שני 28 בספטמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  |
  חדשות • 16.09.2020
  התפללנו שהיום הזה יגיע
  בנימין נתניהו | ראש ממשלת ישראל

  גבירותיי ורבותיי, היום הזה מהווה נקודת מפנה בהיסטוריה. במשך אלפי שנים העם היהודי התפלל לשלום. במשך עשורים המדינה היהודית התפללה לשלום. זו הסיבה שהיום אנחנו אסירי תודה. אני אסיר תודה לך, הנשיא טראמפ, על המנהיגות ההחלטית שלך. עמדת לצד ישראל באומץ מול טהרן, הצעת חזון ריאליסטי של שלום בין ישראל לפלסטינים ותיווכת בהצלחה בשלום ההיסטורי הזה.

   

  אני אסיר תודה למוחמד בן זאיד ולך, שר החוץ עבדאללה בן זאיד. אני מודה לשניכם על המנהיגות החכמה ועל שעבדתם עם ישראל וארצות־הברית כדי להרחיב את מעגל השלום. אני מודה למלך בחריין ולך, עבד א־לטיף א־זיאני, שהצטרפתם אלינו בהבאת תקווה לכל ילדי אברהם. ולכל חברי ישראל במזרח התיכון, אלה שאיתנו היום ואלה שיצטרפו מחר, אני אומר: א־סלאם עליכום, שלום עליכם.

   

  אזרחי ישראל יודעים מהו מחיר המלחמה. אני מכיר את מחיר המלחמה. נפצעתי בקרב, אחי יוני איבד את חייו. השכול של הוריי לא הוקל עד יום מותם. במשך השנים, כשבאתי לנחם משפחות שכולות של חיילים וקורבנות טרור, ראיתי את אותו הצער. זו הסיבה שאני מתרגש להיות כאן היום. אלה שנושאים את פצעי המלחמה מוקירים את ברכת השלום.

   

  וברכות השלום שעשינו היום יהיו עצומות. קודם כל משום שהשלום הזה יתרחב למדינות ערביות נוספות, ולבסוף הוא יוכל לסיים את הסכסוך הישראלי־ערבי אחת ולתמיד. שנית, התרומה הכלכלית תורגש בכל האזור ועל ידי כל האזרחים. ושלישית, משום שזה לא רק שלום בין מנהיגים – זה שלום בין עמים. ישראלים, אמירותים ובחריינים כבר מאמצים זה את זה. מגפת הקורונה תעבור, השלום יישאר. בואו נעצור רגע כדי להעריך את היום המדהים הזה. בואו נרגיש את מהלך ההיסטוריה.

   

  הקדשתי את חיי להבטחת מקומה של ישראל בין האומות. להבטחת עתידה של המדינה היהודית היחידה. כדי להשלים את המטרה הזו אני עובד כדי לחזק את ישראל. כוח מביא ביטחון ובני ברית. ולבסוף, וזה משהו שהנשיא טראמפ אמר, כוח מביא שלום.

   

  מתוך נאומו של נתניהו אתמול