שני 28 בספטמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: גדי קבלו
  חדשות • 16.09.2020
  מטח על אשדוד
  חמישה פצועים בעקבות ירי רקטות לאשדוד במהלך טקס החתימה על ההסכמים בוושינגטון • ביניהם גבר בן 62 שיצא לחלק מזון למשפחות נזקקות, ומצבו בינוני־קשה • משה ז'רמון, בעל מכבסה שניזוקה: "אני בעד השלום, אבל לא במחיר ירי עלינו"
  מתן צורי ואליאור לוי

  במהלך חתימת ההסכמים ההיסטוריים: אזעקות נשמעו אמש באשדוד ובאשקלון. מצה"ל נמסר כי שתי רקטות נורו מרצועת עזה לעבר ישראל, ואחת מהן יורטה על ידי כיפת ברזל. שבעה בני אדם נפצעו משברי זכוכית סמוך לקניון לב אשדוד, בהם גבר במצב בינוני־קשה שהיה בדרכו לחלק לחם למשפחות נזקקות ואישה בהיריון. צעיר נפצע קל ועוד שניים לקו בחרדה.

   

  משה ז'רמון, בעל מכבסה שניזוקה מפגיעת הרקטה, סיפר: "נגרם לנו נזק גדול. כל הזכוכיות התנפצו. הייתי בבית ושמעתי את הפיצוץ. שלחו לי תמונות מהמקום וככה הבנתי שהעסק שלי נפגע. אני בעד הסכם השלום אבל לא במחיר שיירו עלינו. אנחנו לא נהיה קורבנות השלום".

   

  חובשי רפואת חירום במד"א, שחר אדרי ואהרון ויינשטיין, סיפרו: "כשהגענו למקום הייתה המולה וראינו הרס. שני נפגעים שכבו, בהם גבר בן 62 שסבל מפגיעות רסיסים בגפיים ובחזה, בהכרה מלאה. פינינו אותו בדחיפות לבית החולים כשמצבו בינוני. גבר נוסף בן 28 סבל מפציעות קלות מרסיסי זכוכית ולאחר טיפול ראשוני במקום פינינו אותו לבית החולים במצב קל. טיפלנו בארבעה נפגעי חרדה נוספים ופינינו גם אותם להמשך טיפול בבית החולים".

   

  בעקבות הירי לדרום קיים שר הביטחון בני גנץ התייעצות ביטחונית בהשתתפות הרמטכ"ל, שבסיומה העביר את הנחיותיו לצה"ל ולגורמי הביטחון. גנץ אמר כי "בערב היסטורי של שלום קיבלנו תזכורת מאויבינו שעלינו תמיד להיות חזקים ודרוכים להגן על תושבי ישראל בכל זירה ובכל עת".