שלישי 14 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  יהודה נוריאל
  המוסף לשבת • 04.06.2020
  העבדים השחורים של הימין
  יהודה נוריאל

  על הפשע הזה לעולם לא תהיה מחילה. להם, האליטה האשכנזית של הימין, שהפכה את המזרחים ליצורים אלימים, שפה מטונפת, וריד מתפקע במצח ואגרוף קפוץ מעצבים. חסרי השכלה, תקווה ועתיד. זבל, שנועד להבערה ולהסתה. לא נשכח, לא נסלח.

   

  המדינה הזאת צמחה עקום מאוד. הרבה נאמר, ובצדק עוד ייאמר, על המדיניות הגזענית של מקימי המדינה. ממסד שיצר מדינה חולה עם סוג א' ו־ב', ונזקים שייקחו דורות לרפא. והנה, מגיע הימין בראשות הליכוד, וב־40 פלוס השנים האחרונות מצליח לרדת נמוך יותר מתהומות שנות ה־50. וכשזה עוד מגיע מהצד "שלנו", בני הדחויים והמופלים - הזעם גדול שבעתיים. עם השנים מתחוור לתדהמתך, שהאליטה האשכנזית של הימין, היא־היא אויבת המזרחים דהיום. אליטה עם אינטרס פוליטי מובהק להשאיר את המזרחי למטה. עבור עוד דור מצביעים מוסת, מושפל ושונא. סוג ז'. כן, האצבע האותנטית הזאת שלנו.

   

  מאיפה בכלל להתחיל? אולי מהכי קרוב. מראש הממשלה נתניהו, עלק "משיח המזרחים", ושני הקרובים לו מכל, שחושפים מה באמת הוא חושב. שרה נתניהו, עם האמירות המחפירות על אוכל ותרבות מזרחית, והיחס המחפיר עוד יותר לעובדות הבית שלה, רובן ככולן מזרחיות מהפריפריה. מה אתם יודעים, "מזל עם הספונג'ה" מהפיפטיז כלל לא נעלמה - עכשיו היא כבר צריכה להתגונן מול סוללת עורכי דין מאיימת.

   

  גברת נתניהו היא רק התפאורה. הקשיבו ושננו את דברי נתן אשל, "צלם החצאיות", איש סודו הקרוב ביותר של ביבי, אשכנזי־כיפה־סרוגה, כמו רבים מהפלנגה הקרובה המגינה על הקיסר. תמצית הגזענות וניצול השחורים: "בציבור הזה, אני אפילו קורא לו, הלא־אשכנזי הזה - מה מחמם אותו?" אמר. "הם שונאים הכל... השנאה הזאת היא מה שמאחד את המחנה שלנו". והוסיף: "מירי רגב עושה עבודה מצוינת. זאת אומרת, זה שהיא בהמה בכלל, עזוב... אבל היא עושה עבודה מצוינת. כי היא מלהיבה, כמו ההוא בכדורגל שעומד ועושה לקהל ככה עם הידיים. זה מה שהיא עושה. וזה מצליח... והעם לגמרי מתנתק מהדברים האחרים. להפך, עוד מרוויחים אותו יותר ויותר".

   

  הנה לכם, המזרחי כזבל לשריפה. הנה לכם, המנהיגה המזרחית הבכירה של הימין. בהמה שתכליתה לטנף נשמות תמימות. בתמונת ההנהגה המפורסמת של הליכוד מצאנו את: נתניהו, ארדן, ברקת, סער, כץ, גלנט ואדלשטיין. כולם גברים אשכנזים, אליטה, אפילו מאיון עליון. מירי רגב נזרקה החוצה. היא, כמו ביטן, אמסלם, זוהר, אוחנה, גמליאל ושות'. שלא במקרה - ויש גבול לצירופי מקרים - כולם מזרחים, שנדרשים להישכב על הגדר עבור הקיסר מקיסריה. אשכנזים בפרונט הייצוגי, מזרחים בחדר מכונות.

   

  אותנטי מול משתכנז

   

  זה לא רק הליכוד. המזרחי כבהמה נבובה ואלימה הוא הפזמון החוזר, לכל רוחב הימין הלאומני־דתי. אלה הסרוגים, מאז ומעולם אליטה יהירה אשכנזית מהמחתרת היהודית דרך רבני מכינת עלי ועד להנהגה שנגעלת מאוחנות. הערוגה האידיאולוגית ל"עשבים שוטים" - אברושמי, עמיר, אזריה, רוצחי הנער אבו ח'דיר - כולם כמובן מזרחים אומללים שטופי מוח. מחנה שצוחק על הפראיירים בני השכונות, "השריר" הכוחני, השחורים שמעלים להם דמים בהגנה על מאחזי רפאים ובתשלום מיסים עבור מדינת הרווחה בשטחים. "כסף לשכונות, לא להתנחלויות", תבעו הפנתרים השחורים, רובם מרוקאים משכונות מצוקה. הימין הרג גם את הפנתרים. עשה מהם חתלתול, שמוכרים לו אהבת אלוהים, שנאת ערבים ו"שמאל".

