ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  |
  24 שעות • 05.08.2020
  פעם רביעית חתונה
  מושיק עפיה היה בטוח שכל הצרות מאחוריו: הוא יצא מחובות של מיליונים, מצא אהבה וסגר על אולם. אבל את הקורונה הוא לא לקח בחשבון — עפיה וארוסתו דנה ששון נאלצו לדחות את החתונה כבר שלוש פעמים (!) עכשיו נותר להם רק לקוות שבפעם הבאה, שום דבר לא יעצור אותם בדרך לחופה. "אין לי כבר סבלנות, אלוהים שלח לי בדיוק את מי שראיתי בדמיון למרות שאני לא יודע לצייר"
  סמדר שיר

  לפני כחודש נכנס מושיק עפיה לאולפן והקליט עוד שיר אהבה לאלבומו הבא, ה־18 במספר, בתקווה שהשמעת הבכורה שלו תתקיים בקיסריה, שם הוא צפוי להופיע לראשונה בחייו, אם ירצה אלוהי הקורונה. "בלילות, תמיד עולות השאלות, בתוך הבטן סערה של רגשות, איתך זה כמו בחלומות", הוא מזמזם בעיניים נוצצות.

   

  לא רק קיסריה נדחתה בגלל הקורונה. כשנודע לעפיה ולארוסתו, דנה ששון, שעליהם לדחות את חתונתם בפעם השלישית (!!!) הוא רצה לשמח אותה ועשה זאת בדרכו. הזמר ששמר על חיוך רחב אפילו כשירון ברלד ב"היחידה" הדביק לו כינויי חיבה כמו "חד־גבה" ו"מושיק מאפיה" — שיחרר את השיר החדש וגם העניק לו שם חדש, "שיר לדנה". תוך יום הוא הגיע ל־250 אלף צפיות.

   

  דנה שמעה את "שיר לדנה" רק השבוע?

   

  "לא, היא שמעה את השיר כשהקלטתי אותו, אבל הצלחתי להפתיע אותה. לא רציתי להגיע למצב שניסע ברכב ופתאום ישדרו את 'שיר לדנה', אז כבר בשבת נתתי לה רמזים. אני לא יודע לשמור בבטן. והיא התרגשה מאוד".

   

  אחרי שנכווית אתה לא ממהר להיכנס לדברים שאתה לא נעול עליהם". מושיק עפיה ודנה ששון
  אחרי שנכווית אתה לא ממהר להיכנס לדברים שאתה לא נעול עליהם". מושיק עפיה ודנה ששון

   

  זה יהיה השיר שיוביל אתכם לחופה?

   

  "אולי. מה שדנה תבחר. גם אם היא תתחבר יותר לפסוקים מהמקורות, אני אקבל את זה בברכה. העיקר שנתחתן כבר. כמה אפשר לחכות?"

   

  לחנך דרך הכיס

  את ששון (33, מורה לחינוך גופני בבית ספר בפתח־תקווה) הכיר עפיה (45) לפני שנה וחצי, בתקופה לא פשוטה בחייו. חודשים ספורים קודם הוא פרע את התשלום האחרון לקופת המדינה, התבשר שהליך פשיטת הרגל מאחוריו ויצא לדרך חדשה. "זה לא סוד שהיו לי כמה שנים רעות", הוא מתנסח בזהירות, "וברור שבתקופה הזאת, כשהרגשתי שהחרב יושבת לי על הצוואר, היה לי פחות ראש להקלטות וליצירה, אבל כשנגמר הסיוט אמרתי תודה לבורא עולם שהביא עליי את המערבולת הנוראה".

   

  "רק כשאני יורד למכולת אני לא מחכה לאישור שלה". מושיק עפיה ודנה ששון
  "רק כשאני יורד למכולת אני לא מחכה לאישור שלה". מושיק עפיה ודנה ששון

   

  תודה?

   

  "ברור. מדי יום ביומו אני מודה לו על זה שהוא חינך אותי דרך הכיס ולא דרך הבריאות, חלילה וחס. הוא העביר אותי שיעור חשוב ולימד אותי לקח מבלי שפגע לי בציפורן של הזרת הקטנה. שמתי את העבר מאחוריי והסתכלתי קדימה. רציתי להוכיח שכל מי שכבר הספיד את מושיק עפיה טעה".

