ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: שי כהן ארבל
  7 לילות • 23.11.2021
  רולס רוס
  ההחלטה לשוחח עם בנה על הפרשה שבה הסתבך אביו, אייל גולן, רק כשיגדל. חידוש הקשר עם אבא שלה אחרי נתק של חמש שנים, והרצון ללכת לפסיכולוג שיטפל בצלקות הילדות. רגע לפני 'גולסטאריות 3' של HOT, רוסלנה רודינה מגלה למה הסתירה את בעלה הטרי מהתקשורת, מספרת על הריב עם ליהיא גרינר סביב האקס המפורסם ונזכרת בימים שקיבלה תרומת אוכל
  רתם איזק | צילום: שי כהן ארבל

  באמצע יום צילומים בשבוע שעבר נכנסה רוסלנה רודינה לאינסטגרם וגילתה שהיא על הגריל. התלקחות בינה ובין ליהיא גרינר בקבוצת ווטסאפ של משתתפות העונה החדשה של 'גולסטאריות' זלגה לכתבי הרכילות, ותורגמה לאייטמים מהסוג שמדשן את הביצה המקומית. "אם לא היה לך ילד עם אייל (גולן) היית נעלמת מזמן", כתבה לה גרינר, ורודינה החזירה ב"אם לא אני, אייל היה גומר את הקריירה". מילים שחוקות, לחן עממי. ובכל זאת, רודינה, שועלת קרבות ותיקה, רתחה. "אני בן־אדם שמאוד קשה להוציא מהכלים, אבל יש גבול לחוצפה שאפשר לספוג", היא מודה, "היא טענה שיאן נוצר כדי לנקות את התדמית של אייל".

   

   

  זו אמירה קשה. נתקלת בה כבר בעבר. אנשים שאמרו שאת וגולן חזרתם סביב התפוצצות פרשת 'משחקי חברה'.

   

  "וכאמא את יכולה לקבל דבר כזה? שיגידו שזה היה לניקוי תדמית? זה היה מגעיל וזה הוציא אותי מהכלים".

   

  למה התכוונת שאמרת שהצלת לו את הקריירה?

   

  "כשאמרתי שהצלתי לו את הקריירה דיברתי על המקום הנפשי שהוא היה בו. הוא היה מרוסק, לא רצה להופיע, לא רצה לצאת מהבית, עזב את תל־אביב ועבר לרחובות כדי להיות רחוק ואני הייתי שם. על זה דיברתי. לא אמרתי שאני בניתי אותו. כשליהיא אמרה שיאן הוא ספין, זה הוציא אותי מהכלים, זה גרם לי לירות את המשפט הזה. את יודעת מה זה לשמוע משפט כזה מאמא? את צריכה להיות פסיכית, באמת. כשאומרים לך שהילד שלך הגיע לעולם כדי לנקות תדמית של מישהו, זה הכי נמוך בעולם. זה גם לנסות לסכסך ביני לבין אייל, משהו שלא יקרה. אנחנו היום ביחסים מדהימים, יש לנו ילד, יש לנו יחסים, אנחנו משפחה לכל דבר".

   

  עוד בטרם החלו הצילומים, אותה ליהיא טענה שאת מקבלת כפול על השתתפותך בסדרה כי "המלטת מאייל גולן".

   

  "ואז היא התנצלה, חזרה בה, כביכול פתחנו דף חדש וכל אחת המשיכה בחייה, אז עוד פעם את מתחילה? בסוף את מתכוונת לכל מה שאת אומרת, הרי אמרת את זה עכשיו שוב, אז למה את מתנצלת? ועוד להוציא צילום מסך של ההתכתבות לתקשורת. זה באמת הדבר הכי נמוך שאפשר לעשות".

   

  מפריע לך שאת עדיין נדרשת להוכיח שאת עומדת בפני עצמך, וכבר לא רק האקסית של?

   

  צילום: צינו
  צילום: צינו

   

  "אני לא צריכה להוכיח שאני בזכות עצמי, יש לי כבר קבלות ורזומה מאוד יפה. יש לי היום בעל וחיים משלי. תמיד יהיו כותרות לטוב ולרע, ואני לא יכולה להתייחס לכל כותרת על אבא של הבן שלי. זה לא המקום שלי יותר. מה שהיה פעם לא נוגע בי כיום".

   

  גם עכשיו, כשהפרשה חזרה לכותרות עם תלונות חדשות נגד מעורבים חדשים?

   

  "זה לא שלי, לא קשור אליי היום, אני סיימתי להתעסק במה היה ואולי היה. אנחנו כבר כמעט שש שנים לא יחד".

