שני 13 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: דנה קופל
  חדשות • 22.05.2020
  תותח(נ)ית
  רס"ן אפרת קיקוב לוי (32) מקיבוץ תל קציר מונתה למג"דית הראשונה בחיל התותחנים - ועשתה היסטוריה • המסר שלה למתגייסות: "הכל אפשרי"
  קורין אלבז־אלוש

  על רקע מאבק הבנות לשרת בשריון, שלא צלח, ובעוד כמה נערות נוספות דורשות כעת לאפשר להן לשרת בשייטת ובסיירות, עשתה שלשום רס"ן אפרת קיקוב לוי היסטוריה: היא מונתה למג"דית הראשונה בחיל התותחנים.

   

  קיקוב לוי (32), נשואה ומתגוררת בקיבוץ תל קציר שבצפון, סיימה השבוע בהצטיינות את קורס פו"ם אלון - וגם שם רשמה פריצה: היא הייתה האישה היחידה בקורס. היא תקודם בקרוב לדרגת סא"ל ותפקד על גדוד "הרעם" 334 של עוצבת הבשן.

   

  קיקוב לוי החלה את דרכה בתותחנים, התקדמה בסולם הפיקוד - מפקדת מחלקה, מפקדת פלוגה, סמג"דית - וכעת כבשה יעד נוסף. במהלך שירותה עשתה הפסקה, למדה שלוש שנים תיאטרון וחזרה.

   

  "כשעושים היסטוריה לא מרגישים שעושים היסטוריה", אמרה בצניעות. "מבחינתי מדובר בהמשך ישיר של עבודה קשה לצד רצון בהגשמה עצמית. המעמד מאוד מרגש, יש גאווה מאוד גדולה ונכונות לבאות".

   

  את ההחלטה לשרת כלוחמת קיבלה לדבריה במסע לפולין, כשהייתה בתיכון. על שירותה בצה"ל אמרה: "אף פעם לא הרגשתי שזה משנה אם אני גבר או אישה. מה שחשוב זה היכולות, והשאלה אם את עומדת במשימות שעומדות בפנייך או לא". לבסוף ביקשה להעביר מסר לנערות על סף גיוס: "הכל אפשרי. הצבא פתוח, ויש מגוון תפקידי לחימה שבנות יכולות לעשות. מי שרוצה, כלום לא יעצור אותה".