ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  הצרעה האסיאתית הענקית מול הדבורה המערבית
  חדשות • 03.05.2020
  צרות בצרעות
  מכה נוספת נחתה על ארצות־הברית היישר מאסיה • הפעם לא מדובר על עוד גל קורונה, אלא על צרעות ענקיות וקטלניות שהתגלו לראשונה באמריקה
  ציפי שמילוביץ, ניו־יורק

  כנראה שאין מנוס מלהודות כי הטבע נמצא במסע נקמה אכזרי. אחרת איך אפשר להסביר שדווקא עכשיו, באמצע המגפה הקשה ביותר במאה שנה, החליטה חבורה של צרעות קטלניות להגיע לארה"ב לראשונה אי פעם. הצרעות הענקיות מכונות "צרעות רצח", המקור שלהן הוא באסיה ובאזורים טרופים, והן הורגות כ־50 איש בשנה רק ביפן.

  הצרעות נראו לראשונה במדינת וושינגטון. לאחרונה, נמצאה כוורת שלמה ליד ונקובר שבקנדה, והכוורן קונרד ברושה, לקח על עצמו את המשימה ההרואית להשמידה. ברושה יצא בלילה, לבוש באימונית עבה עליה חליפת ההגנה שלו, ודאג שכל חלק בגופו יכוסה. כשהתקרב לכוורת, עוד ללפני שהספיק לרססן בפחמן דו־חמצני, חש דקירות ברגלו דרך חליפת ההגנה ומכנסי הטריינינג. "הרגשה של נעץ רותח בתוך הבשר", אמר ברושה ל"ניו־יורק טיימס". הוא נעקץ לפחות שבע פעמים אבל הצליח במשימתו לחסל את הכוורת.

  צרעות הרצח גדולות פי שניים מדבורי דבש ויש להן מוטת כנפיים באורך של יותר משלושה ס"מ. הן יכולות לחסל כוורת של דבורי דבש בזמן קצר מאוד ולהמריא משם עם חלקי הגוף שמתאימים לתזונה. הידיעה על הימצאותן של הצרעות בארה"ב הגיעה בעיתוי בעייתי במיוחד. "צרעות רצח, למה לא 2020", צייץ בציניות הקומיקאי פאטון אוסוולט, "סופות של צואה, צונאמי האסלה, סרט המשך ל־CATS. אנחנו יכולים לספוג הכל".

   


  פרסום ראשון: 03.05.20 , 23:58