות יחד ומהקניית ערכים של אורח חיים בריא. זה הזמן להתוודע לכמה תרגילים קלאסיים, למשל סקוואט. זהו תרגיל פונקציונלי שעובד על קבוצת השרירים הגדולה ביותר בגוף - הישבן והרגליים. עמדו כאשר הרגליים בפיסוק מעט רחב יותר מרוחב הכתפיים, הירכיים מתחת לברכיים (אם הגמישות מאפשרת זאת) והברכיים מעל הקרסוליים. הושיטו את הזרועות קדימה כך שיהיו מקבילות לקרקע, כשכפות הידיים פונות כלפי מטה. התחילו בתנוחה כאילו אתם מתכוונים לשבת בכיסא. בזמן שהישבן מתחיל לבלוט החוצה, ודאו שהחזה והכתפיים נשארים זקופים והגב ישר. שמרו על ראש ישר ומבט מופנה קדימה. הסקוואטים הטובים ביותר הם העמוקים ביותר שחופש התנועה שלכם מאפשר.

   

  אפרופו כושר, קבוצת מועדוני הכושר הולמס פלייס מביאה את הכושר למסך הטלוויזיה, ומעלה בשיתוף HOT וגם בערוצי סלקום TV סרטוני כושר שנמשכים 10־15 דקות. מערך האימונים נבנה בשיתוף עם מדריכי הכושר והתזונאים של קבוצת הולמס פלייס וכוללים בין היתר אימונים פונקציונאליים, אימונים ייעודיים לילדים, אימון חיזוקים לקבוצות שרירים שונות, אימוני יוגה, סשנים מרגיעים של מדיטציות וטיפים פרקטיים לשמירה על התזונה. •

   

  לא צריך לצאת מהבית כדי לשחק נגד הצ'ייסר | צילום: אביגיל עוזי
  לא צריך לצאת מהבית כדי לשחק נגד הצ'ייסר | צילום: אביגיל עוזי

   


  פרסום ראשון: 25.03.20 , 20:56