שני 10 באוגוסט 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יואב דודקביץ
  חדשות • 31.07.2020
  זרקו אבנים ותקפו ערבים: ההפגנה של לה פמיליה
  אירוע אלים בהשתתפות חברי הארגון הקיצוני של אוהדי בית"ר ירושלים, שתקפו גם אנשי תקשורת • עד חצות: הפגנות לא אלימות מול בלפור וליד ביתו של השר אוחנה
  יעל פרידסון, מאיר תורג'מן וגלעד כהן

  המחאה חזרה אתמול לרחובות, הפעם בשלושה מוקדים: מתנגדיו של ראש הממשלה הפגינו שוב מול מעונו בירושלים, בזמן שפעילי לה־פמיליה התרכזו במתחם התחנה בבירה. גם בתל־אביב התקיימה הפגנה, שוב נגד השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה. בסופו של הערב, נעצרו פעילים של לה־פמיליה שהתפרעו ובין היתר תקפו צוות תקשורת.

   

  מול בלפור: מדיטציה ומחאה

  המפגינים מול מעון ראש הממשלה בירושלים פתחו את הערב במדיטציה המונית בכיכר פריז מול כוחות מתוגברים מאוד של המשטרה. בין הנוכחים במקום היה ח"כ משה (בוגי) יעלון (סיעת תלם), שהבטיח מוקדם יותר השבוע להתייצב במחאות על מנת להגן על המפגינים.

   

  בהפגנה מול בלפור היו גם חברי הכנסת עופר שלח (יש עתיד) ואלי אבידר (ישראל ביתנו). הפעם המארגנים הצליחו לגייס כאלפיים משתתפים, והאירוע התקיים באווירה רגועה יחסית להפגנות קודמות. במוצאי שבת תתקיים הפגנה נוספת של מתנגדי נתניהו מול מעונו בבלפור והיא צפויה להיות גדולה יותר.

   

  מול בלפור התייצבו אתמול גם כחמישים מתומכיו של ראש הממשלה. שמשון אברהם, תושב מבשרת ציון, אמר: "כואב לי מאוד מה שהשמאלנים עושים לנו. הם מסיתים נגד ביבי".

   

  מתחם התחנה: אבנים ומרדפים

  במתחם התחנה בירושלים התייצבו כמאה מאוהדי בית"ר ירושלים, המשתייכים לארגון לה־פמיליה. האוהדים, פעילי ימין, מבקשים להיות כוח נגד למפגינים נגד נתניהו וקראו קריאות בגנות ארגוני השמאל. הצעירים תקפו עיתונאים מטעם חדשות רשת שהגיעו למקום לדווח על האירוע. הם דחפו את צלם הצוות והפילו אותו. חברי הארגון גם זרקו אבנים ורדפו אחר מכונית שחשדו כי נוהג בה ערבי. שמונה מהם שהתפרעו עוכבו לחקירה על ידי המשטרה.

   

  פעילי לה־פמיליה ניסו להגיע אל המפגינים נגד ראש הממשלה מול בלפור, אך נבלמו על ידי שוטרי יס"מ. המשטרה נערכה מבעוד מועד בכוחות גדולים מאוד להתפרעויות מצד אנשי הארגון, והציבה בין היתר במתחם התחנה שוטרים, ביניהם סמויים, שרדפו אחרי מתפרעים ועצרו כמה מהם.

   

  תל־אביב: רק 200 מפגינים

  בעקבות המהומות אחרי ההפגנה השבוע נגד השר אמיר אוחנה בתל־אביב, נערכה אתמול המשטרה בכוחות גדולים גם מול ביתו. כ־200 מפגינים בלבד מחו נגד השר לביטחון הפנים בטענה כי הוא מבקש לדכא את ההפגנות נגד נתניהו באמצעות המשטרה. המוחים צעקו ש"ההסתה מתחילה במסדרונות הממשלה" ו"המשטרה הפרטית של שר המשטרה". הפעם, המחאה הסתיימה ללא תקריות מיוחדות והמפגינים התפזרו בלי התערבותה של המשטרה.