   

  אבל יש לכם ילד שמתישהו ייחשף למידע הזה.

   

  "יאן עדיין לא בגיל של להיכנס לגוגל. כשהוא יגיע לגיל הזה וירצה לשמוע דברים, ברור שאני אשב, אני אדבר, אני אתווך לו את הדבר הזה. ילדים יכולים לזרוק מילים פוגעות, והם שומעים בבית את ההורים, והיום הוא בן שבע והולך לבית הספר ויש מעליו ילדים יותר גדולים ואת אף פעם לא יכולה לדעת. תמיד אמרתי לו, 'אל תיפגע מדברים שאנשים שלא קשורים אליך אומרים לך, אתה יכול לבוא ולשאול הכל, אני ספר פתוח. אני לא חושפת אותו יותר מדי. הוא לא בא איתי להשקות, הוא לא עושה איתי קמפיינים, הציעו לנו קמפיינים בסכומים יותר גבוהים ממה שאני מקבלת, ולא".

   

  אני מניחה שזה לא קל לסרב לסכומים גבוהים, הרי הכסף יסדר גם אותו.

   

  "הכסף יסדר אותו אבל לא את הנפש שלו. אני רוצה לטפח לו ילדות נורמלית. ראיתי ראיונות שדחפו לו מיקרופון לפנים והתעצבנתי. זה ילד, מה הוא קשור? יש לי קווים מאוד ברורים בדבר הזה - לשמור עליו ולא לשרוף אותו כי זה דופק ילדים. יש לנו מכתב מבית המשפט שלא מצלמים את יאן, אסור לפרסם תמונות שלו בלי להעביר אותן דרכי. כסף נדאג לעשות, אם הוא ילך ל־NBA הוא יעשה אחלה כסף ויסדר אותו ואותי ואם כשיאן יגדל הוא ירצה להיות דוגמן או שחקן אני אגבה אותו, אבל לא עכשיו, עכשיו אל תיגעו בו".

   

   

  × × ×

   

  בינתיים היא מוותרת על האנונימיות שלה בעונה החדשה של 'גולסטאריות 3' שתשודר מ־29.11, בימים שני־רביעי ב־19:30 ב־HOT Real, ב־HOT VOD וב־Next TV. וגם באינסטגרם, שם היא מתחזקת 800 אלף עוקבים שצפו בספטמבר האחרון בסטורי שבו היא מבקשת מיאן לעזור לשטוף כלים. הוא סירב. "בגלל שכשאני אהיה אבא אז תהיה לי בת זוג ואני אבקש ממנה לשטוף כלים", הוא אמר, ועורר את חמתו של הציבור, מה שאילץ את אמו שוב לעמוד על רגליה האחוריות. "זה היה בקטע של צחוק, אבל אנשים איבדו את זה", היא אומרת בכעס. "מה יש לבקר ילד בן שבע כשרואים שאני צוחקת?"

   

  המבקרים השליכו מדבריו על החינוך שהוא מקבל בבית.

   

  "זה טמטום אחד גדול. אני הרי לא שונה מגברים בתפיסה שלי, יש שוויון מוחלט בבית מבחינתי, אני גם יודעת לעשות את הכסף שגברים עושים, בחיים לא אשריש חוסר שוויון ליאן. איתי בעלי, עושה כביסות, שוטף כלים, מוציא את הזבל, מבשל. זה חלק מהחיים, חלק ממשפחה".

   

  מעסיק אותך מה יאן רואה בביתו השני?

   

  "לא, אגיד לך את האמת. אם יש משהו שאני שמחה זה שיש ליאן שני בתים זה כי אני יודעת שכשהוא מגיע לאבא שלו יש לו את הזמן איכות איתו. ויש לו את ליאם, את אלין, את מיאל ואת רון, יש לו משפחה גדולה והוא נהנה מהעולמות האלה. הוא תמיד חוזר משם בחיוך וזה כיף. כשיאן חוזר עם חיוך זה שווה לי הכל. אני מתקשרת לאייל ומבקשת שיכין שיעורים, מעבר לזה שיהיה חופשי אצלו, שייהנה שם, אם זה עושה לו טוב, זה עושה לי פי שניים טוב. צריך גם לדעת לשחרר".

   

  איך הקשר בינך לבין דניאל גרינברג?

   

  "בסדר גמור. שמעי, הבן שלי שם שלוש פעמים בשבוע והיא איתו חלק מהזמן, למען הילדים אנחנו נעשה הכל כדי שהכל יהיה בסדר ביחסים".

   

  התחלתן ברגל שמאל.

