yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: תומר אפלבאום
  7 לילות • 18.08.2020
  ממלכת יהודה
  הרדיו שהחביא מנחם גולן מהמעקלים שבאו לביתו, החיזור אחרי השחקנית ציפי רפאלי בסרט, הקוף שנשך אותו, והמיליונים שהפסיד. בדקנו מה יהודה ברקן זוכר מהקריירה המפוארת שלו, למה הוא עדיין מחפש תסריט טוב ל'חגיגה בסנוקר 2', וכמה ביצים הוא באמת אכל ב'צ'רלי וחצי'
  רז שכניק

  1. אילו שני שחקנים מפורסמים שיתפו איתך פעולה בלהקת פיקוד דיזנגוף בשנת 1969?

   

  "אריה מוסקונה וששי קשת".

   

  תשובה נכונה.

   

  "זה היה בדיוק אחרי מלחמת ששת הימים, המפיק מנחם נוביק, שהיה בעלים של התיאטרון הצעיר, בא ואמר 'בואו נעשה להקה צבאית, רק באזרחות'. הוא קרא לזה להקת פיקוד דיזנגוף וזה היה שלאגר. היו לה שתי תוכניות: הקאסט הראשון עשה 500־400 הצגות. שם הייתי שותף לעסקה הראשונה עם משה אדרי. היה לו אז בית קולנוע בדימונה והוא לקח אותנו אליו, קנה שלוש הצגות שלנו והימר, כי לא ידע באמת מה זה. בשלוש ההצגות הוא סגר קופה ומאז העניין הזה שלו התחיל".

   

  יחסי ציבור
  יחסי ציבור

   

   

  עברת לגור בתל־אביב אז?

   

  "כן, הייתי אחרי צבא. עבור אחד שנולד בנתניה זה היה פתאום וואו. אני לא אשכח שהיינו מסתובבים בכסית כדי לראות את שייקה אופיר, את יוסי בנאי, את חיים טופול, את כל הסטארים יושבים, גם אריק איינשטיין. אתה הולך, חוזר ואומר לעצמך, יאללה מתי אני אהיה כמוהם. גם אלתרמן היה בפנים, אבל לא פגשתי אותו. לא היו לי שם חברים, אבל אהבתי לפנטז מתי אגיע למעמדם. מני פאר, דודו טופז ואני היינו עושים סיבוב יומי הלוך ושוב כדי לשאוף את אנקת הגבהים שהייתה בכסית. היינו שלישייה". (1)

   

  2. מאיפה הגיעה דמותו של לופו בסרט בכיכובך בשנת 1970?

   

  "זה היה בן־אדם אמיתי וציורי בן 50 שניגש למבחן במכון הרישוי".

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

   

  תשובה נכונה.

   

  "להוריי זכרונם לברכה היה בית קפה בנתניה, ואני אהבתי לבוא ולהסתכל על דמויות. ללופו המקורי קראו יוסקה, הוא היה יושב בבית הקפה, בחור בן 50 כזה, דיבר איתנו כל הזמן ביידיש על מבחן שהיה אמור לעבור במכון הרישוי".

   

  איך קיבלת את התפקיד הראשי בסרט?

   

  "הזמנתי את מנחם גולן לראות מערכון שבו קראתי לבן־אדם לופו. הוא בא אליי לאחר מכן ואמר, 'מזה אנחנו נעשה סרט'. אתה יודע מה זה שמנחם גולן, תותח־על ומלך העולם, אומר לי שנעשה סרט? מדהים. למחרת כבר באתי אליו למשרד. הוא לא סיפר לי שסרט לפני שהוא עשה היה פלופ היסטרי. אני בא, כולי נרגש, ופתאום רואה פתק של הוצאה לפועל, כלומר שיש מעקלים למנחם וליורם גלובוס. אני בא ושואל את יורם, והוא אומר לי, 'אל תדאג, מנחם מחכה לך בחדר'. אני דופק בדלת, נכנס ורואה את מנחם עם הטלפון ביד מרגיע את אשתו ואומר לה, 'רחל, רחל, תרגיעי. את הרדיו תעבירי לשכנים זה הכל'. זה היה הנכס שלו כאילו, הרדיו".

