ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  פינג פונג
  7 ימים • 15.07.2020
  "איראנים שלחו לי צילומים מפרקים של ‘טהרן' שדלפו לרשת. הם ראו את הסדרה לפניי"
  רז שכניק

  לירז צ'רכי, נשואה לתום אבני ואם לשתיים, נולדה בשנת 1978 ברמלה וגדלה גם ברמת־השרון ובהרצליה. התחילה את הקריירה במקהלת 'לי־רון' בהרצליה ולאחר מכן בלהקת הנוער 'צליל בעיר'. למדה במגמת תיאטרון בתיכון היובל. שירתה בלהקת חיל חינוך. אחרי השחרור למדה משחק בבית צבי. תפקידה הראשון היה בהצגה 'רמבטיקו' בשנת 1002 בתיאטרון חיפה. השתתפה בסרטים 'סוף העולם שמאלה',' לחיות מחדש', 'משחק הוגן' ו'כלים שלובים' בהוליווד, בסדרות 'האלופה', 'איפה אתה חי', 'המשאית' ובהצגות רבות בקאמרי, הבימה, בית ליסין ובאר־שבע. את אלבומה הראשון הוציאה ב־2001 ומאז הוציאה עוד שניים, האחרון בהם, Naz , בפרסית. עובדת על אלבום נוסף בפרסית שעתיד לצאת בקרוב. כיום היא פרזנטורית של חברת הקוסמטיקה ביופור, מובילת קמפיין הלבשה תחתונה לדלתא ומככבת בסדרה 'טהרן' בכאן.

   

  לפני הכל, איך את שורדת את הקורונה?

   

  "ההתחלה הייתה מאוד קשוחה, עשיתי הכל כדי שהאלבום החדש ייצא בזמן והשלמתי אותו ממש לפני הקורונה. אבל הלייבל שהיה אמור להפיק לי אותו בחו"ל יצא מהשותפות וקרס, כי הבעלים קלט שהוא הולך להפסיד מיליוני דולרים. הייתי בשוק שבועיים, ואז המנהל שלי ואני פנינו ל'גליטרביט', הלייבל הכי גדול למוזיקת עולם, והם החתימו אותי לשני אלבומים - כלומר קרה נס בתוך הקורונה. בשנה הקרובה היו אמורים להיות לי טורים של עשרות הופעות כולל הופעה בלינקולן סנטר בניו־יורק, והכל נדחה והתבטל. מצד שני הגיעה ההחתמה הזו, אז אני מסתובבת בתחושה של שמחה פינת בהלה".

   

   

  כלכלית, איך שורדים?

   

  "היה לי מזל שהתשלומים הגיעו לתוך הקורונה, כי אני עובדת על שוטף פלוס־פלוס. חוץ מזה, אני מוכרת ברשת הופעות לייב מצולמות, בין השאר לפסטיבלים שהתבטלו. השבוע הייתה לי הופעה עם האנדלוסית 'מזרח מערב' לקהל המנויים של התזמורת".

   

  וגם בעלך תום אבני הוא אמן שעולמו נעצר.

   

  "תום מביים קליפים, עורך אותם, מתרגם מחזות ומפתח שתי סדרות, ופתאום יש לו זמן לדברים האלה כי הוא לא על הבמה. יש בזה גם המון קסם, חוץ מחרדה של מה יהיה. היינו צריכים את הזמן הזה עם הבנות, בתוך המשפחה, לישון טוב, לאכול טוב, לאכול אחד לשני את הראש".

   

  קורונה טובה לזוגיות?

   

  "הבנו שאנחנו מתגעגעים אחת לשני, שזה אף פעם לא מובן מאליו. וחוץ מזה אני לא יודעת איך לריב, אני כזו שמסתגרת בעצמי, פחות רבה".

   

  ובתוך כל זה יש את 'טהרן'.

   

  "מתנה משוגעת. קודם כל זה נס. סיימנו לצלם את טהרן ממש־ממש לפני הקורונה, בסוף פברואר. הייתה תחושה שעשינו משהו מיוחד, ואז התגובות מהקהל והרייטינג מדברים בעד עצמם. עוצרים אותי אנשי מוסד ושב"כ כדי לתת לי מחמאות על התפקיד ועצות איפה מותר לי לדבר יותר בעברית ואיפה בפרסית. שואלים אותי אם באמת הייתי בטהרן. לא היה לי את זה מאז 'סוף העולם שמאלה'".

