שלישי 24 בנובמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: דנה קופל
  24 שעות • 15.10.2020
  "צעירים וצעירות מדברים אחרת"
  מעין קרת הייתה הראשונה לחשוף בפוסט אמיץ, את הפגיעות וההטרדות המיניות שעברה. שלוש שנים אחרי, היא גאה בחלקה במהפכה הפמיניסטית המבורכת
  מעין קרת

  הרבה השתנה מאז שכתבתי על הפגיעה שעברתי. בראייה לאחור, אולי לא הייתי כותבת את מה שכתבתי אז בעיצומה של סופת MeToo. האימפולסיביות, חוסר השליטה. יצאתי לדרך מתוך ידיעה ברורה שאמנף את החוויות הכי פרטיות וקשות שלי, למען משהו גדול ממני — חיזוק נשים. קשה לי להסביר למה לא התלוננתי. אלו תובנות שצריכות זמן. הכאב מגיע בהדרגה. אז למה לא התלוננתי? לא התלוננתי כי לא חשבתי שתאמינו לי. גם היום אני חוששת שיש כאלו שלא מאמינים או שאומרים, "אה, זה משהו אצלה, בגללה".

   

  קשה לי לחפור בפצע ישן. המורכבויות הרבות הן לא משהו שאפשר להעלות על הכתב בחמש פסקאות. MeToo היה אחד הדברים הטובים שקרו בשנים האחרונות, ואני גאה שלקחתי חלק במהפכה המבורכת הזאת. השלב הבא הוא להקשיב גם לגברים, עם כל הקושי. ומשם ללמד גברים לדבר ולהכיר רגשות ולוותר על כוחניות. לדבר, שני המינים, עם המון הקשבה: על תשוקה, על דימויים, על אמפתיה, על רצונות. לבנות מחדש את האינטימיות, משלב הגישוש בין שתי ידיים.

   

  היום אני כבר שומעת בסדנאות שלי מנערות ומנשים דיבור אחר. נקודת הפתיחה היא אחרת. בין אם הן באות ממצב סוציו־אקונומי גבוה ובין אם הן מגיעות ממקום שאין להן בו ארוחת צהריים אפילו — הן כבר יודעות שאם הן לא רוצות, אז אין מצב. הנושא עולה המון, הפתיחות והבהירות הזאת לא הייתה לפני שלוש שנים.

   

  ואני פוגשת גם גברים צעירים וכל פעם מופתעת. הם מדברים את הרגשות שלהם אחרת. יש התחלה של שינוי.

   

  הכותבת היא דוגמנית, יזמית, מייסדת "Changing Model" ויוצרת קלפי "מראות"

   


  פרסום ראשון: 15.10.20 , 23:18