ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: עדי אורני
  7 לילות • 09.09.2020
  עבודות עפר
  הרגע שבו הוא זכה בתואר דוגמן השנה. הפחד שאביבית בר זוהר תתבע אותו. החקירה במשטרה אחרי שחשף את התחת ב'אקזיט'. הפנים ההמומות של ליאור כלפון כשצפה בו עושה סטנד־אפ מהקהל. התמימות שלו על הסט לצד איבגי. עפר שכטר מפציע בעונה החדשה של 'שב"ס' ומגלה מה הוא בדיוק זוכר מהקריירה שלו, מה הרס את הרומן עם טלי שרון ומאיזה בת זוג נפרד בגלל טוסט
  יערה יעקב | צילום: עדי אורני

  1. מה היה התפקיד הראשון שעשית?

   

  "פרסומת למפעל הפיס של שחר סגל". 

   

  תשובה נכונה.

   

  "עשיתי צחוקים והוא אהב את זה ולקח אותי לעוד פרסומת בלי אודישן. אחר כך הגיע האודישן ל'אקזיט'".

   

  'אקזיט' הייתה תקופה טובה בחייך?

   

  "בהתחלה זה היה כמו ילד בחנות ממתקים. הייתי בהלם שנתנו לי להנחות תוכנית יומית, המוח שלי התפוצץ. עם הזמן נעשיתי יותר בטוח בעצמי ואולי פיתחתי גם קצת מניירות. בצעירותי הייתי אדם לא יציב, ימים של היי וימים של לואו. היו ימים שהייתי בא עצבני ואגרסיבי. למדתי לשלוט בזה. שם גם פגשתי את מי שהפכה לחברתי הטובה, רותי רודנר. היו לנו חודשיים בווילה ברשפון, ובחרנו את אסי עזר להיות מנחה בתוך ריאליטי שעשינו ב'אקזיט'. תראי איזה מפלצת גילינו! מצאנו מטמון" (1).

   

   

  2. על מה נחקרת במשטרה ב־2004?

   

   

  "על חשיפת התחת בהופעה של 'אקזיט'". 

   

  נכון מאוד.

   

  "האשמה הייתה מעשה מגונה בפני קטינים. לא האמנתי שזה הגיע לזה. בראש שלי זה היה רוקנרול. מה שהיה הכי מוזר זה שזו לא הייתה הפעם הראשונה. חשפתי את התחת לפני זה פעמיים בטלוויזיה. פעם אחת כשנסעתי לכנסת לעשות מערכון והראיתי את הטוסיק בשלג. החליקו את זה. ב'אקזיט סיטי' יצחק קדמן הגיש תלונה, ואז זה נהיה אישיו כמו שאוהבים בישראל. מבעירים מדורה ואז כולם זורקים עצים עד שזה נרגע".

   

  איך התנהלה החקירה?

   

  "גם אני וגם החוקרים ידענו שאין פה קייס. הם חייבים לעשות את עבודתם כי התלוננו. אני ידעתי שלא עשיתי מעשה מגונה. הייתי מבוהל מכל הסימפוזיון ברמה התקשורתית, לא ברמה החוקית. היום הייתי טופח לעצמי על השכם על זה. אז, התנצלתי. רציתי להגיד, 'לא עשיתי כלום, על מה אתם קופצים?' אבל לא הייתי מספיק בטוח במקום שלי. אגב, עד היום זוכרים לי את זה" (1).

   

   

  3. מה שם בית הסוהר שבו מתרחשת העלילה של שב"ס?

   

  "נווה תרצה?"

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

   

  לא, ענבים. 

   

  "אני ודביר בנדק, שתי דמויות חדשות, חוקרי משטרה כמו בסדרה 'מיינד האנטר'. אנחנו נתקלים בדברים מוזרים, לא פוליטיקלי קורקט בשום צורה. הצילומים היו פשוט מצחיקים" (0).

   

   

  4. על איזה תפקיד התחרה איתך רון שחר?

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

   

  "כפיר אונגר ב'טלנובלה בע"מ'". 

   

  נכון. בסוף הוא הופיע שם בתפקיד אחר.

