yed300250
הכי מטוקבקות
  צילומים: גטי אימג'ס
  7 ימים • 17.06.2020
  קורבנות אופנה
  בר רפאלי ואסתי גינזבורג היו הדוגמניות הכי מצליחות בארץ. אבל תוך שלושה חודשים רפאלי נשלחה לעבודות שירות ואמה לתא המאסר, בעוד גינזבורג ברחה ללוס–אנג׳לס בעקבות התביעות נגד בעלה עדי קייזמן. גילויים חדשים חושפים עוד קצת מאחורי הקלעים של הפרשות המביכות. אצל רפאלי: המתחים שיצרה פרשת המסים במשפחה, הכעס של ההורים על עדי עזרא, הסיבה שגרמה לציפי לחתום על עסקת הטיעון. אצל גינזבורג: המעורבות של אסתי בעסקים השנויים במחלוקת של בעלה, התאווה האינסופית לתיקי שאנל ורמת החיים המוגזמת שנמשכה עד רגע לפני ההתמוטטות
  גבי בר-חיים

  ציפי רפאלי מספרת לחברים הטובים שלה שהיא מתכננת לנצל את עונש המאסר שנגזר עליה לכתיבת ספר. בהחלט יהיה מעניין לקרוא מנקודת מבטה איך רפאלי הגתה ותיכננה את הקריירה של בתה, איך סגרה לה עסקאות שהניבו מיליונים ואיך הסתבכה יחד איתה בהעלמת המיסים שמכתימה את שתיהן.

   

  כבר כמעט שני עשורים בר רפאלי מספקת לעם בישראל את הפנטזיה הנשית האולטימטיבית. היא הגדירה מחדש את גבולות הגזרה של סצנת הגלאם המקומית ובזכות הזוגיות עם לאונרדו דיקפריו תיפקדה גם כנציגה שלנו בהוליווד. אז לא פלא שלאורך הקריירה הסכימו לסלוח לה כמעט על הכל, מההתחמקות משירות צבאי ועד תקיפת צלמי פפראצי. עד עכשיו.

   

  מי שזוהתה לא פעם כממשיכת דרכה, וגם כונתה בהתאם “בר רפאלי החדשה”, היא אסתי גינזבורג. אותו בלונד חמאתי, אותם קימורים, מאבק על אותם קמפיינים ואותה אובססיה מצד התקשורת שלא הפסיקה להשוות ביניהן ולשסות אותן זו בזו — ללא הצלחה.

   

  אבל לאלוהים יש חוש משובח לאירוניה. בצירוף מקרים מפליא 2020 היא שנה שגם רפאלי וגם גינזבורג יעדיפו לשכוח. במקרה של רפאלי זו פרשת המסים, שהתפוצצה ברעש גדול לפני כמה שנים והגיעה לסיומה בתחילת החודש בהסדר מול הפרקליטות ששולח את אמא ציפי ל־16 חודשי מאסר ואת בר לעבודות שירות. ובתזמון שנראה מקרי, השבוע נשרפה המסעדה שבבעלות אחיה הבכור של בר, ניל — אירוע שעורר ניחושים וספקולציות.

   

   

  במקרה של גינזבורג, בסוף מארס, רגע לפני שהמדינה הושמה בסגר בגלל הקורונה, אסתי, קייזמן ושני ילדיהם הדהימו את חבריהם כשטסו ללוס־אנג’לס. ההלם של החברים התחלף בזעם של משקיעים שרכשו מקייזמן דירות בברלין ובמבול תביעות נגדו, שחושפות התנהלות עסקית בעייתית לכאורה. מקורבים לתיק טוענים שגם גינזבורג עצמה מעורבת בפרשה.