   

  "בסדר, עברו הרבה מים בנהר מאז. היא ילדה את מיאל והחלטנו שדי, המריבות האלה לא רלוונטיות ומה שהיה בעבר לא חשוב יותר".

   

  היא חטפה עכשיו ביקורות על כך שטסה עם אייל לחופשה בלונדון והשאירה את בנם התינוק עם אחותה, וגם אותך ביקרו בזמנו כשטסת לצילומי 'הישרדות' והשארת את יאן התינוק בבית.

   

  "תמיד יבקרו, אנחנו תמיד נחטוף. ככל שאת יותר מסוקרת יבקרו אותך יותר, ינסו להוריד לך, והחוכמה היא לדעת למה להתייחס ולמה לא. רק אמא יודעת מה הכי טוב לילד שלה. תמיד קל יותר ליפול על נשים, ומי שבסוף מבקר אותנו אלה הנשים עצמן, ואז הן רוצות שוויון, אז תעשו את השוויון! זו הזיה".

   

  אני תופסת ממך אישה פמיניסטית.

   

  "יכול להיות. אבל אני לא מגדירה את עצמי עכשיו כפמיניסטית".

   

  את עצמאית, דעתנית, מכלכלת את עצמך.

   

  "אני מכלכלת את עצמי מגיל 12. אני לא יודעת אם זה פמיניסטי, זה הגיע אצלי ממקום של לחיות, כי כשאת עובדת ויש לך משכורת משלך את לא תלויה באף אחד. כשעלינו לארץ מאוקראינה היה משבר כלכלי, בנות מבית הספר דפקו אצלנו בדלת עם תרומות של אוכל והתביישתי, בשבוע הראשון קיבלנו את התרומה אבל בשבוע השני סגרתי את הדלת, בכיתי והחלטתי שאני יוצאת לעבוד. אמא עבדה בניקיון, אבא עבד במשרה ממשלתית שנתיים בחינם ובערב עבד במלצרות, ראיתי שיש לי שני הורים עובדים אבל שנורא קשה להם, והבנתי שאני יכולה להביא כסף הביתה".

   

  אז העצמאות הכלכלית קשורה אצלך בכלל למקום הישרדותי.

   

  "בדיוק. כל החיים כילכלתי את עצמי, גם כשהייתי בזוגיות עם אייל, גבר מאוד מבוסס, היו לנו שני חשבונות בנק, בחיים לא השתמשתי בכרטיס האשראי שלו והמשכתי להחזיק את הדירה שלי ברמת־גן. גרנו ברחובות אבל שמרתי על הדירה, כדי שאם פתאום יקרה משהו, יהיה לי לאן ללכת. זה לא קשור לאייל, זו החבילה שלי מגיל 12. בגלל זה גם הלכתי ל'הישרדות'. אמרתי, 'קטן עליי, אני שורדת כל החיים'. זה משהו שגדלתי עליו, אף אחד לא יכול לקחת את זה ממני".

   

   

  × × ×

   

  הגבר הראשון שגרם לרוסלנה להיפרד מהדירה ברמת־גן הוא איתי פז, איש עסקים בן 37 שלפני ארבעה חודשים נשא אותה לאישה. אחרי הזוגיות עם הזמר הלאומי, האינסטינקטים החתוליים של רודינה עבדו שעות נוספות, ועל הזוגיות הזאת היא שמרה מתחת לרדאר. "חשפתי את איתי רק בחתונה", היא מסבירה את ההימנעות מפרסום תמונות זוגיות במשך כארבע שנים. "היום אני לא נותנת לתקשורת לחדור אליי הביתה, לא נותנת למערכת היחסים שלי להיפגע משמועה או ממשהו שנכתב, אף אחד לא יודע מה קורה לי בבית ואני חיה עם זה בשלום".

   

  "הכרתי אותו חודשיים אחרי הפרידה מאייל, ורק אחרי שלוש שנות זוגיות עברנו לגור יחד. לפני שמונה חודשים הגיעה ההצעה. היא הייתה אמורה להגיע כמה חודשים אחרי שעברנו לגור יחד, היינו אמורים לטוס אבל זה נדחה בגלל הקורונה. בסוף הוא הציע לי בארץ, איזה דיכאון".

   

  למה דיכאון?

   

  (צוחקת): "כי רציתי בחו"ל, כמו אלה שמעלות את תמונות ההצעה מאיזו חוויה מטורפת".

   

  רצית את הפנטזיה.

