חמישי 13 באוגוסט 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  באדיבות עיירית הרצליה
  חדשות • 12.05.2020
  השרב מגיע, ואולי גם הים
  זהו, החורף תם • בימים הקרובים יהיה חם ברוב האזורים, ומשבת – לוהט • ואולי יהיה לנו היכן לבלות: יש מגעים ליצירת מתווה להפעלת החופים – שאולי ייפתחו כבר בסוף השבוע
  מתן צורי, איתן גליקמן וריקי כרמי

  חשבתם שאתמול היה חם? זה כלום לעומת מה שיקרה החל משבת, אז ישררו טמפרטורות של מעל 40 מעלות בחלקים רבים במדינה.

   

  היום צפויה עלייה בטמפרטורות ויהיה חם מהרגיל, במיוחד באזורים הפנימיים של הארץ ובהרים. במישור החוף הטמפרטורות יהיו מעט גבוהות מהרגיל בעונה עם לחות גבוהה יחסית. מחברת "מטאו־טק" נמסר כי בימים חמישי ושישי צפוי מזג אוויר דומה, אבל עם אפשרות לגשם קל בדרום הארץ. בשבת, כאמור, יחל גל חום, והוא יגיע לשיאו בימים ראשון ושני.

   

  הבשורה הטובה היא שחופי הרחצה אולי ייפתחו מוקדם מהצפוי. במפגש בין פורום ראשי רשויות החוף עם נציגי משרד האוצר ומנכ"לי משרדי הפנים והבריאות הציג ראש עיריית הרצליה ויו"ר הפורום, משה פדלון, מתווה לשמירת בריאות המבלים בחוף: אזורי ישיבה עם כיסאות, אזורים מסומנים בקונוסים עבור משפחות גרעיניות שמעוניינות להיות יחד, עם רווחים של יותר משני מטרים. הרעיון אושר עקרונית, ובימים הקרובים יגובשו סופית סעיפי המתווה על מנת לנסות ליישמו כבר בסוף השבוע הקרוב.

   

  אולם לא בכל מקום בארץ אפשר יהיה ליהנות מחופי הים: ארבע מועצות אזוריות – חוף אשקלון, מטה אשר, חוף הכרמל ועמק חפר – הודיעו למשרד הפנים כי אין בכוונתן לפתוח את החופים שתחת אחריותן גם כאשר יתיר זאת משרד הבריאות. הסיבה: ההוצאות על תחזוקת החופים עצומות, והחוק אינו מתיר להם לגבות תשלום מהמתרחצים. בין החופים שלא ייפתחו: בית ינאי, מכמורת, נעורים, נווה ים, נחשולים, דור, קיסריה, ניצנים, זיקים, בצת, אכזיב ושבי ציון.

   

  ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אסיף איזק, הסביר: "רצועת החוף שלנו היא הארוכה ביותר בארץ ומגיעים אליה למעלה משני מיליון מבקרים בשנה. זו כמות עצומה של אנשים, שמצריכה טיפול ותחזוקה: שירותים, פינוי אשפה, חניה, אכיפה נגד מפגעי רעש וזיהום ועוד שירותים בהיקפים גדולים מאוד. בשבוע אחד אנו נדרשים לפנות מהחופים כמות זבל שמקבילה לכמות האשפה הביתית שמיוצרת בכל המועצה במשך חודש".

   

  ראש המועצה האזורית עמק חפר, ד"ר גלית שאול, סיכמה: "עלות תחזוקת החופים מגיעה למיליוני שקלים בשנה. החופים הם משאב לאומי, ועל כן המענה לתחזוקתם צריך להינתן על ידי המדינה".

   

   


  פרסום ראשון: 12.05.20 , 23:16