   

  × × ×

   

   

  מה שבטוח, גם קשרים משפחתיים קרובים והדוקים עלולים להידרדר כאשר מעורב כסף גדול. “מהרגע שהתפוצצה פרשת המסים העניינים התחילו להסתבך בתוך משפחת רפאלי”, מסביר מקורב. “ההורים של בר כעסו על עדי עזרא כי הוא בא וניסה לעשות שם סדר. אמר, ‘רגע־רגע, בואי נראה כמה את מרוויחה. את לא צריכה להיות המממנת של כל המשפחה’. בעקבות זה בר ואבא שלה לא דיברו שנה. הוא אפילו לא ראה את הנכדים שלו. מבחינתם זה היה טבעי שיכעסו”.

  בר עם הבעל עדי עזרא. “הוא עשה סדר”
  בר עם הבעל עדי עזרא. “הוא עשה סדר”

   

  הפרשה החלה כאשר בדיווח למס הכנסה בשנים 2009־2010 בר טענה שהיא חייבת אפס שקלים. מה שהחל בהאשמות על התחמקות מכוונת מתשלום מס על הכנסות בגובה 32 מיליון שקל, נגמר במאסר של שנה וארבעה חודשים לאם והסוכנת ציפי רפאלי, ותשעה חודשי עבודות שירות לבר, פלוס מאסר על תנאי. שתיהן גם ישלמו קנס של 2.5 מיליון שקל כל אחת בנוסף לשמונה מיליון השקל שישלמו למס הכנסה. התגובות בציבור נעו בין שמחה לאיד והצהרות תמיכה מכאלה שכבר ראו את הכלא מבפנים על עבירות דומות, כמו קובי פרץ.

   

  “מאז שעדי נכנס לזוגיות עם בר הוא לקח פיקוד וניתק אותה מהחממה של משפחת רפאלי”, מאשר בכיר בעולם הדוגמנות. “זו משפחה מאוד מחוברת, קצת כמו ‘משחקי הכס’, ועדי הצליח קצת לנתק את בר מבני המשפחה. אף אחד לא אהב את זה, לא ההורים ולא האחים שלה, לא כלכלית ולא רגשית”.

   

  ההורים, מתברר, גם לא ממש התלהבו מרעיון הנישואים לעזרא, איש עסקים ומיליארדר שהתפטר לפני כשנה מתפקידו כיו”ר חברת נטו. “אחרי הפרידה מדיקפריו ציפי קיוותה שבר תמשיך בקו ההוליוודי”, מספרת מקורבת למשפחה. “ההורים ידעו שבר רוצה להתחתן ורוצה ילדים אבל חששו שזה יגדע לה את הקריירה. התייחסו אליה בצורה אינסטרומנטלית. היא הרי התחתנה עם חבר של אבא שלה בנישואים הראשונים כדי לא ללכת לצבא. הם העדיפו מחזרים אחרים שהיו לה בעבר וקנו לה המון דברים”.

   

  למשל?

   

  “טדי שגיא הטיס את כל משפחת רפאלי לסופ”ש שעלה לו המון כסף ונתן להם גוד־טיים. אני לא חושבת שדיפקריו השקיע בה סכום כזה בשש השנים שבהן היו יחד. אבל בר לא רצתה. טדי שגיא היה מוכן להוריד לה את הירח, הוא היה קונה לה מטוס פרטי אם הייתה מבקשת, והיא לא רצתה להמשיך ולצאת איתו”.

   

  עד כמה רפאלי ידעה מה נעשה בכסף שלה, שאמה ניהלה כל השנים? “בתחילת הדרך אני מאמינה שבר לא ידעה”, אומרת מקורבת שמכירה את תיק המסים היטב. “אבל כשהיא הייתה שותפה בקרולינה למקה ובהודיס והתחילה לשבת בישיבות אז התמימות הזאת הייתה פאסה. בר אמרה לי תמיד שהיא לא מתעסקת בחוזים, לא קוראת אותם ולא יודעת כמה כסף נכנס. אני בטוחה שסביב הפרשה הזו היו כל מיני מתחים ביניהן, אבל הן האחרונות שיראו למישהו איזושהי פגיעות”.

   

   

  אדם שמכיר את ציפי אומר שיש שני אנשים בארץ שלא כל כך אוהבים ללכת עם ארנק: ביבי וציפי רפאלי .

