ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אלכס קולומויסקי
  חדשות • 24.11.2020
  גורמים בימינה: "נצביע בעד פיזור הכנסת"
  לאחר שהכריז כי הוא נחוש להגיש בשבוע הבא חוק לפיזור הכנסת טען אתמול יו"ר האופוזיציה לפיד: "ימינה תתמוך" • במפלגתו של בנט אישרו • אם כחול לבן תצטרף: בחירות בתוך פרק זמן של עד 120 יום
  עמיחי אתאלי | כתבנו בכנסת

  יום רביעי הבא עשוי להיות מכריע ודרמטי: יש עתיד־תל”ם תעלה את הצעת החוק שלה לפיזור הכנסת. יו"ר המפלגה לפיד טען אמש כי "ימינה תתמוך", וגורמים במפלגה אישרו כי בכוונתם אכן לעשות כך.

   

  לפיד פנה לכחול לבן, החוליה החלשה בקואליציה, להצטרף ליוזמה: "אם תצביעו בעד נוכל להחליף את הממשלה הכושלת הזאת בממשלה שתטפל במיליון מובטלים ובעסקים הקורסים". הסכסוכים הבלתי פוסקים בקואליציה נוטעים אצלו תקווה שיוזמתו תצליח. אם אכן יהיה במליאה רוב להצעת החוק, המשמעות היא שהולכים לבחירות בתוך 90 עד 120 ימים מרגע ההצבעה. המועד המדויק ייקבע בהסכמה על ידי כלל הח"כים.

   

  לפיד התכוון להגיש את הצעת החוק לפיזור הכנסת כבר לפני מספר שבועות, אבל הוא וסיעתו דחו זאת ברגע האחרון מספר פעמים משום שלפיד הסיק שלא יהיה לה רוב. שלשום הוא הודיע כי בשבוע הבא יעלה את ההצעה להצבעה, גם אם יידע מבעוד מועד שלא צפוי לה רוב. כעת יש לו במה להיאחז.

   

  "ביום רביעי הבאו נעלה להצבעה חוק לפיזור הכנסת, לא נמשוך אותו ברגע האחרון ולא ננהל על זה משא ומתן", אמר בתחילת השבוע. "הגיע הזמן לבחירות. מהממשלה הזו לא ייצא כלום. מדובר באוסף פוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם. בג'ובים שלהם. במריבות העלובות שלהם. הם לא עובדים בשביל אזרחי ישראל. רק בשביל עצמם".

   


  פרסום ראשון: 24.11.20 , 23:50