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

   

  הגיוני.

   

  "עשינו את הסרט והייתי מגיע למנחם בתנאים לא תנאים, מתאפר ארבע שעות, ילד בן 23, רק כדי לחסוך. רחל הייתה באה ואומרת לי, 'האוכל מוקצב, קח פרוסה אחת'. לימים הסרט היה שלאגר, אני מגיע למשרד ורואה שני בריונים עם פרחים נכנסים אל מנחם לחדר ואומרים לו, 'אדון גולן זה בשבילך'. הוא אומר, 'תודה רבה, נהניתם מהסרט?' והם עונים, 'אנחנו ספסרים, בזכות הסרט הזה קנינו פריז'ידרים הביתה". (1)

   

  3. מה קרה לך בסרט 'לופו'?

   

  "בצילומים כמעט נדרסתי על ידי סוס".

   

  תשובה נכונה.

   

  "הייתה סצנה של גשם מלאכותי, הסוס נבהל, הרים את הרגליים ובמזל לא פגע בי. באינסטינקט זזתי אחורנית, אז קיבלתי מכה". (1)

   

  4. איך קראו לתוכנית שהגשת לראשונה בגלי צה"ל?

   

  "חייך אכלת אותה".

   

  כמעט. קיבלת הזדמנות עם 'נא לצלצל'.

   

  "מושיק טימור התחיל ראשון את המתיחות עם מייק הולר, בקול ישראל. הוא פשוט התקשר לחברת חשמל ואמר שהחשמל נוזל מהקיר, זו הייתה המתיחה שלו. אני נכנסתי עם פינה של רבע שעה בגלי צה"ל אצל גדי ליבנה. קיבלתי חצי שעה אולפן כדי להוציא רבע שעה תוכנית. אחרי חמש שנים הייתי צריך חמש שעות אולפן כדי להוציא רבע שעה. הפופולריות הייתה גדולה כך שרק פתחתי את הפה ואמרו לי 'יהודה ברקן'. אמרתי, זהו חבר'ה אני שרוף, ומכאן עברנו למתיחות בקולנוע".

   

  מה הכי זכורה לך?

   

  "זו שאיציק בן־נר כתב עליה שהיא סוג של מחזה קפקאי. צילצלתי לאנשים, אמרתי שאנחנו כאילו עושים חידון מאיזה היכל גדול, השמענו מחיאות כפיים עם הכפלות ואקו ויצרנו מצב שכאילו אנחנו מדברים מהיכל של 3,000 איש. שאלתי את השאלות הכי דביליות שיכולות להיות, למשל, 'עם מה בדרך כלל דופקים מסמר'. המאזינה אומרת 'פטיש' ואני אומר 'יפה', מחיאות כפיים סוערות. בסוף אני מודיע לה, 'גברתי זכית בכרטיס הלוך ושוב'. היא צועקת לאן ואני אומר לה הלוך ושוב. וככה היה לופ עד שאמרתי שמדבר יהודה ברקן". (0)

   

  5. מה קרה לך בצילומי הסרט 'Robinson and His Tempestuous Slaves' שצולם בספרד?

   

  "קוף נשך אותי".

   

  תשובה נכונה.

   

  "זה בטח היה קוף אנטישמי, כי מהרגע הראשון הוא לא אהב אותי. אמרתי לבמאי שאני מרגיש לא בטוח עם הקוף, אמר לי, 'הוא מאולף', איך שהגענו לצילומים, אני מושיט יד, והוא נושך אותי. אבל עזוב, זה לא היה אקוטי. לא אהבתי את הסרט הזה, אני מתבייש בו. זה סרט של כלום שארתור בראונר הפיק ואני חשבתי שאני הולך לכבוש את העולם". (1)

   

  6. מי הייתה הפרטנרית שלך ב'כץ וקרסו'?