   

  “זה מדויק. ציפי מאוד אוהבת כסף ולא אוהבת להיפרד ממנו. אבל זה לא נכון לבר. לא מעניין אותה כל הכסף הזה אחרי שטסה במטוסים פרטיים עם ליאו ופגשה את נלסון מנדלה”.

   

  ציפי, אומרים המקורבים, כבר השלימה עם הרעיון שתיכנס לכלא. לדבריהם, היא נדחפה לחתום על עסקת הטיעון לא רק בגלל תחושת חובה ואחריות לבת שאת הקריירה שלה ניהלה מאז שהייתה בעריסה. “ציפי עברה משבר בהתחלה, אבל מהרגע שהיא חתמה כל מה שהיא רוצה זה רק לגמור עם זה”, מדווחת מקורבת. “אנשים לא מבינים: הברירה הייתה או זה או שגם בר תשב בכלא. מבחינת ציפי, לא הייתה שום דרך להימלט מהמאסר. לי היא אמרה שהיא לא מתכוונת לתת לזה להפיל אותה, מנסה לעשות מהלימון לימונדה. היא עובדת על עצמה חזק מאוד כדי להאמין בזה. מה עוד נשאר לה לעשות”.

   

  מכרים של הרפאליס אומרים שהפרשה דווקא חיזקה את היחסים בתוך המשפחה אחרי המתחים של השנים הקודמות. “בר הייתה בשנה האחרונה בהיריון”, מספרת אחת מהן, “והיא העבירה את הזמן בהסתגרות בבית, מה שמאוד התאים למצב. היא וציפי מאוד התקרבו בתקופה הזו. ההוכחה הכי טובה לזה היא העובדה שציפי נכחה בלידת הנכד דויד וזה שאת היום הולדת שלה בר חגגה לפני שבועיים בווילה בצפון, יחד עם ציפי וחברות שלה”.

   

  מי שמסייעת לציפי להתכונן למאסר היא עו”ד שני אילוז (שסייעה גם לנוחי דנקנר). “היא מייעצת לה באופן שוטף וציפי לגמרי מסתמכת עליה. היא מתכוונת להוריד את הראש בכלא, לנסות לא להסתבך, ולעשות לעצמה חברות. ויהיו לה חברות. היא אדם כזה. היא לא נכנסת לכלא בהיסטריה. היא בעיקר מקווה שהזמן יעבור מהר”.

  בר וציפי רפאלי. “הן מאוד התקרבו בתקופה האחרונה. ציפי אפילו הייתה בלידת הנכד דויד" | צילום: דנה קופל
  בר וציפי רפאלי. “הן מאוד התקרבו בתקופה האחרונה. ציפי אפילו הייתה בלידת הנכד דויד" | צילום: דנה קופל

   

  × × ×

   

  אם במקרה של בר רפאלי, אמא ציפי אחראית לרוב הבלגן, אצל אסתי גינזבורג הכתובת היא הבעל עדי קייזמן. “עדי הכניס לבית שלהם ריהוט ואמנות שלא מביישים את משפחת רוטשילד”, אומרת מי שהייתה בעבר חברה קרובה של בני הזוג. “זה היה אחד הבתים היפים והמפוארים בארץ. הם נהגו לארח ברמה הכי גבוהה, עם השפים הכי טובים. רמת החיים של אסתי הייתה חולנית והתאווה שלה לתיקי שאנל הייתה משהו שאין עלי אדמות. ההתמוטטות הזאת התקרבה במשך הרבה זמן והם המשיכו לחיות באותה רמת חיים. אם היו מקצצים ברמת החיים אולי לא היו נופלים ככה”.

   

  קייזמן וגינזבורג מכרו כבר לפני שנה וחצי את הבית המפורסם בצהלה, שעמד במרכז הסכסוך בין אסתי לאביה, לאישה בשם קרן גניס, אבל את דבר הנסיעה לאל-איי הם שמרו בסוד. החברים הקרובים של גינזבורג מאמינים שהיא קורבן של הנסיבות, או לפחות לא הבינה מה מתחולל בביתה. עו”ד גיא הרשקוביץ, שמייצג כעשרים מאלה שהגישו — או מתכוונים להגיש תביעה — נגד קייזמן, לא מסכים. “ממידע שהגיע אלינו ממש בימים האחרונים למדנו שאסתי בהחלט הייתה מעורבת, או לפחות ידעה שמשהו קורה”.

