ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  המחבל יורה דרך החרך בגדר | צילום: מתוך טוויטר
  חדשות • 13.10.2021
  פעיל של הג'יהאד האיסלאמי, שוחרר ממעצר של חמאס, מסתובב חופשי ברצועה: זה המחבל שרצח את סמ"ר בראל שמואלי
  חשיפה: התמונה הזו צולמה דקות לאחר הירי בלוחם מג"ב, סמ"ר בראל חדריה־שמואלי ז"ל • המצולם, שזוכה בה לחיבוק חם, הוא המחבל שהתגנב עם אקדחו לגדר הגבול בעזה וירה בחדריה־שמואלי דרך החרך • מאז הוטל איפול ברצועה על זהותו והוא הושם במעצר הגנתי • ל”ידיעות אחרונות” נודע שהוא שוחרר ממנו לאחרונה ועושה הכל כדי להישאר מתחת לרדאר
  אליאור לוי

  כחודש וחצי חלפו מאז שלוחם מג"ב, סמ"ר בראל חדריה־שמואלי ז"ל, נהרג מירי של פלסטיני חמוש באקדח שהצליח להגיע לחרך הירי על גדר הגבול עם עזה ולירות דרכו בראשו של חדריה־שמואלי, שהיה ממוקם כצלף מול אותו חרך, במהלך עימותים אלימים שיזם חמאס על הגדר.

   

  בשבועות שחלפו מאז האירוע הקשה הוטל ברצועת עזה איפול מוחלט על זהותו של המחבל שירה בחדריה־שמואלי, מחשש שיחוסל על ידי ישראל.

   

  ל''ידיעות אחרונות'' נודע, מפי מקורות פלסטיניים ברצועת עזה, שהמחבל שביצע את הירי אינו איש חמאס אלא פעיל בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי. אותם מקורות ידעו לספר שהוא תושב שכונת סג'אעייה שנמצאת בחלקה המזרחי של העיר עזה, לא רחוק מהמקום שבו התרחשה התקרית.

   

  מיד אחרי הירי, שגם תועד מטווח אפס, הבינו מנגנוני הביטחון של חמאס את הסכנה שבחשיפתו של המחבל. בתיעוד תקרית הירי מרצועת עזה טושטשו פניו כדי למנוע את זיהויו, או לפחות להקשות על המודיעין הישראלי להגיע אליו. בתמונה שבראש העמוד מתועד המחבל, דקות ספורות אחרי שביצע את הירי, כשפניו אינן מטושטשות.

   

  המחבל אחרי הירי
  המחבל אחרי הירי

   

   

  על פי המקורות הפלסטיניים, לאחר הירי נמלט המחבל מאזור העימותים במהירות, ואז נלקח על ידי מנגנוני הביטחון של חמאס והושם במעצר הגנתי באחד ממתקניהם ברצועת עזה.

   

  בחמאס ידעו שישראל צפויה להגיב צבאית על התקרית וחששו שהמחבל יהיה אחד היעדים לפגיעה, בעיקר בשל הזעם הציבורי הגדול שהתעורר בעקבות המחדל שהותיר את חדריה־שמואלי חשוף לפגיעה, והיעדר ההתרעה על המחבלים שהצליחו להיצמד חמושים אל גדר המערכת מבלי שזוהו.

   

  ל”ידיעות אחרונות” נודע שלאחרונה, זמן מה אחרי שהדי התקרית הקשה שככו מעט, החליט חמאס לשחרר את המחבל היורה ממעצרו ההגנתי. המקורות ציינו שמאז ששוחרר המעיט המחבל את תנועותיו בעיקר באזורים פתוחים ופומביים מחשש שיחוסל, והוא מתנהל בזהירות רבה בתנועותיו.

   

  בחוגים הבכירים של חמאס סבורים שישראל לא תחסל אותו בהפתעה בימי רגיעה ותסתכן בשל כך בפתיחת סבב צבאי מול רצועת עזה רק לשם הריגתו. עם זאת, מנגנוני הביטחון של חמאס פועלים מתוך הנחה שזהותו של המחבל כבר ידועה לישראל וכי הוא הוכנס לרשימה השחורה של יעדים לחיסול. לפי אותה הנחה, במקרה של מתיחות או סבב אלים בעתיד מול רצועת עזה צה"ל ינסה לחסל אותו אם תהיה היתכנות מבצעית ומודיעינית לכך, ולכן סביר שבימי מתיחות צבאית הוא יירד למחתרת בדומה לשאר הגורמים ברצועת עזה שחוששים מחיסול ישראלי במהלך ימי קרב.

   

  סמ"ר בראל חדריה־שמואלי ז"ל | צילום: דוברות המשטרה
  סמ"ר בראל חדריה־שמואלי ז"ל | צילום: דוברות המשטרה

   


  פרסום ראשון: 13.10.21 , 23:48