   

  קיבלת תגובות מאיראן?

   

  "איראנים רבים ראו חמישה פרקים של הסדרה שדלפו לרשת, עם תרגום בפרסית. אנשים שגרים בטהרן שלחו לי צילומי מסך שדלפו. הם ראו לפניי. האלבום הבא שלי נעשה בשיתוף פעולה עם אמנים מטהרן והם עצמם מספרים לי שראו את הסדרה".

   

  הסדרה נמכרה לאפל טי־וי, מה שיכול להפוך אותך לפנים מוכרות בעולם.

   

  "אני מקווה שזה יביא איתו תפקידים טובים. היה לי סיבוב בהוליווד מגיל 27 עד 32, ואני חושבת שאת הסיבוב הבא אני יכולה לעשות הרבה יותר טוב. היום אני אישה בשלה, ומרגישה שיש לי הרבה יותר מה להציע".

   

  מה הייתה החופשה הכי גרועה שלך?

   

  "לפני גירושיי, ביוון. חופשה שהייתה אמורה להיות רומנטית. זה לא היה גרוע, באמת, בכלל מערכת היחסים ההיא הייתה נעימה, להבדיל מחיים סוערים ותשוקות. ביוון הבנתי שאנחנו לא מתאימים, שהכל על מי מנוחות, וזה פשוט לא קורה. שם זה די הוכרע".

   

  מה הרגע הכי מביך שהיה לך?

   

  "לפני שנה חזרתי מטור באירופה שהסתיים באמסטרדם. בסוף ההופעה הרגשתי שמשהו לא בסדר ותוך כדי אריזת הבגדים התחיל לעלות לי חום והתחילו לי שלשולים מטורפים, משהו מביך. כל הטיסה הייתי בשירותים ואנשים דפקו בדלת ורצו להיכנס לשירותים אבל אני פשוט לא יצאתי. היה מביך, כבר אמרתי? שלוש שעות בשירותים! לקראת הנחיתה השתרך תור עצום במטוס לשירותים וכשיצאתי מיהרתי לכסות את עצמי בצעיף, כדי שלא יזהו אותי".

   

  ממי את צריכה לבקש סליחה ולמה?

   

  "מסבתא שלי רחל ז"ל, שאמרה לי לעשות הרבה ילדים ולא יצא. זה יושב חזק. בעיקרון בא לי 200 ילדים".

   

  מי היה משחק בתפקיד לירז צ'רכי בסרט על חייך?

   

  "הבת שלי, ג'ון. היא מחקה אותי כל היום אז היא קיבלה את התפקיד. החתמנו אותה, כולל מבטא פרסי של המשפחה".

   

  מה גברים לא מבינים על נשים?

   

  "שאנחנו צריכות תשומת לב כל הזמן. כל דקה. לא בוקר, צהריים וערב, אלא לפנות בוקר ובוקר, לפני צהריים וצהריים. ככה אני צריכה את תשומת הלב שלי. מזעזעת. תום לא תמיד עומד בזה אבל ממשיכים כרגיל. מדי פעם מתלוננים, מקבלים תשומת לב לפרצוף וחוזר חלילה".

   

  מה היית משנה בעצמך חיצונית?

   

  "אפשר להוסיף חמישה סנטימטרים. אני 1.60 מ’, אבל בא לי קצת יותר. לא ביקשתי ציצים, לא תחת, לא אף, רק כמה סנטימטרים. גם שלושה לוקחת".

   

  מאיזה הרגל היית רוצה להיפטר?

   

  "יש לי אחד ממש מגונה של ישיבות עם עצמי באמבטיה. אני פותחת משרד באמצע. אני יכולה להיות שם חצי שעה ויותר ונהיה לי פאן עם עצמי וזה מבזבז מים. פחות מבזבז זמן, כי זה קורה יותר בלילה, אבל יש לי מצפון על המים".

   


  פרסום ראשון: 15.07.20 , 20:25