ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: מרינה מוסקוביץ
  ממון • 24.11.2020
  תכירו: תכשיט חכם שמזהה ומתריע על אלימות נגד נשים בזמן אמת ומתעד אותה
  ענת לב־אדלר

  המותג הישראלי WONDER JEWEL, בהובלת היזמית והמעצבת ניצן קיש־בלן, נכנס לתחום ההגנה על נשים: תכשיטים ואקססוריז חכמים שמזהים ובולמים אלימות בזמן אמת.

  בתכשיטים מוטמעים סנסורים הקולטים אותות מצוקה שמפעיל הגוף לפי פרמטרים כמו הזעה, דופק, עוצמת הדיבור או הצעקה ומילות קוד. כשהמערכת מזהה אותות נפתחת מצלמה שמתעדת הכל, משמיעה אזעקה, ומיקום האירוע נשלח לאנשי קשר שיוכלו לסייע. צוות הפיתוח קורא לכולם להצטרף לקהילה שאפשר יהיה להזניק בזמן אמת. המידע שיימסר מאובטח וסודי.

  התכשיטים רשומים כפטנט, וכרגע מגייסים משאבים לייצור וליציאה לשוק, אומרת קיש־בלן, שמדגישה שיש לה מתחרים, אבל לא כאלה שמאגדים את כל הפרמטרים: הזעקת עזרה, תיעוד, שליחת מיקום וקהילה תומכת. "אנו צריכות להשיג מנגנוני הגנה, וחשבתי על אקססוריז שייטמעו בחיי היומיום. הכוונה הייתה להוריד את החסמים שיש כיום בנשיאת מוצרים להגנה עצמית, גם במיתוג חסר הסטייל המאפיין אותם. הוונדר ג'ול נמצא עליי כי אני אוהבת את העיצוב שלו, ובמקביל הוא מגן עליי", אומרת קיש־בלן, צורפת מותג תכשיטי אופנה בהדפסת תלת־ממד. הפרויקט הוא חלק ממיזם של פורום מיכל סלה לפיתוח אמצעי הגנה להצלת חיים.

   


  פרסום ראשון: 24.11.20 , 19:29