   

  "ניצה שאול הייתה של גדי ואפרת לביא הייתה שלי".

   

  תשובה נכונה.

   

  "יודע מי שיחקה בתפקיד אורח? ציפי רפאלי, אמא של בר. ניסיתי כביכול לחזר אחריה בסרט, כי הייתי סוג של דון ז'ואן, אבל לא הלך לי". (1)

   

  7. איך התגלה דוד שושן ששיחק בתפקיד מיקו ב'צ'רלי וחצי'?

   

  "בכתבה בטלוויזיה על ירוחם".

   

  תשובה נכונה.

   

  "רצו לסגור מפעל של חברה בשם פניציה בירוחם. העובדים יצאו להפגנה ו'במבט' של יום שישי ראו אותם באים וצועקים 'לחם, עבודה'. היה ילד קטן שצעק שם. בועז דוידזון ראה אותו ואמר, 'את זה אני רוצה לתפקיד מיקו'. והשאר היסטוריה. זה הזמן לגלות את האמת על כל המושג הזה שנקרא סרטי בורקס".

   

  קדימה.

   

  "יום אחד כל הצוות ישבנו ואכלנו ארוחת בוקר על שפת הים בתל־אביב. אנחנו סועדים את ליבנו, בועז מעלעל בעיתון ופתאום נתקל בידיעה שסרג'יו לאונה, במאי מערבוני הספגטי, עושה סרט חדש. הוא הרים את הראש ואמר, 'אם הוא עושה מערבוני ספגטי, אנחנו נעשה סרטי בורקס', ומשם נולד המושג, בכוונה של סרטים לעם. כולם באים ומספרים סיפורים. בועז לבד בא ואמר שזה סרטי בורקס".

   

  שלפתם לא מעט על הסט.

   

  "אבל כאן צריך לתת את הכבוד למי שכתב את 'צ'רלי וחצי' וגם את 'חגיגה בסנוקר', אלי תבור. הוא כתב את התסריטים המצוינים. בועז הוסיף את התבלינים בערב והביא לנו את הטקסטים כבר למחרת בבוקר. ואז אנחנו קיבלנו את הטקסטים, הוספנו משלנו. שניהם יצאו גורמה. למשל, ב'צ'רלי' זאביק הוסיף את 'כמה שיש' בדיאלוג על הביצים עם הדמות של ארליך".

   

  כמה ביצים אכלת באמת?

   

  "בצלחת היו 30 ביצים. בפועל אכלתי חצי ביצה. בסרט אתה כמובן מצלם קטע־קטע, מכניס ביצה, לוקח ביס ומתחיל לאכול את החצי. בועז אומר קאט ואת החצי השני מוציא החוצה. מכניס עוד ביצה, וככה קדימה. גם זאביק אכל חצי ביצה, אבל הוא אכל עם הקליפה!" (1)

   

  8. זוכר מהסצנה של'חגיגה בסנוקר' מי הם עשרת הצדיקים שנכנסו עוד בחייהם לגן עדן?

   

  "לא זוכר".

   

  התשובה: חנוך בן ירד, אליעזר עבד אברהם, בתיה בת פרעה, סרח בת אשר, אליהו הנביא, משיח בן דוד, חירם מלך צור, עבד מלך הכושי, יעבץ בן רבי, ויהושע בן לוי.