   

  "כן, רציתי. והוא הציע לי במקום מהמם בצפון, הביא שף ומסאז' ומה לא, אבל הייתה לי מיגרנה נוראית, היה לי קשה. אחר כך אמרתי לו, 'נעשה הצעה מחדש?' אין, אני דפוקה, רציתי בחו"ל. לא השלמתי עם זה".

   

  אולי כי לא היה לך את זה בעבר.

   

  "מה זה לא היה לי? אייל הציע לי נישואים".

   

  וואלה?

   

  "אף אחד לא יודע על זה אבל הוא הציע לי עם יאן אחרי 'הישרדות'. זה לא משנה, עם איתי נורא רציתי שונה. גדול מהחיים".

   

  חשדת שההצעה מתקרבת?

   

  "כן, הכנתי את עצמי. היה הכל, ציפורניים, בגד ים. כן דיברנו על זה, איתי זה בן־אדם שאת מדברת איתו על הכל. הוא קיבל ממני תדרוך של איך אני רוצה שהטבעת תיראה, איזו אבן, תראה לי את התעודה לפני".

   

  עד רמת התעודה?

   

  "כן, כדי שלא יעבדו עליו, אני מבינה ביהלומים".

   

  את אישה מאוד מחושבת, ההפך מזורמת.

   

  "אני כן בן־אדם מאוד סגור, איתי כבר יודע מתי אני עצובה אבל אני לא מהאנשים האלה שאתחיל להכניס אותך לתוך הנשמה שלי. בגלל זה אני מבינה שיום אחד אצטרך פסיכולוג על הדברים שאני סוחבת מהילדות. חברות שלי אומרות שרק אם אשתה קצת אלכוהול משהו ייפתח. יש לי חומות, מגננות, אני לא אדם שמראה את הפגיעות ואת הפציעות שלו".

   

  וזה לא פוגע בך בסוף?

   

  "בסוף. יש לי גם אגו, שהיום ירד בצורה משמעותית אבל יש עדיין זיקוקים. אני אצטרך טיפול מתישהו כדי להסיר מגננות ולהיפתח".

   

  את חושדת לתת לאדם שלא מכיר אותך את הסיפור שלך?

   

  "בטח, נכוויתי לא פעם ולא פעמיים בחיי מאנשים קרובים, אז את מגיעה למצב שאת לא סומכת. כן נפגשתי עם פסיכולוג כדי לדבר על האימהות שלי, אני מתייעצת כי בסוף יש לי ילד אחד וכל שלב אני עוברת יחד איתו והוא חדש גם מבחינתי. אני לא מתביישת להגיד שאני רוצה שגם יאן יתחיל טיפול. יש מורכבות בחיים שלו עם הרבה דמויות שבתור ילד צריך לדעת לתווך לו אותן נכון. בילדות לא היה לי פסיכולוג, אני סוחבת איתי דברים ואני לא רוצה שהוא יסחב איתו דברים".

   

  אם כבר בריבוי דמויות עסקינן, ליאן יש שני אחים חדשים מאבא, ולשני חצאי האחים שלו נולדה אריאה, הבת של אילנית לוי ואלירז שדה. הוא שואל אם יהיה לו אחים גם ממך?

   

  "שאלתי אותו אם הוא רוצה עוד אחים והוא אמר לי כן, ואמר, 'ומה, הוא יהיה בבטן שלך?' שמעי, הוא נולד לתוך זה, הוא חי את זה. זה המזל שלנו. אני כשהייתי קטנה ההורים שלי דאגו להסתיר ממני דברים כדי לא לפגוע בנו וזה רק עשה נזק. אצלנו מדברים על הכל, יאן כן רוצה אחים ואנחנו נעבוד על זה, אני גם כבר רוצה. רוצה עוד שניים, מקווה מאוד לסיים בתאומים בלידה אחת וזהו. הבנתי שיש במשפחה של בעלי תאומים, אז אני בונה על הגנטיקה".

   

   

  × × ×

   

   

  אני לא חושבת שאשאר דוגמנית לעד. מתוך 'גולסטאריות 3'
  אני לא חושבת שאשאר דוגמנית לעד. מתוך 'גולסטאריות 3'

   