   

  צריך הרבה כוח כדי ליישם החלטה כזאת.

   

  "נכון, למזלי אני סוג של חתול רחוב. איך שלא יזרקו אותי אני אפול על הרגליים. פעם, כשחלמתי על היום שאחרי, חשבתי שאהיה סמרטוט, חלש ומותש, אבל כשזה סוף־סוף נגמר הרגשתי שהצרות חישלו אותי. הפסקתי לזרוק את הכסף שלי לכל הכיוונים, למדתי מהטעויות ואפילו החכמתי. תראי אותי, אני שמח עם הכל".

   

  למי שלא בקיא בעלילות עפיה נזכיר שה"בלגן", כהגדרתו, החל לפני עשר שנים כשעמד מתחת לחופה עם נטלי, קוסמטיקאית במקצועה. "הוריי שמחו שבגיל 36 אני סוף־סוף מתחתן ועשיתי חתונה מטורפת שעלתה יותר ממיליון שקל. 1,400 אורחים וכל הטררם. אמרתי לעצמי, 'לא כל יום אתה מתחתן' ו'אתה מתחתן רק פעם אחת', בניתי על הצ'קים והמתנות שיכסו את ההוצאה האסטרונומית וזה לא קרה", סיפר לי בעבר.

   

  "נשארתי עם בור של חצי מיליון. לא דאגתי. הייתי מושיק עפיה, מפעל שפירנס הרבה אנשים בזכות להיטים כמו 'חלום מתוק' ו'אני לא זמין', והרגשתי כמו מי שיושב על פסגת העולם. כל חודשיים החלפתי מרצדס, קניתי נדל"ן, שעונים יוקרתיים, מותגים וגם פיזרתי כסף בין החבר'ה, נתתי לכל מי שאמר שאין לו. היו לי 32 הופעות בחודש והייתי בטוח שתוך כמה חודשים אני סוגר את המינוס ומרים את הראש".

   

  המכה השנייה נחתה עליו כשחתם על השתתפות בעונה השנייה של "חי בלה־לה־לנד" שצולמה בלוס־אנג'לס, קיבל דמי קדימה, פינה ארבעה חודשים ביומן, לקח שיעורים פרטיים באנגלית וגם עבר סדנה מיוחדת עם טייס קרב לשעבר בניסיון להתגבר על חרדת טיסה. ברגע האמת, במונית לנתב"ג, תקף אותו התקף חרדה קשה ("התחלתי להזיע בידיים, הראש שלי הסתחרר, הפכתי לחצי משותק") וחזר הביתה. "דפקתי ברז להפקה ולכולם", הוא אומר, "אבל בעיקר לעצמי. ביקשתי לפרוש את החוב על פני כמה שנים ולשלם אותו במלואו, עם הריבית של הבנק ובלי הנחות, אבל ההצעה נדחתה. יש אנשים שהבנקים הלוו להם מיליארדים בלי ביטחונות ועשו להם תספורות, אבל את מושיק עפיה, סרדין קטן, הם החליטו לסגור בגלל מיליון שקל. מה הם חשבו לעצמם? שיש לי בבית עץ שממנו אני קוטף שטרות?"

   

  שנתיים אחרי שביקר ברבנות הוא חזר אליה על מנת להתגרש ("לא הסתדרנו, גם הלחץ הכלכלי לא תרם") ונלחם בציפורניים כדי להישאר על המפה. "כל שקל שהרווחתי, כולל הפרס על המקום הראשון ב'האח הגדול', הלך לקופת המדינה, ברוך השם שזה נגמר".

   

  נרגע מול הים

  ואז הגיעה דנה. "ראיתי תמונה שלה באינסטגרם, שלחתי לה הודעה, עברנו לטלפון ופתאום גילינו שדיברנו חמש שעות. הלם", הוא מגחך. "בחיים לא דיברתי כל כך הרבה. ובערב — שוב. שש שעות בטלפון, אפילו בלי ששמנו לב. ביום השני או השלישי שאלתי אותה 'לא עדיף שניפגש?' אספתי אותה מהבית שלה בגני תקווה, ולקחתי אותה לחוף הים בראשון־לציון. רק בים עם הרוח והאוויר והמלח, אני נרגע באמת. התאים לנו לשבת מול המים, לדבר, לשתות יין ולנשנש".