   

  "בזמנו שלפתי הכל בעל פה. היום, לאן שאני לא מגיע, ילדים בני 12, גם הנכדים שלי, יודעים מי הם עשרת הצדיקים ואני לא יודע. זו הייתה תקופה שבה האיפור היה פרימיטיבי. חם מאוד בקיץ. יש סצנה שיעקב בנאי פתאום רואה את זאביק מוציא את המשקפיים, וזו גם הייתה הפתעה כי הוא לא הכין אותנו למשקפיים האלה, ושלף על הרגע. יעקב בנאי דיבר ובצד שמאל הזקן לא היה דבוק טוב. אנחנו יושבים לידו, הוא צוחק מהמשקפיים, אנחנו צוחקים מאיך שהזקן יורד לו ובועז צוחק מכל הסיטואציה. כל הסט נעלם כי לא יכלו לעמוד בזה. היחידי שנשאר לא לצחוק היה דוד גורפינקל שהתאפק, צלם זה צלם".

   

  התחלתם לעבוד לפני לא מעט שנים על 'חגיגה בסנוקר 2'. איפה זה עומד?

   

  "ברגע שיקום התסריטאי שיידע לכתוב תסריט שלא יירד מסנוקר המקורי, אז נעשה. הבעיה היא שקשה למצוא משהו כזה, כי ישר ישוו למקור וזה צריך להיות בעל ערך. זאביק ואני פסלנו עד היום שבעה או שמונה תסריטים. נאור ציון כתב משהו שהיה קרוב אבל רק הפתיחה הייתה ברמה הזו שאנחנו רוצים, היתר היה רחוק ולכן החלטנו שלא ללכת על זה. הרעיון היה טוב. שניים שנמצאים בדימוס, מגדלים דור חדש של סנוקריסטים, ומגיעים לרגע האמת. אבל נאור לדעתי נכנס לאין כניסה והביא סצנות שמזכירות את המאפיה, פחות את הרוח של הסנוקר שלנו". (0)

   

  9. לצד מי הופעת במועדון התיאטרון בחיפה בשנת 1976?

   

  "יפה ירקוני".

   

  תשובה נכונה.

   

  "זו הייתה חלטורה של עבר והווה, היא שרה את השירים שלה, אני סיפרתי את הוויצים שלי ומה שמפתיע, זה עבד יפה. היינו שם קרוב לחצי שנה ערב־ערב. היא הייתה אייקון אמיתי". (1)

   

  10. לאיזה סרט מפורסם לוהקת אבל לא השתתפת בסוף?

   

  "'מבצע יונתן'".

   

  תשובה נכונה.

   

  "כשמנחם החליט לעשות את אנטבה, היה לי ביש מזל. בא איזה מפיק והציע לי לעשות סרט אמריקאי. באתי ואמרתי למנחם, שמע תזיז את הצילומים כי בתאריך הזה אני צריך לצלם, אבל מנחם אומר, 'חייבים לצלם, אנטבה זה דבר חשוב'. אמרתי, עם כל הכבוד, אני לא יכול לעשות את שניהם. בסוף מה שקרה זה שאנטבה נעשה ואת הסרט האמריקאי החליטו לדחות ואני נשארתי קירח מכאן ומכאן. מי שזכה בתפקיד של יוני נתניהו ז"ל הוא יהורם גאון. אגב, לימים קרתה לי סיטואציה דומה עם מיכל ינאי, שלא הייתה צריכה להיות ב'נשיקה במצח'. בחרנו במישהי שצה"ל לא שיחרר והייתה נפלאה בטסטים. מיכל ינאי הייתה באודישנים מספר 2. קראנו לה בלילה, התאמנו לה את הבגדים והשאר היסטוריה. זה הסרט שבנה אותה. היא לא הייתה צריכה להיות בו בכלל". (1)

   

  11. מה קרה לך ב־1977?

   

  "לא זוכר".

   

  התשובה: "נשלחת להופעות בקווים הקדמיים לחיילי צה"ל, עם שלמה ארצי, הגשש, יהורם גאון".

