שלישי 14 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: שאטרסטוק
  חדשות • 29.06.2020
  כלכלת בית
  הצעת חוק: עובדי מדינה יוכלו לעבוד יום אחד בשבוע מהבית • המעסיקים הפרטיים יקבלו תמריצים שיעודדו אותם לאפשר מהלך דומה • דוח: יום עבודה מהבית במגזר הציבורי יחסוך למדינה כ־850 מיליון שקל בשנה
  עמיחי אתאלי | כתבנו בכנסת

  משבר הקורונה כפה על מיליוני עובדים במשק לעבוד מהבית לתקופה של יותר מחודשיים. כעת מנסים בכנסת להפוך את הניסוי הזה להרגל קבוע, שיתקיים לפחות יום אחד בשבוע.

   

  חברי הכנסת מיקי חיימוביץ' ורם שפע (כחול לבן) יניחו היום על שולחן הכנסת הצעת חוק שהיא תיקון לחוק שעות עבודה ומנוחה. ההצעה מבקשת ליצור מצב שבו כל עובד במשק יוכל לעבוד יום אחד בשבוע מהבית.

   

  במגזר הציבורי, המונה כ־1.3 מיליון עובדים, שהם כשליש מכלל המועסקים במשק, אין אפשרות חוקית לעבוד מהבית. הצעת החוק מבקשת להסדיר את הנושא וקובעת כי יום עבודה שבועי מרחוק יתאפשר לעובדי המגזר הציבורי.

   

  המדינה אינה יכולה לחייב את המגזר הפרטי לאפשר עבודה מהבית, אולם הצעת החוק תספק סל תמריצים שיעודד מעסיקים לאפשר לעובדים יום אחד של עבודה מרחוק מדי שבוע.

   

  ח"כ חיימוביץ' | צילום: עמית שעל
  ח"כ חיימוביץ' | צילום: עמית שעל

   

   

  היום יוצג בוועדת הפנים שבראשות ח"כ חיימוביץ' דוח של מרכז המידע והמחקר של הכנסת בנושא. הדוח קובע כי יום עבודה מהבית במגזר הציבורי יחסוך למדינה כ־850 מיליון שקל בשנה. רק על החזר הוצאות חניה שלא ישולמו באותו יום עבודה תחסוך המדינה כ־17 מיליון שקל בשנה.

   

  ח״כ שפע אמר: "הצעת החוק הולכת לשנות את שוק העבודה ולשים אותנו על המפה כמדינה מתקדמת, טכנולוגית ועם הרבה פחות שעות בפקקים".

   

  ח"כ חיימוביץ' אמרה: "הצעת החוק שנולדה מתוך משבר הקורונה היא בשורה שתסייע לעובדים ולמעסיקים רבים ותחסוך סכומי עתק למשק".

   

  ח"כ שפע
  ח"כ שפע

   


  פרסום ראשון: 29.06.20 , 23:42