ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  שאטרסטוק
  חדשות • 18.05.2020
  קפה דיאט
  מחקר חדש מגלה: שתיית שתיים־שלוש כוסות קפה ביום מפחיתה את אחוזי השומן בקרב נשים, בייחוד מבוגרות בגילאי 45 עד 69
  תמר טרבלסי חדד

  רוצה לרדת קצת במשקל? מחקר חדש קובע ששתיית שתיים עד שלוש כוסות קפה ביום יסייעו לך במשימה.

   

  המחקר נערך באוניברסיטת אנגליה רסקין שבבריטניה, והתבסס על נתונים שהצטברו בארה"ב מ־1960.

   

  החוקרים בדקו 190 אלף גברים ונשים בני 20 עד 60, ובחנו כיצד שתיית קפה השפיעה עליהם. הנבדקים חולקו למספר קבוצות: כאלו שלא שתו קפה כלל; שתו עד רבע כוס ביום; שתו כוס ביום; שתו שתיים־שלוש כוסות ביום ושתו ארבע ומעלה.

   

  החוקרים גילו כי אחוזי השומן בגוף, בקרב נשים בגילאי 20 עד 44 ששתו שתיים־שלוש כוסות קפה ביום, היו נמוכים בשיעור של 3.4% מאשר בנשים שלא שתו כלל. אחוזי השומן בקרב נשים בגילאי 45 עד 69 היו נמוכים אף יותר: 4.1% פחות מאשר אצל נשים שלא שתו כלל. כלומר: הקפה השפיע יותר על הנשים המבוגרות.

   

  מדובר בין היתר בשומן בטני, שנחשב למסוכן במיוחד. סך כל הפער בין נשים שצרכו קפה לכאלו שלא, בכל הגילים, היה קרוב ל־3%. ההשפעה נותרה, בכל הקבוצות, גם בשתיית קפה נטול קפאין.

   

  הקפה משפיע פחות על גברים. בקרב השותים שתיים עד שלוש כוסות ביום נמצא כי אחוזי השומן היו פחותים ב־1.3% לעומת אלה שלא שתו כלל. לחוקרים אין הסבר מדוע.

   

  עם זאת, אחד מעורכי המחקר הדגיש: "אנחנו מאמינים שמשקל אדם לא מושפע רק מכמות הקפה שהוא צורך". ד"ר רז הגואל, מנהל המרכז הרפואי לטיפול בהשמנה, ציין גם הוא כי על מנת להסיר משקל עודף יש לאכול בריא ולעסוק בפעילות גופנית, תוך התייעצות עם מומחים.

   

  מחקרים שנערכו בעבר מצאו כי שתיית קפה הפחיתה את הסיכון למחלות לב, שבץ מוחי, סרטן, אלצהיימר ועוד.

   


  פרסום ראשון: 18.05.20 , 23:22