   

  "עכשיו אני זוכר, נכון. אבל ב־1967 היה משהו יותר מעניין, לפני מלחמת ששת הימים. הייתי צריך להיות המנחה בערב גדול שהפיק פשנל, עם הגשש החיוור, הדודאים, חדוה ודוד. באתי לפשה למשרד ואני רואה את הפלקט ואומר לו, למה לא כתבת את שם המנחה? פשה אמר לי, 'יודה אל תתעצבן אבל שם שאנשים לא מכירים אותו מלכלך פלקט'. לא אשכח את המשפט הזה בחיים. זה ביאס אותי, אבל קיבלתי את זה. שיעור לחיים". (0)

   

  12. לאיזו חברה עשית פרסומת בשנת 1979?

   

  "בנק דיסקונט".

   

  תשובה נכונה.

   

  "צילמתי את הפרסומת עם הבן שלי, הוא מטיל את מימיו, מישהו מעיר איזו הערה, ואני בסוף אומר למצלמה, 'בנק דיסקונט זה לא רק בנק, זה גם ידיד'".

   

  הצלחת לעשות כסף מכל ההצלחות שהגיעו?

   

  "יש אנשים שהצליחו לקנות דירות וחלקות אדמה וכו', אני השקעתי בסרטים הבאים. כשעשינו את 'אבא גנוב 3' ובהמשך, שנתיים אחרי, את 'מחפשת בעל על ארבע', הם היו מכות גדולות מאוד. אנשים לא יצאו במלחמת המפרץ, בדיוק כמו היום. הפסדתי מיליונים, הלכתי לשוק אפור, אני מסוג האנשים שמעולם לא בכה על חלב שנשפך. התאוששתי עם השנים, מכרתי את כל הסרטים שלי למשה אדרי, ועם הכסף הייתי צריך לבוא לכבות את השריפות. תודה לאל, הצלחתי".

   

  שם כמו 'מחפשת בעל על ארבע' היה עובר היום?

   

  "לדעתי כן. לא הייתה שם שום בעיה כי מדובר על בעלי החיים, סיפור אהבה של שני כלבים שיצר מצב של התאהבות של הבעלים שלהם". (1)

   

  13. מה קרה במתיחת הרכבת בסרט 'חייך, אכלת אותה'?

   

  "קרה משהו מיוחד?"

   

  התשובה: ביקשת מהנוסעים לדחוף, אבל לא צעקת אקשן ולא צילמו. הסצנה צולמה שוב במתיחה, שלוש שעות מאוחר יותר.

   

  "מה שהדהים את כולם זו הנאיביות של אותה תקופה. אנשים יוצאים החוצה, 400 איש, כדי לדחוף רכבת שהסטרטר שלה נתקע. היום זה לא היה קורה. זו הייתה תקופה אחרת. שלושת הראשונים שירדו לדחוף את הרכבת היו פיתיונות שלנו, היתר באו לעזור להם".

   

  היו ביקורות על כך שחלק מהמתיחות מבו־ימות.

   

  "בכל מתיחה, וזו לא המצאה ישראלית אלא אמריקאית, יש פיתיונות. אתה רואה איזה טיפוס שאתה רוצה להזיז למרכז ושולח את הפיתיון שלך, ואז יש את התוצאה. אבל המתיחות עצמן לא היו מבוימות. פעם אחת מתחתי את אחותי. נולד לה בן זכר, צריך לעשות ברית, לקחתי את גיסי והכנסתי אותו לסוד העניינים, יצאנו לדרך. הבאנו את מושון כמוהל והוא בא והוציא מסור וגרזן וכל מיני כלים, ואבא שלי השתנק מרוב אימה אבל לא אמר שום דבר. מושון אמר לאבא שלי שהוא מחליף את המוהל מנדלוביץ' והוא פעם ראשונה בתפקיד. אבא נבהל ואני אמרתי, 'גם מנדלוביץ' הגדול, התחיל מפעם ראשונה'".

   

  'מושון שלנו' נהיה קאלט.