   

  אסתי גינזבורג ועדי קייזמן. “ההתמוטטות התקרבה במשך הרבה זמן והם המשיכו לחיות באותה רמת חיים” | צילום: אוראל כהן
  אסתי גינזבורג ועדי קייזמן. “ההתמוטטות התקרבה במשך הרבה זמן והם המשיכו לחיות באותה רמת חיים” | צילום: אוראל כהן

   

  תסביר.

   

  “קייזמן היה מבקש מהרבה לקוחות להעביר צ’קים פתוחים - ואחד הצ’קים הפתוחים נרשם לכאורה ע”ש אסתי גינזבורג, שזה אומר שהכסף נכנס לחשבון הבנק שלה או לחשבון משותף של שניהם. את לא שואלת את בעלך מאיפה הגיעו עשרות אלפי השקלים לחשבון? היא ידעה שמשהו קורה. אין לנו דרך לדעת האם עדי קייזמן רשם את הצ’ק על שם אסתי גינזבורג או שאסתי עצמה רשמה, אך אפשר להעריך שאסתי ידעה שנכנסים כספים על שמה לחשבון הבנק. במצב שכזה ניתן לצפות שאסתי תשאל את בעלה מאיפה הגיעו עשרות אלפי שקלים לחשבון? עד כמה שאני יודע, אסתי לא הייתה שותפה של עדי בחברות הנדל”ן וגם אם כן, מדובר בכסף שמשקיע משלם עבור רכישת דירה שמכרה לו חברה בעלות קייזמן. לכן נראה שזה לא לגיטימי שכסף עסקי נכנס לחשבון שלה”.

   

  גורם אחר מספר: “באירוע אחד לקוח הגיע לפגישה בבית כדי לברר מה קורה עם העסקה שלו, ואסתי הייתה שם. אף אחד לא הלך לחדר העבודה או הסתיר משהו ממנה. אז נראה לך שהיא לא ידעה כלום?”

   

  עו"ד גיא הרשקוביץ
  עו"ד גיא הרשקוביץ

   

  בתביעה אחת נגד קייזמן, טוענים בני הזוג יורם וג’ייבי לוי כי “הוא נהג בחוסר זהירות וברשלנות רבתי, ולמרות שהציג עצמו כבעל ניסיון ומומחה בביצוע פרויקטים בברלין, הוא הפקיר לחלוטין את ענייניהם של התובעים שרכשו מהחברות בבעלותו דירות בברלין, לא טיפל בתשואה המובטחת, ניהל באופן כושל את הדירות ושיקר לתובעים”.

   

  בתביעה נוספת בסך 3.8 מיליון שקל, שהוגשה נגד קייזמן, חברת ברלין אספייר שבבעלותו וגורמים נוספים, טוענים שישה אזרחים ישראלים כי לאחר שהתפתו להשקיע את מיטב כספם וחסכונותיהם ברכישת דירות בברלין, קייזמן התנער מהתחייבויותיו וללא הודעה מוקדמת הפסיקה הקבוצה שלו לשלם להם את הרווח או התשואה שהתחייבו בגין השקעותיהם. ובתביעה אחרת, שני אחים מישראל טוענים כי קייזמן הפר את חובתו לשלם להם כ־5.9 מיליון שקל מכוח כתב אופציה שנחתם ביניהם לפני שנתיים לאחר שהשקיעו בפרויקט נדל”ן בגרמניה שקייזמן יזם וניהל.

