ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יואב דודקביץ
  חדשות • 28.02.2021
  מסמכי תיק 4000 יוגשו היום למחוזי
  הפרקליטות תשלים בכך את ההכנות לשלב ההוכחות בתיק, ב־5 באפריל • העד הראשון בפרשה: מנכ"ל וואלה, אילן ישועה
  יעל פרידסון

  פרקליטות מיסוי וכלכלה תגיש היום לבית המשפט המחוזי בירושלים את תיק המוצגים של קבוצת העדים הראשונה בתיק 4000. בכך יושלמו ההכנות של הפרקליטות לקראת שלב ההוכחות בתיק, שיתחיל ב־5 באפריל.

   

  רשימת העדים בפרשת 4000 תיפתח בבכירי אתר החדשות "וואלה" בתקופת כתב האישום, שיעידו על הבקשות של ראש הממשלה נתניהו ובני משפחתו לסיקור אוהד באתר, ועל "ההיענות החריגה" שזכו לה, לטענת הפרקליטות. העד הראשון יהיה המנכ"ל, אילן ישועה, אחריו יעלו העורך הראשי אבירם אלעד וראש מערכת החדשות מיכל קליין.

   

  העד הבא בפרשה יהיה מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, אבי ברגר, שפוטר על ידי נתניהו בשיחת טלפון באמצע 2015, סמוך למועד מינויו של ראש הממשלה כשר התקשורת. ברגר הוחלף בשלמה פילבר. אחריו יעידו דרור שטרום, לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים במשק, ופליקס כהן, סמנכ"ל הכספים של יורוקום.

   

  עד המדינה ניר חפץ, שהיה יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, יעיד אחריהם, ובהמשך יעידו חוקרי המשטרה ניר שוורץ ויניב פלג, מנכ"ל בזק בינלאומי מוטי אלמליח, מזכירתו של שאול אלוביץ' ביורוקום קים לוי, מגיש "חדשות וואלה" לשעבר דב גילהר, דובר ראש הממשלה לשעבר בועז סטמבלר, הדובר הפוליטי של ראש הממשלה לשעבר שי חייק, עורכי הדין רלי לשם וטליה גרסטלר ממשרד מיתר שייצג את וואלה, חוקרי הרשות לניירות ערך יריב עמיעד ופולינה גלובזמן, ומנכ"ל משרד התקשורת לשעבר עדן בר־טל.

   

   


  פרסום ראשון: 28.02.21 , 23:56