רביעי 27 במאי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  עגלה
  ממון • 30.08.2018
  איפה הכי זול?
  השוואת סלי החג השנה נפרסת מדיר אל אסד בצפון ועד נתיבות ודימונה בדרום • בסיוע חברת פרייסז בהנהלת בועז יהב בדקנו את המחירים ב–82 סניפים בשישה מתחמים שונים • איפה הכי משתלם לקנות
  שושנה חן

  בדיקת מחירי סלי המזון המסורתית לחג נערכה בסיוע חברת פרייסז בהנהלת בועז יהב. הבדיקה הסתמכה על נתוני פרייסז, הנשאבים מדיווחי הרשתות לאתר משרד הכלכלה.

  בהשוואה כללנו 82 סניפים, של 13 רשתות, ב־6 מתחמים. החג הזה נוספה רשת חדשה: קשת טעמים. עוד חידוש השנה: במתחם דרום החלטנו למתוח את אזור הסקר עד נתיבות, אופקים ודימונה. חלק מהחנויות לא הצלחנו לכלול בדירוג הסופי בגלל שיבושים בדיווח, כמו סניף רמי לוי בנתיבות והחנות החדשה של אושר עד בראשון־לציון.

  הבדיקה נערכה ביום ראשון, 26 באוגוסט. המחירים נכונים לא רק ליום הסקר בלבד אלא אף לשעת הסקר, שכן התזזיתיות של שינויי המחירים גדולה.

   

  קראו עוד: המבצעים החסויים של רשתות השיווק

   

  קראו עוד: ואיזו רשת חושבת גם על הטבעונים? בדקנו

   

  הסלים שנבחרו הם רחבים וכוללים מוצרים רבים במגוון תחומים, כדי לאפשר תמונה נכונה ככל האפשר של רמת המחירים בסניף. עם זאת, מספר המוצרים בסל משתנה ממתחם למתחם, כי הוא כולל רק את המוצרים שנמצאו בדיווחי כל החנויות שבמתחם. הקטגוריות שבסל רבות. יש ייצוג גדול למוצרי חלב, למרות הבשורות על ההתייקרויות, כי בפועל הקטגוריה הזו הפכה לעתירת תחרות עם פערי מחירים אדירים. כמו כן כולל הסל משקאות קלים, מאפים, חטיפים, פירות, ירקות, יינות, מים מינרליים, שוקולד ובונבוניירות, קמח, מוצרי מכולת, קפואים, בשרים, חלקי עופות ודגים, מוצרי ניקוי לבית, טואלטיקה, מוצרי נייר, מוצרי תינוקות, מוצרים לטבעונים, ועוד.

  בבדיקת המחירים לא הבאנו בחשבון מבצעי מועדון, מבצעי כרטיסי אשראי ומבצעים המחייבים קניית שלוש יחידות ויותר או קנייה של יותר מ־100 שקל. כן הבאנו בחשבון מבצעים המחייבים קניית שני פריטים, קנייה עד 100 שקל (השנה, אנחנו מתרשמים, הם רבים מהמקובל בעבר), קנייה עד ק"ג אחד בבשר/עוף, וקנייה עד 200 גרם במוצרי מעדנייה אחרים.

  מהבדיקה עולה כי רמי לוי הוריד את הכפפות במלחמת המחירים, ומחסני השוק, יינות ביתן וויקטורי מחזירות מלחמה. אושר עד, מצידה, נדחקה ממקומה השני/שלישי הכמעט מסורתי.

   


   


  פרסום ראשון: 30.08.18 , 19:15
  ידיעות אחרונות