   

  "עדיין. 'אנחנו עוד נשוב אליו'. היום הוא עורך דין, אנחנו מדי פעם מדברים". (0)

   

  14. איך מתחו אותך בשנת 1980?

   

  "חברים אירגנו סבלים שיגיעו לדירה ויוציאו את כל הרהיטים בטענה לעיקול".

   

  תשובה נכונה.

   

  "נבהלתי מאוד. פעם ראשונה שעשו לי מתיחה. הייתי חייב 5,000 לירות על קנסות מצטברים שנתנו לי ואמרתי להם, 5,000 אני חייב לכם, אבל אתם לוקחים לי ציוד ב־40 אלף. אמרו לי, אנחנו נמכור את הציוד, את העודף נחזיר לך". (1)

   

  15. את מי החלפת בהנחיית השעשועון 'צא מזה' בשנת 1981?

   

  "לא זוכר".

   

  התשובה: דודו טופז.

   

  "הופתעתי מאוד ממה שקרה איתו. ראיתי באותה תקופה את דודו ערב לפני שהוא נכנס לכלא, במופע של אבי טולדנו. דודו היה אז בשיאו ופתאום הגיע למצב שאיש לא רצה לתת לו תוכנית. הוא הגיע למצב שאומר, 'אם אני לא שווה, תמות נפשי עם פלשתים'. אני לא יודע אם הוא לקח בחשבון שיתפסו אותו אבל באיזשהו מקום יצר הנקמה הניע אותו על מה שעשו לו. יום לפני שהוא התאבד, רציתי לבקר אותו בכלא. לא נתנו לי, כי אני לא קרבה ראשונה. התחלנו את הקריירה ביחד. כשאני הייתי בצוות הווי פיקוד צפון, שם הייתה גם חוה אלברשטיין, דודו היה בצוות הווי גדנ"ע. היינו אז חברים טובים". (0)

   

  16. לאיזו בת זוג שלך סידרת תפקיד בסרט?

   

  "נילי פלד, מלכת היופי, ב'קומפוט נעליים'".

   

  תשובה נכונה.

   

  "הסרט עבד לא רע, לא היה שלאגר גדול, אבל בסדר. הרעיון היה איך לבוא ולפוצץ שדה מוקשים בעזרת נודים, שהפיח איגור הגדול".

   

  לא מהתסריטים הגבוהים בהיסטוריה.

   

  "זה לא היה גבוה במיוחד, מסכים. באיטליה אהבו אותו אגב". (1)

   

  17. איזו מתיחה פתחה את 'ניפגש בסיבוב'?

   

  "לא ממש זוכר".

   

  החלפת כלה לחתן עם קרוליין לנגפורד.

   

  "אחת המתיחות היותר־קלאסיות. אתה יודע מה זה להחליף כלה מתחת לחופה. היה סיפור גדול. החתן היה גרוש, אבא של החתן חשב שגרושתו עשתה לו תרגיל. אחר כך הייתה בעיה כי הרב שהגיע לא רצה לחתן. בקיצור, הם היו צריכים לגשת לרבנות ועשיתי להם בלגן. קרוליין הייתה המתחנית הטובה ביותר בעולם". (0)

   

  18. מה כתב עליך המבקר יהודה סתיו אחרי 'אבא גנוב'?

   

  "נו, שאלה קשה מדי. אל תספור נקודות פה".

   

  התשובה: "קיטש מפואר. יודע יהודה ברקן נפש בהמתו".

   

  "בהמתו אה? אמרתי לך, לא פונקתי על ידי הביקורת. מה שכן, פונקתי על ידי הקהל. הוא בא בהמוניו. הביקורות הרעות עשו טוב לשונאיי. הם היו מתקשרים אליי ואומרים, 'ראית מה כתבו עליך בידיעות, ברקן'. מאלה שמצלצלים כביכול רק כדי להגיד לך שיש. הכי גרועים, שמחים להשתתף בצערך". (לא ספרנו נקודות)

   

  19. למה איימו עליך בתביעה על 'ניפגש בספארי' ב־1989.

