רביעי 30 בספטמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יריב כץ
  חדשות • 19.05.2020
  "אם זה קרה למאיה זה יכול לקרות לכל אחת"
  "יש לי תוכניות לעשר השנים הקרובות", אמרה למשפחתה מאיה ווישניאק (22) • בשבת היא נרצחה, ואתמול סיפר אביה בכאב: "כשנפרדנו ממנה בנשיקה נזכרתי במיליון הנשיקות שנתתי לה כשנולדה" • קרניותיה של מאיה, שחתמה על כרטיס אדי כבר בנעוריה, נתרמו: "שני עיוורים יוכלו לראות בזכותה"
  מאיר תורג'מן

  היא עשתה קורס צלילה וצניחה חופשית, ניגנה על כמה כלים ובנוסף לכך הייתה תלמידה מצטיינת. "איך את מספיקה הכל?" שאל אותה אביה. "כי אני מאיה", תימצתה את תשובתה בשלוש מילים. בסוף השבוע היא נרצחה על ידי בן זוגה.

   

  אתמול, יומיים לאחר שקברו את בתם, סיפרו בני משפחתה של מאיה ווישניאק (22) ז"ל מהיישוב אורנית על בתם, שהייתה כל כך מיוחדת.

   

  אמה הילה סיפרה על שיחות הנפש הארוכות איתה: "היית ילדה של אושר, ידעתי לזהות כל נימה בקולך, כל הבעת פנים, ועכשיו מה יהיה?" אחותה שירה אמרה: "הזיכרון שלי ממך הוא שכאשר היינו קטנות היינו מספרות זו לזו במקלחת סיפורים על נסיכות". האח אייל: "מאיה הייתה אחות תומכת, האחות הכי כיפית ומצחיקה עם חוכמת חיים שלא מהעולם". האחות טליה: "מאיה הפכה אותנו למי שאנחנו. כל שיחה איתה הייתה כיפית, לא אשכח אותך לעולם".

   

  האב אריאל סיפר: "מאיה הייתה מוכשרת בתחומים רבים. היא ניגנה על מגוון כלים, הצטיינה בציור,

   

  מאיה ווישניאק ז"ל | באדיבות המשפחה
  מאיה ווישניאק ז"ל | באדיבות המשפחה

   

   

  הצטיינה בלימודים, בייחוד בתחומים הריאליים – והתעניינה בפילוסופיה. בגיל 12 עשתה צניחה חופשית, בגיל 14 דאתה ושנתיים לאחר מכן עברה קורס צלילה". הוא אמר בכאב: "כשנפרדנו ממאיה בנשיקות, אחרי מותה, נזכרתי במיליון הנשיקות שנתתי לה מיד אחרי שנולדה".

   

  מאיה הייתה גם אצילת נפש. כשלמדה בתיכון חתמה על כרטיס אדי. הוריה נענו לצוואתה, ותרמו את קרניות עיניה. "אמרו לנו ששני עיוורים יוכלו לראות בזכותה, ואני מאחל להם שיראו את החיים בוורוד", אמר האב.

   

  האמא הילה ביקשה להעביר מסר לכל ההורים: "בקשה אישית לי אליכם. תשאלו, תתעניינו, תדברו, תשתפו, אל תתביישו, אל תשפטו, תחבקו חזק את הילדים שלכם ותשמרו עליהם". יתר בני המשפחה הצטרפו לקריאה: "אם זה קרה לנו זה יכול לקרות לכל אחד ואחת. מתוך האסון הגדול שנפל עלינו בחרנו לצאת עם מסר של תקווה ושינוי".

   

  הרצח התרחש בשבת בעת שמאיה ביקרה את בן זוגה בדירתו ברמת־גן. הוא חנק אותה למוות ולאחר מכן דקר את אמו, שהייתה בדירה, ופצע אותה. אתמול הותרה זהותו לפרסום (ראו בידיעה למטה).

   


  פרסום ראשון: 19.05.20 , 23:52