   

  דנה היא בת הזוג הראשונה שלך מאז שהתגרשת?

   

  "לא. במשך שבע שנים הייתי גרוש בלי ילדים, שזה כמו רווק. יצאתי פה ושם, אני לא נזיר, אבל לא היה לי שום סיפור רציני בגלל שבפעם השנייה אתה יותר נזהר. אחרי שנכווית אתה לא ממהר להיכנס לדברים שאתה לא נעול עליהם. וחוץ מזה, אני פרפקציוניסט. חיפשתי את החצי השני שלי".

   

  העובדה שאתה זמר לא הלחיצה את דנה?

   

  "פעם, לזמר מזרחי הייתה סטיגמה של 'אחד שמסתובב בלילות', ובצדק. במועדונים של פעם עליתי לבמה רק בשתיים בלילה, אבל גם אז לא התנהגתי כמו זמר מזרחי קלאסי. אף פעם לא הייתי טיפוס של ברים ומועדונים ומסיבות, אני לא בליין. ירדתי מהבמה, נכנסתי לאוטו ונסעתי הביתה, לשקט שלי. כשדנה הכירה אותי באמת, לא מהגוגל, היא ראתה שהשד לא כל כך נורא. כשאני מופיע בחתונה זה מתחיל באחת עשרה ואחרי שעתיים אני כבר במיטה".

   

  בראיון הקודם שלנו, לפני שנתיים וחצי, סיפר עפיה שחלום חייו הוא להקים משפחה. "אני לא מחפש מלכת יופי, תמיד יצאתי עם בחורות יפות, אבל אף פעם לא עם דוגמניות בגלל שלא רציתי להביא את העבודה לסלון", אמר אז. "האידיאל שלי הוא בחורה טובה, עם ערכים, שתקים איתי בית חם. אני חולה על שמונת האחיינים שלי".

   

  "שמונה?" הוא דופק עכשיו על מצחו, "כבר יש לי 11 אחיינים. וכל מה שאמרתי בראיון הקודם התגשם. דנה מכילה אותי ועוטפת אותי והיא החברה הכי טובה שלי. הכל קרה בינינו נורא מהר. אלוהים שלח לי בדיוק את מי שראיתי בדמיון שלי, למרות שאני לא יודע לצייר".

   

  12 שנים מפרידות ביניכם.

   

  "אז מה? זה בקטנה. רק על הנייר. הקליק בינינו היה מיידי. היא חצי עיראקית, כמוני, וזה אומר אותם מאכלים ואותו הקידוש. אנחנו מבשלים ואופים ביחד, היא תותחית במטבח".

   

  בלי לנקר עיניים

  באוקטובר האחרון, כשחגג 45, עפיה החליט להתקדם. "דנה ואני הגענו עם צוות מהתוכנית 'אנשים' לאיזה אולם ברחובות, שבו אירגנו לי מסיבת הפתעה. אחרי העוגה והנרות הוצאתי אותה החוצה לכמה דקות, אמרתי לה שאני חייב להתייעץ איתה בקשר לראיון לטלוויזיה, הייתי חייב לבנות אליבי מושלם מפני שדנה לא פראיירית, היא בחורה ערנית שקולטת כל פיפס. כשדיברנו בחוץ, צוות האולם פרש שטיח עם פרחים לאורך השביל. כשחזרנו, ודנה ראתה את הוריי והוריה, היא הבינה שהיומולדת הייתה פרומו להצעת נישואים".

   

  הם קבעו את החתונה ל־29 במארס ("חצי שנה זה מספיק זמן בשביל לעשות את כל ההכנות") באולם "אריא" בשוהם, בהשתתפות 1,200 מוזמנים – משפחה וחברים ואנשים מהתעשייה.

   

  למה לנקר עיניים כמו בחתונה הראשונה?

   

  "גם בחתונה הראשונה לא ניקרתי עיניים. נכון, היא הייתה ענקית, אבל הצלמים הגיעו רק עד לפתח האולם. לא מיסחרתי את השמחה. דנה התחילה לחפש שמלת כלה, היא הזמינה כבר שלוש שמלות. מועד החתונה התקרב, הקורונה גברה, ידענו שנצטרך לצמצם, ורק כשהודיעו שמותר להזמין לחופה עד 50 איש הבנו שאין ברירה, חייבים לדחות".