   

  עו”ד הרשקוביץ מספר שלקייזמן הייתה שיטת פעולה אופיינית. “בחודש האחרון נפגשתי עם כ־25 משקיעים שונים והתרשמתי שהיו מספר פעולות שחזרו על עצמן: למשל, לקוחות עשו השקעה, רכשו דירה והתחילו לקבל תשואה. ואז ראו כי טוב ואמרו מתאים לנו להשקיע בעוד דירה. בדרך כלל מדובר במשקיעים ותיקים שרכשו דירות בשנים 2016־2017. ואז כשהיו באים לקייזמן, הוא היה אומר, ‘אין בעיה, יש לי בשבילך דירה, אבל למה שיהיו לך שתי דירות? תהיה לך דירה אחת גדולה מאוד, תחזיר לי את הדירה או הדירות הקיימות ונעשה ביטול עסקה’. במסגרת ביטול העסקאות קייזמן לכאורה חישב לעיתים את התמורה לפי ערך נומינלי עם רווח שאיננו משקף את הערך הריאלי של הדירות. התמורה הזו קוזזה מסכום התמורה של הדירה החדשה. במקרים כאלה קייזמן והחברות שבבעלותו הרוויחו לכאורה גם מעליית מחיר הדירות וגם מכך שמכרו דירה נוספת שגם עליה הרוויחו.

   

  “בנוסף, במספר מקרים קייזמן הבטיח להצמיד לדירה מחסן ולא עשה את זה לכאורה. או שיש כאלה שהבטיח להם שיפוץ או ריהוט כחלק העסקה ובסוף התברר להם שהם צריכים לשלם. שיפוץ יכול להגיע ל־30 אלף יורו”.

   

  יש לקוחות שהצליחו לתפוס אותו?

   

  “הנה עוד דפוס פעולה: קייזמן הוא אדם שלא נעלם. הוא לא מתעלם ממך. תמיד עונה לך, תמיד נותן לך להרגיש שהוא נמצא שם. בחודשיים האחרונים הוא עונה לאנשים מלוס־אנג’לס. הוא יודע לדבר. שמעתי ממישהו שהגיע אליו לקוח מאוד עצבני שהודיע לו שהוא עומד לתבוע אותו ובסוף הוא יצא מהפגישה רק אחרי שקנה עוד דירה”.

   

  איש עסקים ברלינאי שהיה בקשרים עסקיים עם קייזמן, מוסיף: “באיזשהו שלב הבנקים סגרו לו את הברז והוא הלך לקבל הלוואות חוץ־בנקאיות. אז קייזמן לקח לכאורה הלוואה חוץ־בנקאית של שלושה מיליון יורו עבור בניין מסוים, אבל בעצם לקח אותה כדי לסגור לכאורה חובות במקום אחר. הוא איבד שליטה טוטאלית על המצב”.

   

  אחותה הקטנה של אסתי, יעל גינזבורג, עבדה בעצמה בחברה של קייזמן כמעצבת פנים ובהמשך כאחראית על מחלקת העיצוב. השבוע היא סירבה להתראיין לכתבה ורק הודתה שהיא בקשר רציף עם אחותה ובעלה. לגבי השאלה על המעורבות של אסתי בפרשה והאם היא עצמה חזרה מברלין כשהתחילו לצוץ הבעיות בעסקיו של קייזמן, היא בחרה שלא להגיב.

   

  כמה מהחברים של בני הזוג, אלה שהתארחו במסיבות הנדיבות שלהם בווילה בצהלה, ניתקו קשר מאז הפרסומים על התביעות. “ברגע שאת רואה ושומעת שאנשים קשי יום קנו דירות והסתבכו זה כבר לא מתאים”, מספר אחד מהם. “הרבה אנשים ניסו לדבר איתו, אבל הוא אמר שהכל בסדר. בשלב מסוים כולם ידעו ואף אחד לא דיבר, כולל אנחנו. הם אנשים נורא פאן. מארחים הכי יפה, כיף להיות איתם. כשיש לך חבר קרוב שאתה לא קשור אליו עסקית אבל שומע עליו ניסים ונפלאות, אתה לא תעשה איתו עסקים אבל מה מפריע לך לצאת איתו למסעדה? הם המשיכו לחיות חיי פאר, תרמו ביד רחבה לעמותות. ממש לפני שהם עזבו הייתה אמורה להיות מסיבה בברצלונה לכבוד היומולדת של אסתי. הם היו אמורים להטיס את כולם. זה בוטל בגלל הקורונה”.

