ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: עמית שעל
  ממון • 17.10.2020
  גל הקורונה השני באירופה: ריינאייר ביטלה שליש מטיסותיה
  בולגריה, שעד כה קיבלה ישראלים ללא כל תנאי, הופכת למדינה אדומה • יוון תאריך את עונת התיירות
  מאת נווית זומר

  עולם התעופה במציאות הקורונה חווה שינויים על בסיס יומי, וכעת הגל השני באירופה הוביל את חברת הלואו־קוסט ריינאייר לבטל שליש מטיסותיה (כולל מישראל ליוון), ולחסום את האפשרות לקנות כרטיסים באתר. זאת מאחר שהמגבלות החדשות באירופה מותירות את מטוסיה עם שיעור תפוסה לא כלכלי. החברה התריעה שצפויים עוד פיטורים בקרב עובדיה.

   

  בולגריה, שהייתה להיט לפני הסגר כי קיבלה ישראלים ללא תנאי, תהפוך החל מ־22 באוקטובר למדינה אדומה בעיני שלטונות הבריאות בישראל. המשמעות: החוזרים משם יידרשו לבידוד. גם אנגליה שעד כה הוגדרה ירוקה תהפוך לאדומה בתאריך זה. נכון להיום, וגם זה יכול להשתנות, רק שתי מדינות מאפשרות כניסה לישראלים ללא בידוד: יוון (עם דרישה להצגת בדיקת קורונה) וסרביה – שלא דורשת דבר.

   

  בתוך כך, ביוון הודיעו על הגדלת מספר המבקרים הישראלים המותר בשבוע מ־5,000 ל־10,000. כמו כן, במדינה שוקלים להאריך את עונת התיירות גם לחודש נובמבר.

   

  שינויים גם בארצות־הברית: עד לאחרונה הנוסעים לארה"ב לא נדרשו לבידוד או בדיקת קורונה, וכעת הנוסעים לניו־יורק נדרשים לבידוד של 14 יום. הטסים לנמל ניוארק שבניו־ג'רזי הסמוכה לא נדרשים לבידוד.

   

  במקביל, רשות האוכלוסין הרחיבה את רשימת הזרים שרשאים להיכנס ארצה, ותאשר כניסת מספר מצומצם של מומחים המוגדרים כנדרשים לתשתיות לאומיות או רציפות תפקודית של המשק. תאושר גם כניסת אמנים, אנשי תרבות וספורטאים בכפוף להמלצת משרד התרבות, וכן כניסת מתנדבים זרים בתחום הרווחה. עוד יוכלו להיכנס אורחי בר־מצוות, חתונות, לוויות ולידות מקרבה ראשונה.

   


  פרסום ראשון: 17.10.20 , 19:54