ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: צביקה טישלר
  24 שעות • 13.01.2021
  אורזים ונוסעים
  כתבי "ידיעות אחרונות"

  נתיבי היציאה מתל־אביב היו פקוקים אתמול בשעות אחר הצהריים. זרם בלתי פוסק של כלי רכב פרטיים עשה דרכו אל מחוץ לעיר צפונה, דרומה ומזרחה. תושבי הרצליה, למשל, נזקקו אתמול לשעה ומחצה של זחילה בכביש כדי להגיע הביתה מאזור רחוב קפלן בתל־אביב.

   

  בירושלים גדל נפח התנועה במאות כלי רכב, וגם במסעדות מורגשים היטב ה"פליטים" התל־אביבים. הלחץ על משרדי הנסיעות, של המבקשים לנסוע בדחיפות לחו"ל, גבר אתמול במידה ניכרת, אך המשרדים לא יכלו לעמוד בעומס הרב בשל מחסור במקומות טיסה באל על. "אנשים מתעניינים בכל האפשרויות", אמר סוכן נסיעות אחד, "אפילו באפשרות לצאת למצרים באוטובוס ולהמשיך אחר כך בטיסה לאירופה".

   

  אחת התופעות החדשות "בשל המצב", כפי שנהוג לומר, היא מגורים מחוץ לעיר וחזרה העירה בבקרים לעבודה. "ביום ראשון באה לגור אצלי הבת עם הילדים", סיפרה אמש ירושלמית מדורות. "חתני נוסע כל בוקר לתל־אביב וחוזר אחר הצהריים. אז הערב הוא הביא גם את המזכירה שלו, שמפחדת לישון בתל־אביב".

   

  עיריית ירושלים מעריכה כי עד אתמול בבוקר הגיעו לעיר 15 אלף "תושבים ארעיים", רובם מתל־אביב וסביבתה הקרובה. ממלונות העיר נמסר על תפוסה שבין 50 ל־70 אחוזים.

   

  נפילת הטיל שלשום ומותם של שלושה קשישים מהתקף לב — גרמו לחרדה בקרב מאות חולי לב בגוש דן. מרגע הישמע צפירת האזעקה וה"בום" של הטיל העיראקי, ובמשך כל הלילה, התקבלו במוקד מד"א בגוש דן 545 קריאות לעזרה רפואית. קשישים נתקפו בקשיי נשימה עקב בצקת ריאות, אחרים סבלו מתעוקת חזה וקוצר נשימה.

   

  בליל הנפילה טופלו ופונו מהבית 60 חולי לב שמצבם הוחרף, בחשד להתקף לב או להפרעות קצב בפעימות הלב. כ־210 מקרים טופלו על ידי רופאים שהוזעקו לבתיהם. גם בחברות הפרטיות לטיפול בחולי לב התקבלו קריאות רבות ממנויים, רובם התבקשו רק לקחת תרופות מסוימות שעזרו להם להירגע.

   


  פרסום ראשון: 13.01.21 , 19:00