   

  מכר של בני הזוגן טוען: “עדי ידע מה הוא עושה. זו לא איזו תקלה. האיש הזה, כל דבר שהוא נוגע בו מסתבך. ואסתי מסכנה, כי אין לה משפחה חוץ ממנו. אמא שלה חיה עם אהוב נעוריה בארצות־הברית, עם האבא היא לא מדברת מאז הסכסוך על הבית בצהלה. היא במצוקה גדולה. היא לא ממש עובדת. ממה בדיוק היא תתפרנס? ברור למה עדי נדלק על אסתי. דוגמנית מפורסמת, מארחת למופת. ומבחינתה, אם עדי הוא היה נשוי קודם לעפרה שטראוס, לא יכול להיות שמשהו לא בסדר שם. ועם כל הקשיים במשפחה שלה, אפשר להבין למה היא רצה לזרועות של עדי”.

   

  נכון לעכשיו, משפחת קייזמן השתקעה בווילה בבל אייר ובני הזוג כבר החלו לארח חברים. “הם נורא רוצים להתקבל באל־איי בחברה. רשמו את הילדים לבתי הספר הכי יקרים”, מספרת חברה.

   

  לדברי שי אביטל, הסוכן של גינזוברג מאז שהייתה בת 14, הם בכלל נסעו לנסות את מזלם — קייזמן בהזדמנויות נדל”ן וגינזבורג כדי “לפתח את הקריירה שלה. אסתי אף פעם לא הייתה דוגמנית נורא רעבה שרצה ממקום למקום, אבל אני מאמין שהיא תמצא את הדרך שלה שם”.

   

  מה בנוגע לתביעות נגד קייזמן?

   

  “אני מאמין שהכל ייפתר על הצד הטוב ביותר. כנראה שנעשו דברים שלא לרוחם של האנשים שעבדו איתו. בינתיים הם שם כדי לראות. לנסות. הם אמרו לי, ‘אם יצליח לנו נישאר’”.

   

  חבר ותיק של קייזמן מבקש מכולנו לתת לו ליהנות מהספק לפני שחורצים את דינו. “אני חושב שהייתה שם בעיית ניהול. לא הייתה כוונת זדון. בחיים לא זיהיתי אותו כאדם מגעיל. להפך. אדם נדיב ולא דופק חשבון. אולי הוא לקח סיכונים מיותרים ולא היה מודע לשינויים ברגולציה בברלין. לפעמים העירייה משנה דברים ואז אכלת אותה. לפעמים לוקחים אופציה לבניין כי יודעים שהמדיניות של העירייה היא איקס, ואחרי כמה שנים העירייה מודיעה שזה בניין לשימור. כבר מינפת. לקחת הלוואה. מה תעשה?”

   

  × × ×

   

  מבחינת הקריירה, המצב של רפאלי וגינזבורג לא בשיאו גם בלי ההסתבכויות האחרונות, מה שמטיל ספק לגבי הסיכויים שלהן לבצע קאמבק משמעותי, אם ירצו בו. עולם האופנה - חיה בוגדנית שכמוהו - השתנה לחלוטין מאז כניסת הרשתות החברתיות, שהגדירו מחדש את חוקי המשחק, את מודל היופי ואת ההזדמנויות העסקיות שעומדות לפתחן של דוגמניות. הרשתות הפכו לא מעט בחורות יפות שהנתונים שלהן לא היו מאפשרים להן להפוך לדוגמניות מצליחות בחיים האמיתיים — למתחרות לגיטימיות על קמפיינים. בארץ אלה נטע אלחמיסטר ודנה זרמון, בארצות־הברית זו קים קרדשיאן ואחיותיה. אף אחת מהן לא נחשבת לדוגמנית קלאסית. אבל כולן פוטוגניות להפליא ויותר מזה: יש להן ראש שחושב ביזנס.

