ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  זמנים מודרנים  • 11.01.2021
  בקרוב אצלך, חמודי
  להסביר לילדים על החיסון נגד קורונה
  שיר־לי גולן

  בימים אלה לילדים יש לא מעט שאלות בעניין החיסון נגד הקורונה. ד"ר דיתי מכנס מעין, מנהלת מרכז בריאות הילד של שירותי בריאות כללית באור־יהודה, מציעה תשובות מתאימות (גם המבוגרים יתעניינו בהן):

   

  למה המבוגרים מתחסנים ולא הילדים?

   

  עד כה פורסמו נתונים של המחקר בנוגע לחיסונים שניתנו למבוגרים מעל גיל 16, לכן כרגע מחסנים רק מגיל 16 ומעלה. חברת פייזר גייסה למחקר גם כ־2,000 ילדים בני 12־16, אולם הנתונים לא פורסמו עדיין. כשיהיו גם את הנתונים האלה, יהיה אפשר להחליט בנוגע לחיסון הילדים.

   

  זה יהיה חיסון לתמיד או שיהיה צורך להתחסן בכל שנה, כמו חיסון השפעת?

   

  אנחנו עדיין לא יודעים. כרגע יש נתוני מעקב בן כמה חודשים בלבד אחרי החיסון. בהמשך יצטברו נתונים נוספים ונדע אם יהיה צורך בחיסונים נוספים.

   

  למה צריך להתחסן פעמיים?

   

  במחקר שביצעה חברת פייזר הגיעו ל־50 אחוז יעילות לאחר החיסון הראשון ול־95 אחוז יעילות כעבור שלושה שבועות, עם השלמת שתי מנות החיסון. לכן מוטב לקבל את שתי המנות כדי להיות מוגנים יותר.

   

  איך זה יעזור למבוגרים?

   

  מי שמתחסן ומשלים שתי מנות חיסון יהיה מוגן ב־95 אחוז ממחלת הקורונה, אחוזי הגנה טובים מאוד. כשיהיו מספיק מבוגרים מחוסנים, נהיה כולנו מוגנים הרבה יותר.

   

  ואז יהיה אפשר להיפגש עם הסבים והסבתות?

   

  זאת הכוונה. זה לא יקרה ברגע, אבל אם אכן יתחסנו מספיק אנשים, נוכל לעשות זאת בהמשך.

   

  וכבר לא נצטרך מסכות?

   

  בחודשים הקרובים בוודאי עוד נצטרך להסתובב במסכות, עד שמספיק אנשים ישלימו את החיסונים. אנחנו יודעים כיום שהחיסון מגן מפני מחלת הקורונה, בחודשים הקרובים ייאספו נתונים נוספים ונוכל לדעת אם החיסון מגן גם מפני הדבקה.

   

   

   


  פרסום ראשון: 11.01.21 , 20:16