שישי 27 בנובמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אוראל כהן
  חדשות • 19.05.2020
  בגלל השרב: מלפפונים, עגבניות ופלפלים צפויים להתייקר בשבוע הבא בכ־30%
  מירב קריסטל

  בגלל החום הכבד: חקלאים הודיעו לרשתות השיווק כי מחירי הירקות יעלו בשבוע הבא ב־30%. מדובר במלפפונים, עגבניות, קישואים ופלפלים. לדברי המגדלים, השרב המתמשך גורם נזק אדיר לגידולים חקלאיים, ובהם אבטיחים שמתבשלים בשדות, למחסור בחלק מהפירות וייתכן גם למחסור בירקות בעוד כשבועיים־שלושה. עגבניות נמכרות בימים אלה לצרכן ב־12.9־4.9 שקלים לק"ג, מלפפונים ב־7.90־3.90 שקלים לק"ג, קישואים ב־11.90־5.90 שקלים לק"ג ופלפלים ב־17.90־9.90 שקלים לק"ג.

  אחד הקמעונאים אמר כי "מחירי הירקות היו אמורים לרדת ועכשיו הודיעו על התייקרות. גם בפירות יש בעיה: החום גורם למחסור בנקטרינות. שסק ומשמש כבר התייקרו. מצד שני, האפרסק הוזל כי הוא נשר מהר יותר, החום פירק אותו. גם דובדבנים הוזלו".

  לדברי אחד החקלאים, "מזג האוויר זה משבר שני אחרי הקורונה. הוגשו אלפי פניות לקרן לפיצוי על נזקי טבע. זה פוגע מאוד בירקות כרגע וזה ישפיע גם שבועות קדימה, אם כי לא בתפוחי אדמה, גזר, בצל ושום כי בהם יש מלאי. גם בפירות יש פגיעה. גל פריחה שלם של חודש וחצי אבוד. מעבר לכך, יש מכות שמש לגידולים וזה מביא להבשלה מהירה של פירות כמו אבטיחים ופגיעה באיכות. הם נעשים קמחיים. מגדלים טוענים שהחום מבשל את האבטיחים. תהיה פגיעה גם בפרי הדר ואבוקדו שבשלב החנטה".

  בר חפץ, מגדל אבוקדו מנירים: "באבוקדו ומנגו, החום ישפיע מאוד על היבול של השנה הבאה. אלה פירות שרגילים לחום אבל עם לחות. הפגיעה תהיה בפרי שנמצא כרגע על העצים. נדע את רמות הנזק עוד כשבועיים".

   


  פרסום ראשון: 19.05.20 , 19:45