   

  "זו אחת הסדרות שאני הכי אוהב מבין אלה שעשיתי. נורא נהניתי. גם בגלל שהיה כיף לעבוד עם שי קפון, וגם בגלל שהייתי מאוהב בטלי שרון. היינו משתכרים בלילה ובאים בבוקר לסט גמורים ועושים סצנות, והחיים ממש התערבבו בסדרה. הגעתי ככוכבן צעיר וטלי כשחקנית איכותית, ונדלקתי עליה ולמה שהיא תשים זין על פריטי בוי שטחי? זה היה רוקנרול אמיתי. בסט גילו שאנחנו זוג ורצו שנעשה כתבה יחד, וזה מה שהתחיל לחבל לנו ביחסים. ברגע שזה נחשף, זה איבד מזה. כנראה שזה לא היה צולח בכל מקרה, אם זה מה שיכול לפגוע". 

   

  עשית גם את 'האלופה', את 'מתים לרגע' ו'אניגמה'. יש לטלנובלות מקום היום?

   

  "בטח, אנשים מתגעגעים לזה. התקופות שעשיתי טלנובלות הן התקופות הכי קשות והכי טובות בחיים שלי. עבודה אינטנסיבית אבל כמו מילואים. אחד בתחת של השני כל היום ויש חברויות, אהבות, רומנים. תחושה מדהימה. אתה חי" (1).

   

   

  5. באיזה קמפיין זכית בתואר דוגמן השנה?

   

  "ליוויי'ס?" 

   

  לא, 'פלפל'.

   

  "איזה תואר מצחיק זה! הייתי בן 25, אחרי 'אקזיט'. להטתי אז. הייתי בשני שלטי חוצות שונים. צילמנו את זה באילת. בחורה בשם פאנטה הייתה איתי. הייתה חמודה. ד"ש פאנטה!"

   

  נוח לך בדוגמנות?

   

  "כן, אני אוהב מצלמות, אבל יש לי פחות סבלנות לזה. לא לקחתי ברצינות את התואר הזה. אני לא עובר את ה־1.70 מ', איך אני יכול להיות דוגמן השנה?" (0)

   

   

  6. אילו מפורסמים אימנה הדמות שלך עמית לוגסי בעונה השנייה ב'שבוע סוף!'?

   

  "הוא אימן את עדן הראל, ופתאום עודד מנשה נכנס. עמית שהוא גיי בארון נורא רוצה לאמן אותו, ובסוף מבקשים מעודד לצאת מהארון". 

   

  אהבת את 'שבוע סוף!'?

   

  "אני מודה שבזמן אמת חשבתי שזה לא מצחיק ולא טוב. הייתי בחוזה טאלנט ב'רשת', ובאתי לזה לצערי לא באהבה ובכיף. אני חושב שזה נבע מחוסר ביטחון לעשות חיקויים. היו שם כותבים מעולים והייתה תחושה שאם אנחנו אומרים שמשהו לא עובד, הם לא מקבלים את זה. אני זוכר למשל שרצו שאני אעשה את עומרי כספי. אהבו את הגימיק שמישהו נמוך יעשה אותו. אמרתי שזה לא מצחיק, והיו ריבים".

   

  ביאס ששני כהן הלכה משם ל'ארץ נהדרת'?

   

  "שמחתי בשבילה שהיא עולה לליגה של הגדולים. באותה תקופה אולי אפילו היה לי נוח שזה התפרק" (1).

  טלי שרון | צילום: רפי דלויה
  טלי שרון | צילום: רפי דלויה

   

   

  7. מי התארחו בעונה הראשונה של 'מועדון לילה' (קשת): ספי ריבלין, בר רפאלי, רני רהב או מרגול? 

   

  "בר רפאלי ומרגול".

   

  לא מדויק, כולם.

   

  "ב'מועדון לילה' הרגשתי שכשאני מספר בדיחה וצוחקים ‑ זה מדהים, אבל כשאני נופל והקהל לא צוחק, אני נשרף. צמחתי בטלוויזיה, עם קהל חי אני מתקשה. בהופעות הראשונות שלי בקאמל קומדי קלאב בקושי הצלחתי לדבר. הייתי מצליח להצחיק הופעה אחת משלוש. פעם רועי לוי לקח אותי להופיע באיזה קיבוץ, ואני קולט את ליאור כלפון בקהל, מסתכל עליי במבט שלא ידעתי מה לעשות. הייתי מתרסק על הבמה ונעלם לחודשיים־שלושה. הפחד היה יותר חזק מהתשוקה. רק לא מזמן אמרתי, אני לא יכול בלי זה, ואני עושה את זה" (חצי נקודה).

