ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יאיר שגיא
  חדשות • 13.01.2022
  "לא שוללים סגר"
  פרויקטור הקורונה הסביר: "אני מדבר על הסגר הראשון, שלא יוצאים יותר מ־100 מטר מחוץ לבית" • ראש הממשלה הזהיר את בתי החולים לילדים מ"הצפה", והרופאים הרגיעו: "המצב בשליטה" • משרד הבריאות הפסיק את מבצע החיסונים בבתי הספר • ובינתיים: מספר חולי הקורונה הפעילים חצה את רבע המיליון, כשבמקביל יותר ויותר ישראלים נאלצים להיכנס לבידוד
  אדיר ינקו uתמר טרבלסי־חדד

  בא לחזק ויצא מחוזק: ראש הממשלה נפתלי בנט הזהיר אתמול את מנהלי בתי החולים לילדים בשיחת זום כי עליהם להיערך ל"הצפה" של מחלקות הילדים לאור ממדי ההידבקות באומיקרון. הרופאים סיפרו מצידם כי בינתיים המצב במחלקות הילדים רגוע יחסית.

   

  "להערכתי ישנם סביב 150 אלף נדבקים חדשים ביום", אמר בנט בשיחה שבה השתתפו גם שר הבריאות ניצן הורוביץ ומנכ"ל המשרד פרופ' נחמן אש. "בעוד שלושה־ארבעה ימים כבר נהיה בקצב של כ־300 אלף ביום. זו טבעה של צמיחה אקספוננציאלית. לכן אני מודאג", אמר בנט. גורם שהשתתף בשיחה סיפר: "ראש הממשלה נשמע רגוע יותר אחרי השיחה איתנו. ייתכן שמכיוון שהגל עוד לפנינו המצב ישתנה - ולכן עדיין צריכה להיות היערכות למספרים גדולים יותר".

   

  לפי נתוני משרד הבריאות בישראל יש קרוב ל־260 אלף חולי קורונה פעילים, הנתון הגבוה ביותר מאז פרוץ המגפה. כ־183 אלף ישראלים שהו אתמול בבידוד, יותר מ־100 אלף מהם תלמידים. שלשום אובחנו 48,095 בני אדם כחיוביים לקורונה, מספר שיא, והמספר אתמול צפוי להיות גבוה אף יותר ולחצות לראשונה את רף 50 אלף המאומתים ליום. מספר החולים קשה בקורונה עלה אתמול ב־40 והגיע ל־287, בהם 84 במצב קריטי.

   

  על רקע העלייה המתמשכת בתחלואה קיים אתמול פרויקטור הקורונה, פרופ' סלמאן זרקא, תדרוך לתקשורת והבטיח לקצר את זמן ההמתנה לתוצאות בדיקות ה־PCR לאוכלוסייה בסיכון. באשר לאפשרות של החמרת ההגבלות אמר זרקא: "אני לא יכול להבטיח שלא יהיה סגר. כשאני מדבר על סגר, בצער רב, אני מדבר על הסגר הראשון ולא על השלישי. אני מדבר על סגר שלא יוצאים יותר מ-100 מטר מחוץ לבית. אבל אני מאמין שנוכל יחד לא להגיע למקום הזה".

   

  ובתוך כך, כשבועיים וחצי בלבד לאחר פתיחת מבצע החיסונים בבתי הספר היסודיים ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי־פרייס, הודיעה אתמול כי המבצע ייפסק. ההסבר: האחיות נדרשות לחזור לעבודתן השגרתית - מתן חיסונים נגד שפעת, חצבת ואדמת.

   

  במהלך מבצע החיסונים בבתי הספר חוסנו כ־59 אלף תלמידים בלבד. מנתונים שמסר אתמול נציג משרד החינוך בכנסת עולה שמאות אלפי תלמידים התחסנו מחוץ לבית הספר: בכיתות א' 41% מהתלמידים מחוסנים, בכיתות ב' קרוב ל־44% מחוסנים, והנתון עולה בכל שכבת גיל עד כ־70% בתיכון.

   

  ההחלטה להפסיק את מבצע החיסונים בבתי הספר שבה והעלתה את מפלס המתיחות בין משרדי החינוך והבריאות. בראיון לאולפן ynet תקפה שרת החינוך, יפעת שאשא־ביטון, את האופן שבו התנהל המבצע ואמרה: "ככל שהביאו יותר משאבים אפשר היה לחסן יותר ילדים. הביאו 50 ניידות בלבד ל־5,000 בתי ספר". בכירים במשרד הבריאות אמרו בתגובה: "מבצע החיסונים בבתי הספר התעכב במשך שבועות לאור התנגדותה של השרה שאשא־ביטון".

   

   


  פרסום ראשון: 13.01.22 , 22:31