ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יונתן בלום
  7 ימים • 13.01.2022
  הסיפור של אליה
  אליה הייתה ילדה בת חמש מהגולן שהגיעה לבית החולים פוריה בגלל פופקורן, וטופלה ברשלנות. התוצאה: נכות קשה. משפחתה רוצה צדק עבורה, ועבור ילדי הפריפריה
  הדר גיל-עד | צילום: יונתן בלום
  אליה פלג יושבת בתוך רכב מותאם לנכים. עיניה פעורות ובורקות והתרגשות ניכרת על פניה, למרות שהיא לא מוציאה הגה. אמה, נעמה, מחזיקה את הטלפון הנייד ומחברת אותה לשיחת וידיאו עם הזמר האהוב עליה, עילי בוטנר. אבל זאת לא באמת תהיה שיחה. אליה לא יכולה לדבר כבר ארבע שנים. בוטנר מקדיש לה שיר, והעיניים שלה בורקות. כל איבר בגוף שלה רוצה לשיר ולרקוד איתו, אבל היא לא יכולה לשיר ולא יכולה לרקוד. היא גם לא יכולה ללכת, לשחק או לכתוב. כל דבר שילדה בגילה אמורה לעשות. כל דבר שהיא עשתה עד גיל חמש, אז ביום אחד הכל נלקח ממנה.

  את הסיפור הזה משרד הבריאות לא רצה שתקראו. למעשה, כשמשפחתה של אליה ביקשה מבית המשפט לפרסם את המקרה למרות שאליה היא קטינה ויש תביעה המתנהלת בעניינה, משרד הבריאות התנגד לפרסום. השופט חשב אחרת. זה סיפור על הפערים הבלתי נסבלים בשירותי הרפואה בין הפריפריה למרכז. זה סיפור על כדור שלג של החלטות רשלניות. וקודם כל זה הסיפור של אליה, ילדה שובת לב, בת תשע כיום, שלפני ארבע שנים חייה נהרסו.

   

  הכתבה המלאה - בגיליון הסופ"ש של ידיעות אחרונות