ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  מתוך הפייסבוק
  חדשות • 12.07.2020
  הולך ומסתבך
  ביום שאחרי פרסום הסרטון הגזעני בו הוא שואל את ילדיו "מי רוצה להאכיל בדואי", ערוץ ג'וניור עצר את צילומי העונה הבאה בסדרה של כוכב הילדים רוי בוי • ראש מועצת היישוב הבדואי אל קסום הגיש נגדו תלונה במשטרה • ורוי בוי? הוא פירסם (עוד) התנצלות: "זה טמטום טהור שלי"
  מאור בן־הרוש וריקי כרמי

  ההתנצלות לא הספיקה: לאחר שהסרטון הגזעני של כוכב הילדים רוי בוי הועלה לרשת ועורר סערההחליטו אתמול בערוץ ג'וניור, המשדר את התוכנית בכיכובו, להקפיא את צילומי העונה הבאה.

   

  "ערוץ ג'וניור מצר מאוד על הדברים שנאמרו על ידי רוי בוי, וסולד מתוכן הדברים", נמסר מהערוץ. "התנהגות מסוג זה אינה מקובלת בשום צורה ואופן על הערוץ שחרט על דגלו את ערך הכבוד ההדדי, הסובלנות והשוויון לכל אדם באשר הוא, ללא הבדל דת, גזע ומין". בימים הקרובים תתקיים פגישה בין מנהלי הערוץ לרוי בוי באשר לעתיד שיתוף הפעולה ביניהם.

   

  הסערה החלה בסוף השבוע, לאחר שלרשתות החברתיות הועלה סרטון מקומם בו נראית משפחה הנתקלת בילדים בדואים במהלך טיול. האב בסרטון מתייחס אליהם כמו לחיות ושואל את הילדים שיושבים ברכב: "מי רוצה להאכיל בדואי?". שעות אחדות לאחר פרסום הסרטון התגלה כי האב הוא לא אחר מאשר רועי עוז, המוכר ככוכב הילדים רוי בוי. רוי בוי מיהר לפרסם התנצלות, אבל כדור השלג כבר החל להתגלגל.

   

  ראש מועצת היישוב הבדואי אל קסום, סלאמה אל־אטראש, החליט שהוא לא שותק ואתמול הגיש תלונה במשטרת באר־שבע נגד השחקן, באשמת פרסום פוגעני. "זאת בושה וחרפה. אוי לילדים שרוי בוי הוא המודל לחיקוי שלהם", אמר אל־אטראש. "אוי להורים שלוקחים את ילדיהם להופעות שבהם משתתף האיש הזה. סרטון בזוי של איש בזוי. ההתנצלות שלו לא מקובלת ולא מתקבלת".

   

  אתמול פירסם רוי בוי התנצלות נוספת, הפעם בסרטון. "אין לי מילים להביע את הצער הכבד שגרמתי לאנשים, שגרמתי לציבור הבדואי היקר", אמר. "אין לי מילים לחשוב בכלל על הנזק שעשיתי. אני מתנצל מעומק ליבי על הסרטון המטופש, המיותר והנורא הזה. הכעס הגדול מוצדק לחלוטין, טעיתי טעות ענקית, טעות מרה. מאז שאני ילד קטן שאבתי השראה מהבדואים, כל הדמות של רוי בוי, של אוהב טבע, היא מאחיי הבדואים. פשוט טיפשות טהורה, טמטום טהור ולא מצחיק שעשיתי במו ידיי. אני רוצה לבקש סליחה מאחיי הבדואים. סליחה, מחילה, אני מצטער".

   

  "הוא עשה טעות ענקית", אמרה אתמול קולגה וכוכבת ילדים. "אני רוצה להאמין שזו לא צורת ההתנהגות שלו ושהוא גדל על ערכים אחרים, אבל אני בספק אם ההתנצלויות יעבדו הפעם. אנחנו בתקופה כזאת שכל דבר קטן משפיע, בטח כל מה שקשור לגזענות ולאמירות כאלה".

   

  "זה סרטון קשה מאוד", הוסיפה כוכבת ילדים אחרת. "אני מכירה רוי אחר, מצחיק, לבבי. עצוב לי מאוד על ההתנהלות שלו. אני מניחה שהוא עובר שעות קשות. הוא איש משפחה, יש לו ילדים. לא קיבלתי ממנו מעולם רושם של אדם גזעני".

   

  זו אינה הפעם הראשונה ששמו של כוכב הילדים נקשר בפרשה שלילית. ב־2016 נחקר עוז לאחר שהוריהם של שני נערים תושבי כפר־סבא התלוננו במשטרה על כך שאיים על ילדיהם עם אקדח לאחר שהשניים הרעישו תחת ביתו. לטענתו, הוא חשש מפניהם ויצא מביתו מצויד בגז מדמיע והזמין את כוחות המשטרה.

   

  היום בצהריים יתקיים בכנסת דיון חירום בוועדה לזכויות הילד בעקבות הסרטון הגזעני. הדיון יעסוק במעמדם של הילדים הערבים־בדואים בנגב ובחינוך נגד גזענות.

   


  פרסום ראשון: 12.07.20 , 23:44