   

  "שמתי בוץ על מישהו?"

   

  התשובה הנכונה: הציג קוף למשפחתה של יולדת ביוהנסבורג במקום הילד.

   

  "ניפחו את זה יותר מדי אבל זו הייתה מתיחה מטורפת באמת. בארץ לא נתנו לי לצלם את זה. אמרו לי, 'השתגעת אה, רוצה להכניס קוף לחדר יולדות'? ביוהנסבורג כן נתנו לי. אז הגיעו הסבא, הסבתא והבעל, האחות מגיעה עם הילד לחלון ובמקום ילד מראה להם קוף. היה לנו רופא שמלווה את זה כדי שמישהו לא יקבל חלילה איזה הלם. הסבתא אז קיבלה התקפת זעם אבל נרגעה. התקשורת קצת ניפחה ובסוף שידרתי את זה. לא תבעו ולא שום דבר. תבין, אי־אפשר לשדר מתיחות ללא הסכמת הנמתח". (0)

   

  20. מול מי התמודדת בערוץ 2 ב־1994 כשקיבלת תוכנית מתיחות בקשת?

   

  "יגאל שילון".

   

  וגם ראלף ענבר.

   

  "ראלף ענבר החזיק עונה, אנחנו שלוש עונות לדעתי, ויגאל שבר שיאים. אני זוכר שעשינו בטלוויזיה מתיחה שעבדה חזק. השארנו עגלה במרכז הקניון, הקלטנו בכי של תינוק, הלבשנו את העגלה על הראש של מושון ואז מי שבא ראה את הראש של מושון עם מוצץ". (1/2 נקודה)

   

  21. מאיזו ארץ הייתה דנוטה שכיכבה בסרטי המתיחות?

   

  "פולין".

   

  תשובה נכונה.

   

  "היה לנו את הקטע ב'ניפגש בסיבוב' שבו מלצרית מגיעה למי שיושב ואז שואלת אותו, 'עם חלב או בלי חלב' וחולצת שד. היו לנו שתי שחקניות ישראליות שהסכימו לעשות את זה בלי בעיה. שבוע לפני יציאה לצילומים, אני בא לשותף שלי עזרא שם טוב ואומר, עזרא, שמע לי, בוא נחפש לא יהודייה, לא ישראלית. עזרא אומר, 'אבל יש לנו שתיים טובות'. אמרתי שאם ניקח ישראלית שתחלוץ שד, הקהל ישר יקלל את האבא והאמא שלה על איך היא לא מתביישת. אם אתה מביא גויה ולא ישראלית, לא תהיה בעיה. זו אחת ההברקות הגדולות שלי. נסעתי לגרמניה, שם יש סוכנות לכל מיני נשים שיכולות להתערטל, הבאתי את דנוטה וההיסטריה חגגה. לא היה בסיס בצה"ל שלא מצאת פוסטר שלה".

   

  היום זה היה עובר?

   

  "אני לא יודע. אני לא הייתי עושה את זה כי עברתי מהפך, אבל בגדול, אתה לא יודע".

   

  מצטער על זה בדיעבד?

   

  "לא מצטער על שום דבר שעשיתי. הייתי שובב גדול, הגעתי לשלב שהצנעה יפה בו. אני מאוד נהנה מהיישום של זה. היום אני עושה חוגי בית, מספר לכולם על השתלשלות העניינים של ברקן שירה מהמותן והיום התמתן. אני גר במושב דתי ליד יבנה נשוי 25 שנה לאילנה ויש לי שבעה נכדים. מבסוט". (1)

   

   

   

  סיכום הנקודות: 12.5 מתוך 20

   


  פרסום ראשון: 18.08.20 , 00:41
  yed660100