ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: איחוד הצלה כרמל
  חדשות • 09.01.2021
  שמונה ימים, שמונה נרצחים
  אחרי 111 קורבנות ב־2020: האלימות במגזר הערבי ממשיכה להשתולל • בסוף השבוע: גבר נרצח בקטטה בדרום, צעיר נדקר ונפצע קשה ובית עסק רוסס ביריות • ושוב מתברר כי הפושעים לא פוחדים גם מהמשטרה: שוטרת נורתה ושוטר נדרס בצפון, שניהם נפצעו • בקטטה בדרום הותקף באבנים כוח השיטור שניסה לעשות סדר
  חסן שעלאן, ליאור אל־חי ומאיר תורג'מן

  שנה חדשה, וכצפויכלום לא השתנה: הדם בחברה הערבית ממשיך להישפך ומתחילת ינואר בלבד נרצחו שמונה בני אדם נוספים. והפושעים, כך מתברר שוב, מצפצפים על המשטרהשבשנים האחרונות לא עשתה יותר מדי מאמצים כדי לרסן אותם.

   

  יום שישי בערב: ביישוב דריג'את שליד ערד פרצה קטטה מלווה בירי ובידויי אבנים. במהלכה נורה סאיב אבו־חמאד (20) ומת מפצעיו. עדי ראייה טענו שהצעיר נורה בידי שוטרים. לדבריהם, הוא הגיע לאזור הקטטה ברכבו, התנגש בקיר, נעצר על ידי שוטרים שהיו במקום, ניסה לברוח ונורה בידיהם.

   

  ראש המועצה, סלאמה אל־אטרש, תקף: "שוב אנחנו עדים למצב שבו האצבע של השוטר קלה על ההדק". במשטרה הכחישו את הגרסה הזו וציינו כי נעצר חשוד ברצח. עוד טענו כי השוטרים שהיו במקום הצילו את הצעיר מהמון זועם – ששלף אותו מרכבו – תוך שהשוטרים סופגים מכות ואבנים.

   

  קרוב משפחה של הנרצח אמר: "מדובר בעוד רצח מיותר ומזעזע שאפשר היה למנוע". אלא שנראה כי לאיש בממשלה ובמשטרה אין עניין לעצור את שפיכות הדמים, ומעידים על כך נתוני 2020: במהלכה נרצחו 111 בני אדם במגזר הערבי, כאשר ברקע נשמעו תחינות בלתי פוסקות מצד מנהיגיו לממשלה – "מגרו את התופעה, היא תגיע גם למגזר היהודי".

   

  הנרצח, אבו־חמאד
  הנרצח, אבו־חמאד

   

   

  בכך לא הסתיימו האירועים האלימים בסוף השבוע. בסכנין נדקר צעיר במהלך קטטה ונפצע קשה. קרוב משפחתו נעצר בחשד למעשה. בג'אסר א־זרקא נורה אמש צעיר ונפצע בינוני.

   

  בטמרה ירו אלמונים על בית עסק. איש לא נפגע. האירוע התרחש שעות ספורות לאחר שבעיר התקיימה הפגנה בדרישה להיאבק בנגע האלימות במגזר הערבי. גם באום אל־פחם התקיימה הפגנה ברוח זו. כזכור, ראש העירייה לשעבר ד"ר סלימאן אגבאריה נורה בשבוע שעבר. מצבו קשה ורופאיו אומרים שהוא ספג שמונה קליעים.

   

  "זה נראה כאילו המדינה בעצם רוצה שנרצח אחד את השני", אמר במהלך ההפגנה רג'א אגבאריה, פעיל חברתי תושב העיר.

   

  אירועי סוף השבוע מוכיחים שוב כי נוכח אוזלת ידה של המשטרה היא איננה מהווה כוח מרתיע מול פושעי המגזר הערבי. בכפר טובא־זנגריה נורתה אתמול בבוקר אש לעבר ניידת משטרה. שוטרת נפצעה קל. השוטרים השיבו בירי ופתחו בסריקות לאיתור היורים.

   

  במשטרה אומרים כי הירי בוצע בעקבות "הפעילות האינטנסיבית נגד תופעת סחיטת דמי חסות ביישובי הצפון, ותפיסת כסף ורכוש רב". בימים האחרונים הוצתו באזור ארבע ניידות, כנראה על אותו רקע.

   

  ניצב קובי שבתאי, שאמור להתמנות בקרוב למפכ"ל, אמר בעקבות האירוע מילים ששמענו שוב ושוב: "מדובר באירוע חמור. נפעל בכל הכלים שיש ברשותנו נגד העבריינים". אלא שהבטחות כאלה כבר הופרחו בלי סוף באוויר בשנים האחרונות גם על ידי המשטרה וגם על ידי הממשלה. גורמי הפשע במגזר הערבי, כך נראה, לא נבהלים ממילים.

   

  בחיפה התרחש ביום שישי לפנות בוקר אירוע נוסף שבו הפכה המשטרה למטרה: שוטרים שהציבו מחסום בשכונת חליסה סימנו לרכב לעצור. הנהג המשיך בנסיעה, דרס שוטר, פצע אותו קל ונמלט במהירות תוך שהשוטרים רודפים אחרי הרכב ויורים לעברו. לאחר כקילומטר נטשו הבורחים את רכבם ונמלטו ברגל. אחד הנוסעים, שנפצע מהירי אנושות, התמוטט בדרך, אותר על ידי עוברי אורח והועבר על ידי צוות של איחוד הצלה לבית חולים. מדובר בתושב יישוב בצפון. שני חבריו שהיו ברכב אותרו ונעצרו.

   


  פרסום ראשון: 09.01.21 , 23:44