yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: אפי שריר
  חדשות • 20.05.2021
  "גיליתי שהתינוק שלי נמצא בבית זוועות"
  בעיטות בפעוטות הישנים, מכות וסטירות, משיכה בשיער, הטחה ברצפה, טלטולים וצעקות מצמררות: "שתמות" • זו, לפי התביעה, הייתה המציאות בפעוטון בבעלותן של אם ובתה מהצפון • האמא שחשפה את הזוועה: "הילד סבל מסיוטים בלילות וגונן בידיו על הראש" • החוקר המשטרתי: "ההתעללות המחרידה אי פעם בפעוטון בישראל"
  ליאור אל־חי וישראל מושקוביץ

  "אני 20 שנה במשטרה ודבר כזה מחריד לא ראיתי בחיים. לדעתי זו ההתעללות האכזרית ביותר שהייתה אי פעם בפעוטון בישראל", כך מספר קצין חקירות במשטרה על פרשייה שבה נאשמות אם ובתה בהתעללות בפעוטות במעון שפתחו בביתן.

   

  כתב האישום נגד השתיים, סאוסן קסיס (51) ובתה שורוק קסיס (21) מפסוטה שבצפון, הוגש אתמול לבית המשפט המחוזי בחיפה על ידי התובע, עו"ד בני פסקל מפרקליטות מחוז חיפה. נטען בו כי ההתעללות הפיזית והנפשית, בתינוקות ובפעוטות עד גיל שלוש, נמשכה שנים. הנאשמות נימקו את התנהגותן האכזרית בכך שהילדים "התנהגו לא יפה". האישומים המיוחסים להן: התעללות בקטין על ידי אחראי ותקיפה של קטין או חסר ישע.

   

  הפרשה המזעזעת נחשפה הודות לערנותה של אם לתינוק בן שנה ושלושה חודשים שאותו צירפה לפעוטון כשהיה בן שמונה חודשים. "פתאום הוא התחיל לצרוח בלילות, שם כל הזמן את הידיים על הראש כאילו שהוא פוחד שיפגעו בו", סיפרה אתמול ל"ידיעות אחרונות". "הרגשתי שמשהו לא טוב עובר עליו, הלכתי איתו לרופא אבל לא מצאו משהו קליני. למחרת הילד התנגד לכניסה לפעוטון".

   

  החששות התעצמו, והיא טמנה בתיק של בנה, בין הטיטולים, מכשיר הקלטה. כשהאזינה בערב נחרדה: "שמעתי צעקות 'שתמות' – וברקע ילדים צורחים. אחר כך שמעתי שנותנים לילד שלי כאפה ושהוא בוכה בהיסטריה".

   

  האם המזועזעת הגישה מיד תלונה במשטרת המחוז הצפוני, שפתחה בחקירה, הגיעה לפעוטון והחרימה את סרטוני מצלמת האבטחה המותקנת שם.

   

  "צפינו ארבעה חודשים אחורה ונהיה לנו שחור בעיניים", מספר קצין החקירות רפ"ק גל הראל. "אני 20 שנה במשטרה ודבר כזה מחריד לא ראיתי. ברוטליות ואכזרית יומיומית, בעיטות לפנים ולגוף כשהפעוטות ישנים, טלטול נוראי של תינוקות, פשוט עשו להם ורטיגו. הטלה והשלכה לרצפה. מזעזע".

   

  ואכן, בכתב האישום נאמר: "הנאשמות העבירו את כלל הפעוטות מסכת ארוכה ומייסרת של התעללות ואלימות אגרסיבית שכללה מכות בכל חלקי הגוף, הטחה על מזרן או רצפה, משיכה בשיער, בעיטות, סטירות, טלטולים ועוד. הן הטילו אימה על הפעוטות והשליטו אווירה של פחד". אתמול ביקשה התביעה לעצור אותן עד תום ההליכים ונימקה: "הנאשמות תקפו באלימות קשה ואכזרית פעוטות חסרי ישע אשר נתונים לחסדיהן ותלויים בהן".

   

  האם שבזכותה נחשפה הזוועה אמרה: "זה הסיוט הכי קשה בחיים, חשבתי שהתינוק שלי נמצא במקום הכי בטוח בעולם וגיליתי שהוא בבית זוועות עם אכזריות לא נתפסת. שלחתי תינוק חייכן ובריא וקיבלתי שבר כלי. אני מרגישה שרצחו לי את התינוק. הן הרסו לנו את החיים, את הילדים. אני מבקשת להטיל עליהן את העונש הקשה ביותר".

   


  פרסום ראשון: 20.05.21 , 23:33
  yed660100