  רודינה היא כבר מזמן לא הדוגמנית שנכנסה לתודעה הציבורית לפני עשור. ברזומה שלה ניתן למצוא גם תפקידים בסדרות טלוויזיה ('פולמון', 'פמת"א') ושיתופי פעולה עם חברות אופנה וקוסמטיקה. את שלטי החוצות החליפו קמפיינים באינסטגרם ("זה מייצר פרנסה מאוד טובה, באינסטגרם אני מעלה תמונה ותוך 24 שעות מקבלת כסף. פעם היית צריכה לעמוד על הרגליים 12 שעות"), וגם החלומות עברו עדכון גרסה, עם מותג בגדי ים משלה והשקה עתידית של בושם הנושא את שמה. "שנים הייתי מערבבת ריחות, מגיעה לשידורים ובכל פעם היו שואלים אותי, 'מאיפה הריח? איזה ריח זה?' הבנתי שיש לי פה משהו, שאני אעשה את הבושם שלי. אלה הערבובים שהייתי עושה בין בשמים וכל מני דברים שקשורים לריחות, אני רשומה על הפטנט. בחתונה הבאתי דוגמיות לאורחים, רציתי שיגידו לי איך הריח. התגובות טובות, ואני מאמינה במוצר הזה".

   

  יש לך רצון לעבור לאחורי הקלעים? לא להיות תלויה במניית היופי?

   

  "אשקר אם אגיד לך שאין לי את המחשבה הזאת. לפעמים אני אומרת לסוכנת שלי בסוכנות 'יולי', 'אני זקנה', וזה כאילו בצחוק אבל אני כן מרגישה שאני יכולה לתת יותר. אף פעם לא הסתכלתי על עצמי רק כפלקט, אני לא חושבת שאשאר דוגמנית לעד, זה כן בונוס גדול אבל אני רוצה לאתגר את עצמי. לפתוח עסק זה לא דבר פשוט אבל אני מאמינה בעבודה קשה ובהתמדה".

   

  ועוד שינוי מרענן בחייה: הקשר עם אביה חודש לאחר חמש שנות נתק. "ביום החתונה של אייל ודניאל סבא שלי נפטר, למחרת נסעתי ללוויה ואבא שלי ואני נפגשנו", היא חושפת. "שנים לא היינו בקשר, אבל יש משהו בין הורים וילדים, לא משנה כמה זמן לא תראי אותם. יש רגש, עם כל הכעס. הוא לא היה נוכח בהרבה מאוד פרקים משמעותיים בחיים שלי, הוא לא נכח אחרי הפרידה, לא היה בימי ההולדת של יאן. אי־אפשר למחוק את זה, אבל ההורים מתבגרים ואני לא רוצה לחיות בתחושת פספוס. גם אם אנחנו לא מאה אחוז בקשר אני רוצה שהוא יהיה נוכח בחיים של יאן. הוא עמד איתי עכשיו תחת החופה, איפשרתי לו להיות שם".

   

  הוא פגש את יאן?

   

  "כן, אחרי שמגיל שנתיים הוא לא ראה אותו. באיזשהו שלב יאן לא זכר אותו, ופתאום חוזרת לו דמות לחיים. עשיתי לו הכנה לפני כמובן, הוא התקשר אליו כמה פעמים, הראיתי לו סרטונים מהתקופה שסבא שמר עליו, ובמפגש ביניהם אבא שלי נורא התרגש. יאן היה לרגע נבוך, והוא לומד להכיר אותו. יאן, שיהיה בריא, יש לו הרבה דמויות חשובות בחיים, צריך לדעת להתמודד עם זה. יש לו חתיכת עבודת שורשים לפניו, נראה לי שאני אצטרך בזה עזרה".

   

  טוב, יש לך כמה שנים לעבוד על זה, אבל לכי תדעי לאן עוד יסתעפו ענפי העץ.

   

  (צוחקת): "את יודעת מה? אני מקווה שעד שיגיע הרגע כבר ישכחו מעבודת שורשים".

   

  ומה החלום, רוסלנה?

   

  "להיות ויקטוריה בקהאם. ולפני הכל, אמא. טפו טפו טפו, אין לי בייביסיטר, אני יודעת לתמרן את היום שלי וזה שווה הכל. יש לי זמן עם יאן וזה חשוב לי כי השנים עוברות, וזה משהו שאי־אפשר לשחזר".

   

  הפתעת אותי. חשבתי שאת יותר דיווה.

   

  "תגידי, על מי אני צריכה להתנשא? אני בהוליווד? פה אין שטיחים אדומים. צריך פרופורציות, ואצלנו בתעשייה אין פרופורציות. אנחנו לא חיים כמו בריטני ספירס. אני יכולה היום לעשות קמפיין ולנוח בבית חצי שנה. אני לא רוצה לנוח אז אני מייצרת עוד דברים".

   

  ובסוף אחר הצהריים את בגינת משחקים עם הילד.

   

  "ואני לא חושבת שזה פחות זוהר".

   

  rotmoosh@gmail.com

   


  פרסום ראשון: 23.11.21 , 17:18