   

  איך דנה הגיבה?

   

  "בדיוק כמוני. התבאסנו. הכל כבר היה מוכן, מהתרגשות של מאה ירדנו לאפס. אבל דנה ואני יודעים להרים אחד את השנייה. כשחברים צילצלו לעודד אותי ב'לא נורא' ו'כל עכבה לטובה', אמרתי שאני לא זקוק לניחומים. ברוך השם שלא נדבקנו ושאנחנו בריאים ושלמים".

   

  בית מלא רעש

  הם דחו את החתונה ל־5 ביולי, באותו האולם, אך בנוכחות 500 מוזמנים בלבד, "כולם הבינו שאין ברירה, זה המצב, ואף אחד לא נעלב. כשהתאריך התקרב שוב יצא האיסור להתקהל ודחינו בפעם השנייה. המפיק של האירוע שלח לי סרטון של מקום מיוחד בירושלים — גג של ישיבה שמשקיף על הכותל המערבי. נדלקתי. כאדם מאמין הרגשתי את הקדושה שבאוויר. קבענו להתחתן שם בשבוע שעבר, רק חופה, בלי מסיבה, בשמלה צנועה, עם 74 מוזמנים".

   

  וגם זה לא התאפשר?

   

  "לא, ביום של החתונה הודיעו שמותר לקיים אירועים רק בנוכחות 20 אנשים. שוב דחינו, אבל ברגע שהקורונה קצת תירגע, ואפשר יהיה להזמין 50 אורחים, נעמיד חופה על הגג, מול הכותל. את קולטת?" הוא מנופף באצבעותיו, "כבר לפני חמישה חודשים הייתה אמורה לשבת כאן טבעת. אני כבר מת לילדים. לפחות ארבעה. אני חולם על בית עם מלא רעש וצעצועים ושמחה. מתי זה יקרה? כשאתחיל ללכת עם מקל?"

   

  הקורונה פגעה גם בקריירה שלו. "לפני עשרה חודשים הרמתי טלפון לרוברטו בן שושן, המנהל של נועה קירל, ידיד ותיק. קבענו פגישה, חתמנו חוזה, רוברטו עזר לי לבחור שירים, נכנסתי לאולפן, צילמתי קליפים והוא קבע הופעות. בנינו על פורים".

   

  כבר חמישה חודשים הוא יושב בבית, עם דנה שהוצאה לחל"ת. "אני מתפרנס מדברים קטנים כמו תמלוגים, צמא לקהל ומתגעגע לבמה. ביום העצמאות, שגם בו לא היו הופעות, אליקו הזמין אותי לשיר ב'רדיו לב המדינה', יחד עם קובי פרץ ונוצר בינינו חיבור אדיר. בעקבות המפגש ברדיו הקלטנו דואט, 'הלילות', שהטריף את המדינה. התחלנו לעבוד על מופע משותף ונקבע שנתחיל אותו בקיסריה, באוגוסט. ממש עכשיו".

   

  אז מה יהיה?

   

  "הקורונה גמרה את העצמאים. המדינה חייבת לדאוג לנו וגם יש לי רעיון איך לעשות את זה. הייתי שמח להיכנס לאיזה תוכנה, להקליד את מספר תעודת הזהות שלי, לראות כמה מיליונים שילמתי למסים במשך השנים ולקבל 20 אחוז מהסכום בחזרה. גם עשרה אחוז זה בסדר. אבל אני לא רוצה למתוח ביקורת. במציאות של חיינו לא משתלם לאמן להביע את העמדות הפוליטיות שלו. אני מעדיף להישאר זמר שרוצה לשמח ולרגש את העם".

   

  אגב, למה דנה לא מתראיינת?

   

  "היא מעדיפה להישאר בצל ואני מכבד את רצונה ולא לוחץ. מספיק שאני בפרונט. אבל דנה מעורבת בכל מה שקשור לקריירה שלי. היא גם הסטייליסטית שלי. רק כשאני יורד למכולת אני לא מחכה לאישור שלה". •

   


  פרסום ראשון: 05.08.20 , 19:42