   

  אלה גם החרדים. האשכנזים, עם אקסיומות "יהדות" גזעניות, גם כלפי המזרחים הנחותים, תוך שמירה על ריחוק פיזי ממש. עומדים על "זכותם", לא פחות, ללמוד בהפרדה, שמא הפרימיטיביות האלה מהמערה יחללו את תורתנו הקדושה בכתמי חריימה והבל־פה־סחוג. גרועים מהם מנהיגי ש"ס. אלה שבאו "להשיב עטרה ליושנה", וסופם שבגדו בחזונם ובקהלם, רובו מסורתי, מתון, פלורליסטי. ש"ס, שאימצה את הנורמות החרדיות הקיצוניות מחד, ואת נורמות השחיתות של הממסד מאידך, ובכך רק תרמה לטיפוח סטריאוטיפ המזרחי כעבריין מפעם. ש"ס, שונאת ההומואים, מדירת הנשים ברשימתה, ש"ס שהפכה לשונאת ערבים - עלק "אנחנו דוברים אותה שפה, נהיה גשר בין העמים". אותה ש"ס שהצטרפה לצבא מטפחי הבערות. כך התלונן לאחרונה השר דרעי על מיעוט מקבלי פרס ישראל ממוצא מזרחי. לשמוע את זה ממי שמתעקש על חינוך נפרד ונחות? במה יינתן הפרס בעולמך? אנחנו בעולם של חיסון לסרטן, מיזמי היי־טק משפרי חיים, השכלה רחבה ככל האפשר - מה לזה, לך, ולמזרחי־של־ש"ס, שנמנעים ממנו אבות המזון של קדמה?

   

  "ההסללה הגזענית שהתחילה מפא"י הפכה לאמצעי מרכזי לשמירה על כוחו של הימין", כתבתי כאן לפני שלוש שנים. מאז רק נוספו נתונים על התמסדות שיטה אנטי־פריפריאלית־מזרחית. אבל קשה להבחין בה, כי כל הזמן מוכרים לכם שקרים, על "הגן הימני" שטבוע במזרחים. הידעתם כי מרבית מצביעי הליכוד הם בכלל אשכנזים? הידעתם כי מזרחי בעל תואר ראשון ומעלה, ייטה באופן מובהק להצביע למרכז־שמאלה? לא מוצא עדתי גוזר הצבעה פוליטית, אלא נטייה דתית מכאן, והון תרבותי משם. עובדתית, השכלה לוקחת אותך מעלה בסולם המעמד, ההצלחה וההון, ושמאלה פוליטית. אבל כדי למנוע מכם לראות, עושים דוברי הימין הבחנה שקרית בין אותו "מזרחי אותנטי מהפריפריה" למזרחי שהעז להתקדם בחיים - ובכך הפך ל"משתכנז בוגדני".

   

  מאגר מצביעים עתידי

   

  לפרויקט הפיגור הכפוי יתרון כפול. הבטחת קהל המצביעים לעתיד ושמירה על תסכול ושנאה כלפי כל מי ש"יש להם". החלש מבין שהוא חלש, ומוציא באופן טבעי את זעמו על "האחר", הנתפס כחזק: השמאל ההיסטורי, האינטלקטואל, בעל הרכוש, התל־אביבי, הסמולן, המשתכנז, ההומו, וואטאבר. קל מאוד לבוא לאדם רעב ולהגיד לו, "הכל בגלל האליטה"; האליטה של הליכוד, האחראית לכל זה, עושה את זה הכי טוב.

   

  האוזניים שומעות והלב נחמץ. תראו מי עושה את זה לאחיי. מסיתים כמו ארז תדמור, אשכנזי־אליטה וגנב חומרי חבלה מצה"ל, שצורח אל הקהל המזרחי, "הילדים שלהם כבר לא משרתים בגולני, מג"ב או גבעתי! הילדים שלהם חולבים את מה שיש למדינה הזאת לתת בכל דרך אפשרית!" או עירית לינור, שפתאום נעשתה אבירת המזרחים בגל"צ. לינור, זאת מ"בנות בראון" והגזענות הביולוגית: חלי האשכנזייה, והביציות הטהורות של בת המושב, מול "אלי מנשה", מזרחי שחור עם איבר גדול, עבריין קריקטורה שבא לגנוב לאשכנזים את הקרקעות ולבתק את בנותיהם. תדמור? לינור? האנשים האלה מטפטפים עוד רעל למחזור הדם של המזרחי התמים. הם כרקע תועמלני למדיניות צינית של הימין האליטיסטי. מדיניות של חוסר שוויון וכלכלת ג'ונגל.

   

  במשפט קצב שלף הנשיא השמיני את "הקלף המזרחי" כדי להסביר מדוע נטפלים אליו. כזכור, האנס שלף קודם לכן גם דברים אחרים. בהתאם, כדאי לכולנו לא ללכת שולל אחרי דיבורים בעלמא על "קיפוח" ו"מוצא" המוטחים לעיתים כמסך עשן. אל תיפלו בפח. פשוט תסתכלו היכן אתם חיים, ומי באמת בא לשפר את חייכם ולהבטיח שוויון.

   

  yehuda.nuriel@gmail.com

   

   


  פרסום ראשון: 04.06.20 , 16:58