   

  “יש הבדל מאוד משמעותי בין רפאלי לגינזבורג”, מפרשן עיתונאי האופנה הוותיק של Xnet, איתי יעקב. “בר יותר קשורה לצד הכלכלי של הביזנס בהשוואה לאסתי, שזה פחות מעניין אותה. בר הייתה מהראשונות לזהות הזדמנויות עסקיות כמו רכישת אחוזי הבעלות בקרולינה למקה ובהודיס. בנות כמו נטע אלחמיסטר באו ושיכללו את המודל של בר שבמסגרתו, אם הן מקדמות איזשהו מותג הן רוצות גם לקבל אחוזים מהמכירות. זה משהו שכמעט לא היה לפני בר רפאלי. לעומתה, אסתי, רק תני לה לבוא לעשות קמפיין וללכת”.

   

  בשנים האחרונות רפאלי גרפה מיליונים בעסקת מכירה של הודיס וקורלינה למקה, הנחתה בהצלחה שתי עונות של ‘אקס פקטור’ ולפי רוב התגובות שרדה יפה גם את הג’וב היוקרתי של הנחיית האירוויזיון. עם זאת, גימיקים כמו היבוא של ג’רמי מיקס, פעם עבריין והיום דוגמן לוהט, וכישלון הקולקציה המשותפת לה ולקים קרדשיאן (שבהמשך אפילו הסירה ממנה עוקב), לא סייעו לרפאלי להמציא את עצמה מחדש בעולם האופנה. “גם היום בר יכולה להנחות משהו שווה, אבל היא טאלנטית מאוד יקרה ולא לכולם יש את הכוח להתעסק איתה ועם הפמליה שלה. זו לא כתבת אופנה במגזין נשים. פה זה טלוויזיה”, אומר הבכיר.

   

  גינזבורג מצידה לא עשתה קמפיין גדול כבר הרבה זמן. אחרי השיימינג שעברה על עודף של כמה קילוגרמים וניסיון ההגשה הכושל ב’כוכב הבא’ היא העדיפה לסגת, לגדל ילדים ולהשתבלל בחייה הנוחים לצד בעלה. “את אסתי לא עניין כלום אחרי ‘הכוכב הבא’”, אומר גורם בענף הטלוויזיה, “וזה לא שלא היו לה הצעות. כל ריאליטי פנה אליה. היא פשוט לא רצתה”.

   

  “אסתי גינזוברג יפהפייה”, מודיעה הסוכנת בטי רוקאווי, שגידלה כמה מהדוגמניות הבולטות בישראל. “לעומת בר שהיא השכנה ממול, לאסתי יש פנים מיוחדות. הבעיה היא שהיא לא רוצה. היא אוהבת לאכול. היא פודי. תמיד אהבה לאכול. אני דווקא אוהבת את זה שהגוף שלה הוא לא מקל, לא הרואין־שיק. אבל אם את לא רוצה לעבוד, את לא תעבדי”.

   

  רוקאווי לא לבד. “אסתי אישה עצלנית. בדיוק הפוך מבר”, קובע בכיר בענף. “תן לה לקום בצהריים, להתאמן, לקחת את הילד מהגן, ואז היא מאוד עייפה, מקריאה לילד סיפור ונחה. יש שתי נשים שמטפלות בה ובבית. ובערב יוצאים”. וקארין דונסקי מסכמת: “דוגמנות ואסתי זה לא כל כך מתחבר. זה לא הקטע שלה. היא לא כמו גלית גוטמן שעדיין אוהבת את המקצוע שלה וגם בגיל שלה היא יודעת לעמוד, יודעת לעשות את הבגד. כרטיס הביקור של דוגמנית זה לא להיות יפה. אין לאסתי את המהות שמאפיינת דוגמנית”.

