שלישי 24 בנובמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: תומי הרפז
  24 שעות • 15.10.2020
  "נשים עדיין חשופות להטרדות"
  מירב בן ארי מאמינה שקמפיין MeToo גרם לנשים בכל העולם לפחד הרבה פחות
  מירב בן ארי

  אחד האירועים הכי חשובים ששינו את סדר היום בעולם הוא קמפיין MeToo, שחשף סיפורים אישיים של המון נשים שחוו אלימות והטרדות מיניות, ובעזרת הקמפיין אזרו אומץ לספר, לשתף ובעיקר להזכיר לעצמן שלעולם לא ישתקו עוד.

   

  אחרי שלוש שנים של מאבק נראה שעברנו כברת דרך משמעותית באמצעות הקמפיין, שהביא למהפכה אמיתית ושינוי תפיסתי אצל הציבור ביחסים בין גברים לנשים. למרות שמדי פעם עולים קולות כנגדו, אומרים שאולי הוא פוגע בנשים, הרי שלתפיסתי יתרונות הקמפיין הם עצומים ועולים על החסרונות, שגם הם קיימים.

   

  הקמפיין גרם לנשים בכל העולם לפחד הרבה פחות. נשים לא מוכנות שיתייחסו אליהם בצורה מטרידה ובכלל נוצרו גבולות ברורים ביחסים בין המינים. נראה שגברים הבינו משהו בסיסי ביחס לנשים, יחס שחייב להיות שווני והולם.

   

  באופן אישי, אני מרגישה שהקמפיין משפיע בכל מקום שבו אני נמצאת, אבל כמובן שיש עוד דרך לעבור ואנחנו רק בתחילתו. נשים עדיין חשופות להטרדות בכל מקום שבו הן נמצאות, פחות מהעבר כמובן, אבל התופעה לא נעלמה.

   

  ברור לי שגם הכל תלוי בכמה החברה שוויונית. וישנן חברות מסורתיות שבהן הדרך עוד ארוכה. אבל נראה שכולנו הבנו שאי־אפשר להתייחס בצורה כזו לנשים יותר.

   

  נשים אמיצות מובילות את הקמפיין בכל העולם, נותנות כוח לנשים אחרות לאזור אומץ ולהתלונן וכמובן לדעת לומר לא כשצריך.

   

  אני מאמינה שאנחנו בדרך הטובה והמצב הרבה יותר טוב מבעבר. אולם עדיין יש דרך ארוכה לעבור. ורק כשכולנו נבין שחברה שווה לנשים וגברים היא חברה בריאה וטובה יותר, רק אז נוכל גם לסיים את הקמפיין.

   

  הכותבת היא חברת כנסת לשעבר, עורכת דין במקצועה

   

   


  פרסום ראשון: 15.10.20 , 23:18