   

   

  8. במה פריזר, הדמות שלך ב'שנות ה־80' עשה תואר ראשון?

   

  "וואו. מנהל עסקים, לא?"

   

  פילוסופיה. 

   

  "נכון! התפקיד הזה הוא אחת המתנות הכי גדולות שקיבלתי. שלום אסייג ומני אחיו כתבו סדרה נהדרת. מרוקאים חושבים שאני חלק מהמשפחה שלהם, באים לחבק אותי, מחבקים ומכפכפים, 'בוא הנה יא חמוד, יא קר, יא מקרר'" (0).

   

   

  9. איזו מתיחה ב'אמבוש' כללה רצח מזויף?

   

  "כשקותי מ'האח הגדול' דוקר את השחקן?"

   

  לא. אקי אבני רוצח את המפיק ועובד על דב נבון.

   

  "זה היה ממש מצחיק. היו המון מתיחות שהצחיקו אותי. למשל כשמאור אדרי בא לשמח ונתקע בלוויה בטעות, או עם רון שובל, כשמישהו מנסה לברוח מחתונה בעזרת קומה. אני משתתף בבניית המתיחות".

   

  היו כאלה שנגנזו?

   

  "היו שתיים שעלו עלינו, ואחת שלא שודרה. בעונה הראשונה, לירון ויצמן הגיבה באופן קיצוני. היא הייתה אז ב'גיא פינס' וסיקרה אייטם שאובמה מגיע ובשב"כ אמרו שהיא סיכנה אותו והיא במעצר. לקח זמן עד שהיא הסכימה שנשדר את זה. רותם סלע מתחה אותה, כשהיא עוד הייתה בת אנוש. את זוכרת את התקופה שרותם הייתה כזאת?"

   

  אותך ניסו למתוח?

   

  "אביבית בר זוהר נורא בכתה אחרי המתיחה שלה. היא עשתה כאילו היא הולכת לתבוע אותי. דיברתי איתה ותוך כדי השיחה, כשאני מפחד שהיא תיקח אותי לבית המשפט, אני שומע משהו באוזנייה. הבנתי שזה העורך שלי, ואז קלטתי שהיא מותחת אותי. היו מלא אנשים שלא ידעתי אם ירצו לראות אותי אחרי המתיחה. לירון רביבו (נאמר לה שיש לה אחות שמעולם לא הכירה - י"י), פחדתי שהיא תהרוג אותי" (0).

   

   

  10. פעמיים גילמת דמות שקוראים לה בועז. איפה?

   

  "אחד, בועז 'סבתא' מ'איים אבודים' והשני מ'לאהוב את אנה'".

   

  קיבלת נקודה.

   

  "'איים אבודים' הוא בטופ פייב של הדברים שנהניתי לעשות. קראו לדמות 'שניצל' אבל לבחור שעליו מבוססת הדמות הייתה בעיה עם זה, אז רשף (לוי) הפך את זה ל'סבתא'. היינו חבורה, אושרי (כהן), יובל (שרף) ומיכאל (מושונוב). היו צילומי לילה עם בגדים ארוכים והוא הזיע כמו משוגע עד שהתעלף מהחום. היה שם גם אביב אלוש. השיפטים במעמדות של אנשים זה נורא מעניין. אביב חיכה לצילומי הסצנה שלו עד חמש לפנות בוקר ובסוף היא ירדה מהסרט. אני ומיכאל נשפכנו מצחוק כשהבנו שזה קרה".

   

  ו'לאהוב את אנה'?

   

  "שם הבנתי כמה ציון רובין, היוצר, הוא טוב. זה הגיע לו באיחור ב'תאג"ד'. הייתי בועז, הבן של (משה) איבגי, שמביא כלה מאוקראינה". 

   

  הפתיעו אותך התלונות על איבגי?

   

  "קראתי שציון רובין אמר שגם על הסט שלנו זה קרה. הייתי תמים, לי זה בא בהפתעה גמורה. זה סיפור כואב. אני חושב על הבחורות שנפגעו, זה בטח לא פשוט לעבוד בסט בפחד ובחששות. אני חושב גם על דאנה הבת שלו, ששיחקתי איתה ב'בננות' והיא בחורה מדהימה. לא דיברתי איתה על זה". 

   

  משהו השתנה בעקבות מי־טו? 'אקזיט' למשל יכולה הייתה להתקיים היום?