   

  וקיים כמובן עניין הגיל. רפאלי בת 35, גינזבורג בת 30. בעולם האופנה תמיד אהבו אותן קריספיות וחדשות מהניילונים. “הסיבה המרכזית ששתיהן מאבדות רלוונטיות זה חילופי דור”, מסביר בכיר בענף. “כמו שלפני עשר שנים בר ואסתי נישלו את עמית מכטינגר ושירז טל, אז היום באות נטע אלחמיסטר ועדן פינס ומביסות את בר ואסתי. חוץ מזה, עצוב להגיד, אבל ברגע שהפכת להיות אמא והתחתנת פחות נעים לנו לפנטז עלייך. בר ואסתי כיום מזוהות יותר עם מוצצים וחיתולים מאשר עם אופנה וסקס אפיל. עצוב אבל מה לעשות, זו האמת”.

   

  כך שהשאלה מה יקרה למותג שלהן ולאן כל אחת מהן יכולה להתפתח נשארת פתוחה. “אין לי מושג מה אסתי רוצה, אבל לא נראה לי שהיא בכלל רוצה להתפתח בתעשייה”, אומר גורם בכיר בעולם האופנה. בר כבר לא תתפתח לשום מקום. היא פשוט מאושרת להיות אמא וטוב לה בחיים עם בן זוגה המיליארדר. היא ממש לא יושבת בבית, אוכלת במבה ואומרת, ‘איזה באסה שאני לא עושה את הקמפיין הזה או ההוא’. זה לא המצב”. 

   

  תגובות

  ממשפחת רפאלי נמסר: “אסופת שקרים והכפשות ורכילות חסרת בסיס שאינה ראויה לתגובה. צר לנו שבעת הזו בחר העיתון לעסוק ברכילות מרושעת שאין בינה לבין המציאות ומשפחת רפאלי דבר וחצי דבר”.

  עדי קייזמן מסר בתגובה: “בושה וחרפה. נמוך מזה לא ראיתי בימי חיי. אם אפשר להוסיף עוד מילה: איכס”.

  מקורב לקייזמן הסכים להעביר תגובה מפורטת. בעניין התביעה שהגישו ששת הישראלים: “הדירות נרשמו בטאבו על שמות הרוכשים. מי שהפסיק לשלם את התשואה החודשית הוא בעל השליטה החדש, משה בר שלטון, ללא ידיעתו ובטח שללא הסכמתו של קייזמן. קייזמן היה הבעלים של חברה ישראלית שמתחתיה חברת החזקות אוסטרית. בר שלטון לא קנה את הישראלית אלא רק את האוסטרית. הוא מצא סדק משפטי שלפיו הוא לא מחויב לחוזים שנחתמו בעברית והחליט באופן גורף לנשל את כל הרוכשים שחתמו על חוזים במתכונת הישראלית. כל התביעות הנוכחיות הן בגלל שבעל השליטה הנוכחי מפר הסכמים באופן כרוני”.

  בעניין הצ’ק שנרשם לפקודת גינזבורג: “היה בעבר מקרה אחד שבו רוכש היה צריך לשלם עבור פינוי דירה. לרוכש לא היה כסף פנוי והוא פנה לעדי בבקשה אישית שהוא (עדי) ישלם עבור הפינוי והוא ישיב לו בהמשך, וכך היה”.

  בעניין הטענה שבני הזוג ברחו לאל־איי בגלל הבעיות המשפטיות: “כבר לפני שנה וחצי, כשהבית הכתום בצהלה נמכר, דובר על נסיעה. התביעה הראשונה נגד קייזמן הוגשה במאי. בני הזוג נסעו במארס. עדי הגיע לארה”ב אחרי שמכר את החברה ואחרי עשרות שנים של עבודה קשה. הם לא נמלטו ולא ירדו מהארץ. אמא של אסתי גרה אצלם והילדים יקבלו אזרחות אמריקאית. אנשים שאומרים דברים אחרים — או שהם לא חברים מספיק קרובים או שהם לא אומרים את האמת.יש ניסיון לעשות חיסול ממוקד לאסתי ועדי. הם חזקים ובטוחים בעצמם, אבל הרעש התקשורתי מוריד להם את החשק לבוא ולבקר”.

   


  פרסום ראשון: 17.06.20 , 21:42
  yed660100