   

  "יכול להיות שדברים לא היו עוברים. יכול להיות שגם עם הבדיחות שגם אנחנו עושים עכשיו ישאלו בעתיד 'איך העזתם'" (1).

   

   

  11. על איזה פרויקט אמרת בראיון שאתה לא שלם איתו ושהיית צריך להגיד תודה רבה וללכת?

   

  "'האח הגדול'. באתי לתוכנית בלי לראות אפילו פריים, זה לא עניין אותי. עשיתי את זה גם בגלל שזו התוכנית עם השם הכי גדול בטלוויזיה, החוזה היה מפתה מבחינה כספית וזה היה עם אסי ישראלוף ורציתי להמשיך לעבוד איתו. הכימיה איתו ב'גוט טאלנט' העיפה אותי לשמיים. בדיעבד, הבחירה בשלושה מנחים: אני, אסי ולירון, הייתה דינמיקה שלא עובדת. אני מאוד אוהב את לירון, וזו בשבילה קפיצת מדרגה, ואתה לא רוצה לקחת לאנשים עבודה, אז זרמתי עם זה. בדיעבד טעיתי" (1).

   

   

  12. באיזו סדרה גילמת חייל שחברתו נפרדת ממנו ביום ההולדת?

   

  "'האקס המיתולוגי' כמובן".

   

  נכון. היו לך בחיים סיפורי פרידה יוצאי דופן?

   

  "אני לא מאוד זוגי, אז אין לי המון. בכיתה ג' הייתה לי חברה שאכלה בבוקר טוסט עם רוטב פיצה וישבה לידי בבית ספר. נפרדתי ממנה כי לא יכולתי לסבול את הריח של זה" (1).

   

   

  13. מה השם המלא של פטנגה בסדרה 'כפולה'? 

   

  "אושר יחזקאל פטנגה". 

   

  כמעט. אושר יחזקאל ישורון ניקוס פטנגה ג'וניור.

   

  "בתסריט היה כתוב אושר יחזקאל פטנגה, ואני התחלתי לזרוק עוד שמות. זה לדעתי אפילו לא השם המלא. אני והבמאי שי כנות ניסינו כל אחד בהתחלה לסמן את הטריטוריה שלו אבל מהר מאוד הוא נתן לי לעוף ואני סמכתי עליו. נועה קירל ואני עשינו כמה פרויקטים ביחד. 'כפולה', 'פסטיגל' ועוד משהו. היא מחוננת ונחמדה" (חצי נקודה)

   

   

  14. על איזה סרט זכית בפרס?

   

  "'פובידיליה' בפסטיבל חיפה. הייתי מועמד עליו גם בפרס אופיר, ממש מצטער שלא זכיתי. אני חושב שלא ירד להם בגרון, זה היה קרוב מדי בשבילם ל'אקזיט'".

   

  הפתיע אותך שאתה טוב בדרמה?

   

  "לא. תמיד הייתי דרמטי יותר מקומי. אמא שלי נפטרה ואני זוכר את עצמי בוכה ומתייסר. אלה המקומות שהייתי רגיל לחיות בהם. היום אני הרבה יותר קל דעת. אני גם יותר נהנה בעשייה הקומית. אני רוצה לשמוע את הקהל צוחק. אגב, היום אני גם עושה דברים עסקיים: יש לי שני סניפי באולינג ברמת־גן ובראשון־לציון, ואני בדרך לייצור משקה קל מוגז אורגני בשם 'גרופר'" (1).

   

   

  15. איזה תפקיד גילמת יותר מפעם אחת?

   

  "פיטר פן?"

   

  זכית בנקודה.

   

  "עשיתי אותו פעמיים, אולי שלוש. אנחנו דומים. ברמה הקלישאתית הוא מסרב להתבגר, אבל פיטר פן זה גם מישהו שלא מוכן לעשות את מה שכולם עושים. זה עולה לך כשאתה לא חוזר כמו כולם הביתה לאישה ולילדים. זה מרגיש לי שזה תמצית חיי ואני מוכן לשלם מחיר. כן הייתי שמח לילד ולמשפחה, אבל אני יותר רוצה את מה שאני עושה היום. כיף לי ככה. אם יגיע משהו אחר אז טוב, ואם לא, גם בסדר" (1).

   

   

  סיכום נקודות:

   

  10 מתוך 15

   


  פרסום ראשון: 09.09.20 , 19:38